TworzymyGłos Regionu

Sonda: Jakie korzyści dla rolników i Wschowy przyniosła Unia Europejska?

Czwartek, 30 listopada 2017 o 13:49, aktualizacja Wtorek, 05 grudnia 2017 o 10:45, autor: 14 2522
Sonda: Jakie korzyści dla rolników i Wschowy przyniosła Unia Europejska?

Jakie korzyści dla rolników wynikają z faktu, że Polska należy do Unii Europejskiej? Jakie korzyści dla Wschowy? O to w sondzie zapytaliśmy mieszkańców miasta.

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar
~Zenek
30.11.2017 15:46

Świetna sonda - gratulacje za pomysł i temat.

avatar
~ext7
30.11.2017 17:04

Szanowny Panie „Olo.” !!! Jeżeli przyjmiemy ,że jednym pomysłodawców zjednoczenia Europy był Robert Schuman (co jest faktem)to, rodzi się pytanie: Czy ta aktualna UE , ma cokolwiek wspólnego z jego zamysłem .A na tak postawione przez Pana pytanie, odpowiedź jest jedna –wschowska społeczność(ta miejska i wiejska) straciła.(demolka „Cukrowni”, ”Mleczarni” i całego ich otoczenia.) Tych strat nie rekompensuje: „SCHENGEN” ,czy też te rolnicze dopłaty, a już tzw. ”kwoty mleczne”(wymysł idioty) i inne brukselskie kretynizmy to, dla kogoś średnio rozgarniętego to, działanie destruktywne! Cieszy mnie ,że „Kaczafi & ekipa” próbują to zmienić.

avatar
~Do ext7
30.11.2017 17:28

No znowu geniusz z ciebie wychodzi . Broń nas panie przed tymi słowami które wypowiadasz " Cieszy mnie ,że „Kaczafi & ekipa” próbują to zmienić " . obym ja i moje dzieci nie doczekały się tej realizacji . Już wkraczamy powoli do ciemnogrodu a po realizacji tych twoich słów wdepniemy jeszcze w większe gówno niż byliśmy za komuny . Chętnie przyjmie nas ten ze wschodu on nam pokaże gdzie nasze miejsce w szeregu .

avatar
~QIII
01.12.2017 22:43

"Już wkraczamy powoli do ciemnogrodu"- Wschowa stała się ciemnogrodem już dobre naście lat temu. Przez nieudolne władze miasta, które tylko myślały jak tu się na chapać. Miasto kiedyś tętniące życiem, stało się miasteczkiem emerytów i rencistów.

avatar
~Wiesniak
30.11.2017 19:36

Za każdą korzyścią dopłata lub pozyskanią złotowką idą obowiązki oboszczenia i rygorystyczne normy co do produkcji rolnej więc prawda jest taka że finansowo jest im może lepiej ale muszą spełnić szereg norm aby je otrzymać więc jeśli ktoś myśli że to wszystko jest za darmo to się myli

avatar
~Jgd
01.12.2017 08:20

No oczywiście, ze jeżeli ktoś daje pieniadze to ma prawo wymagać pewnych rzeczy. Z jakiej racji Unia miałaby tak o sobie rozdawać pieniądze i róbta co chceta z nimi. Wiec to jest chyba logiczne, chcesz brać pieniądze to musisz spełniać pewne kryteria, jeżeli nie chces spełniać tych kryteriów nie bierzesz pieniędzy.

avatar
~Marcin
30.11.2017 22:01

Panie redaktorze, zapytaj pan rolników jak to jest na wsiach,

avatar
~ff
30.11.2017 22:11

miasto emerytów

avatar
~Jan Kotwicki
01.12.2017 06:44

Na Eurokołchoz trzeba patrzeć całościowo. We Wschowie padły wszystkie zakłady produkcyjne, zamiast tego mamy propagandowe inwestycję jak boiska, remonty chodników i te słynne przystanki autobusowe. Ludzie dają się na to nabierać. Ext7 ma rację. Ale PiSiorów trzeba pilnować. Jak na mego nosa to Żydzi coś za cicho siedzą.

avatar
~do Kotwickiego
01.12.2017 07:59

Widzę panie Kotwicki że szykujesz się na " znafcę tematu " . A gdzie pan był jak wstępowaliśmy do tego " kołchozu " . Jakoś nie widziałem pana przykutego w proteście do drzwi ratusza ani na dworcu kolejowym przykutego do szyn kolejowych ani nawet leżącego jak Rejtan na skrzyżowaniu koło kina Hel . Za chwilę dowiemy się od pana że pan jesteś kombatant i " walczył o wolność i demokrację . Popatrz ubogi intelektualnie człowieku na siebie i przestań siać propagandę . Wschowa jest zbyt mała żeby nie znać ludzi i wiedzieć o nich co nie co . Bogu dziękuj że osiadłeś razem ze swoją rodziną na zachodzie kraju bo dalej byś używał drewnianej łopaty i drewnianych wideł do kopania ziemi . A tak przynajmniej zobaczyłeś jak ludzie żyją i jak można żyć i rozwijać się .

avatar
~Przedsiębiorca
01.12.2017 07:38

I właśnie przez takich popaprańców jak ext7 i Jan Kotwicki Polska przez ostatnie 2 lata została odsunięta na margines unijny. Jestem przedsiębiorcą, to właśnie dzięki UE mogłem sobie pozwolić na rozwój mojej firmy, parku maszynowego, zatrudnienie kolejnych pracowników. Problem jest tylko taki, że Unia nie rozdaje nic za darmo... To nie Caritas... Trzeba się postarać, przejąć inicjatywę i mieć chęci do tego aby rozwijać siebie i swoje przedsiębiorstwo. A Polak, jak to Polak - "Mnie się należy!". Cukrownia, Mleczarnia i inne "Państwowe" zakłady nie padły przez wejście Polski do UE, tylko przez zarządzanie w taki a nie inny sposób. Bo przecież jak za komuny rozkradaliśmy i było dobrze, to dlaczego teraz jak rozkradamy zakłady padają? Mamy kapitalizm... Jak sam o siebie nie zadbasz, to guzik będziesz miał od Państwa...

avatar
~Adaś
01.12.2017 13:32

Ad. Przedsiębiorca - witaj forumowiczu....., jednak doktryna PiS nie "wytłukła" wszystkich , aż ciepło mi się zrobiło jak czytam taki komentarz , tak optymistyczny, człowieka rozumnego i realistycznego .... dzięki. To co z tego , że padła cukrownia (może zabytkowej chałupy szkoda?) jak w to miejsce powstała nowoczesna faktoria Toyoty czy Samsunga ...... a że nie we Wschowie ? To dlaczego wybrałeś takiego niezaradnego burmistrza ? Mentor b. Patalas z Nowej Soli urzeczywistnił na swoim terenie ok. dwudziestu nowych , pięknych zakładów produkcyjnych które dały wszystkim zatrudnienie a miastu milionowe podatki. Pan W. Tyszkiewicz nie zrobił tego tylko i wyłącznie z budżetu miasta , On sporo podebrał z kasy UE na stworzenie stref ekonomicznych które to stały się pokusą dla wielkich firm np. obecnie Reuss-Seiferta . To nie przychodzi bez wysiłku , tu nikt nie daje prezentu, to czysty biznes ale z zachowaniem podziału zysków , ma z tego miasto , mają i mieszkańcy. Nie wiem od kiedy obowiązują reguły , że słabszy i biedny stawia warunki , ..... Wam się Panowie "obiektyw" zamglił , .... obecna polityka polskiego rządu już nie jest epizodem , to działanie stawia nas w minorum gentium . Można zgodzić się z wystudzeniem projektu osiedlania ludżmi wyznania islamskiego czy bardzo restrykcyjnymi normami eko ale zamienniki wszak są "keksem z kaliami" ! UE przekazała Polsce mnóstwo pieniędzy, dała pracę 4 milionom Polaków na swoich stawkach ( z czego 2mln juz nie wróci), unowocześniła prawie cały polski przemysł, zmotoryzowała nas, wypełniła puste półki sklepowe (obecnie bardziej Chińczyk), zmieniła kreatywność i mentalność Polaka, zmieniła nawet smaki w kuchni ....... czy dalej mało ? Powiesz ........ , że nie za darmo ? a kto darmo daje, czyś jest głupcem ? A co do Strefy Schengen - ja pamiętam jeszcze czasy jak mój paszport leżał w szufladzie MO i jak o moim wyjeżdzie decydował Pan w cywilnym "mundurze" SB ..... i skoro jest to dla Ciebie "uschłą pietruszką" to ja mówię o tym jak o "czerstwym buraku" . Kosmopolityzm to idea która mnie oczarowała , to wart fortuny autonomia. Adaś

avatar
~ext7
01.12.2017 16:34

ad "Przedsiębiorca" Oooo !! Popaprańcem nazwałeś mnie - zwolennika UE ( oczywiście takiej na równych prawach) Ciekaw jestem jak nazwiesz Brytyjczyków, tych co zdecydowali o Brexicie ?? Dlaczego GB będąc w UE nie weszło do strefy EURO?(choć wszystkie warunki spełniało) Dlaczego rolnicze dopłaty dużo niższe są dla polskiego rolnika niż te ,które pobierają sąsiedzi? U kogo za dotację UE kupowałeś nowoczesne wyposażenie Twojej firmy? Dlaczego MAKRELA z MAKARONEM próbuje ukatrupić polski transport kołowy? A na koniec odpowiedz mi proszę . Co Twoim zdaniem było zasadniczym warunkiem przyjęcia Polski do UE??

avatar
~michaś
04.12.2017 22:17

Korzyść dla rolników: dopłaty do ograniczenia produkcji mleka Niekorzyść dla wszystkich mieszkańców: ogromny wzrost cen masła

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl