TworzymyGłos Regionu

Sonda: Czy Wschowa da się lubić?

Czwartek, 17 maja 2018 o 16:17, aktualizacja Środa, 30 maja 2018 o 17:15, autor: 11 4066
Sonda: Czy Wschowa da się lubić?

Pytaliśmy już mieszkańców Góry i Wolsztyna co sądzą na temat swoich miast. Dziś pojawiliśmy się z kamerą na ulicach Wschowy, by zapytać przechodniów, co podoba im się w mieście a co ich zdaniem należałoby zmienić. Czy państwo zgadzacie się z tymi opiniami? Zapraszamy do oglądania i komentowania.

(Iks / wideo: Koper)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~as
17.05.2018 17:10

wnioski: - Wschowa to skansen, - architektura Wschowy to niewykorzystany potencjał, - brak inwestycji, - trzeba zmienić władze.

avatar
~Imprezki, aferki i monsterki
17.05.2018 18:24

Pan chce imprez i głosować na Pana Czopka XD CHOOSE ONE PLS

avatar
~Misiek
17.05.2018 18:48

Niestety proces degradacji miasta będzie postępował. Nie mamy szczęścia do włodarzy. Porażka goni porażkę. Co do Pani Burmistrz nie będę się wypowiadał . Duże nadzieje wiązałem z Panem Czopkiem ..........................................................................

avatar
~Pablo
19.05.2018 09:08

Tak było od kiedy pamiętam. Z pustego i Salomon nie naleje - skąd wy chcecie brać pieniądze na inwestycje jak w tej miejscowości mało kto płaci podatki , bo spora część z mieszkańców na zasiłkach leci ? Firm jest też tyle co kot napłakał - skąd brać kasę ? Taka degradacja , o której Pan piszę trwa od kiedy pamiętam - uważam, że nie da się z tym za wiele zrobić - o tym pisałem w innym poście. Wschowa ma po prostu pecha - jej położenie nie sprzyja rozwojowi.

avatar
~Gekon
17.05.2018 18:50

Parafrazując Marszałka J. Piłsudskiego: Wschowa to piękne miasto tylko ...

avatar
~qwerty
21.05.2018 20:13

Na zasiłkach o jakim tu mieście piszesz? Idź proszę do biura pracy i zapytaj ile mają ofert a ile chętnych do pracy. Każdy bezrobotny albo nie nadaje się do żadnej pracy albo mu się nie chce bo zasiłek opieka społeczna lub 500+. A ty mając 10 tys. wybudujesz dom? Więc skąd brać na inwestycje jak trzeba spłacać długi?

avatar
~xxx
18.05.2018 09:47

Piękne miasto tylko włodarza porządnego brak

avatar
~szaki
18.05.2018 10:37

powinni wyodrębnić miasto od gminy, miasto ze względu na swój stary charakter i kaganiec konserwatora zabytków ma ograniczone możliwości rozwoju.

avatar
~Pablo
19.05.2018 08:23

Pozwolę sobie skomentować komentarze biadolących na władzę i obecną sytuację we Wschowie. Powinniście już dawno zrozumieć, że Wschowa ma pecha, jej położenie jest pechem - nie zmieni tego żadna władza, żaden nowy burmistrz itd... Wschowa leży daleko od dużych miast, daleko od ważnych węzłów komunikacyjnych co niestety przekłada się na brak inwestycji. Jako inwestor nigdy nie brałbym Wschowy za miejsce do inwestycji. Możliwe, że trochę zmieni sytuację droga S5, która buduje się obecnie w waszym pobliżu ale i w to wątpię. Inwestor przychodząc tu chce ludzi wykwalifikowanych - Wschowa ma ich bardzo nie wielu , bo to głównie miejscowość ( celowo użyłem tego słowa, ciężko jest mi nazwać Wschowę "miastem") emerytów, chorych rencistów i młodzieży, której kształcenie odbywa się w sposób "na ślepo" - w innych miejscowościach szkoły kształcą pod rynek pracy, bo wiedza jaki jest - a we Wschowie nie wiadomo , bo każdy liczy , że jakiś inwestor przyjdzie i będzie zatrudniał, natomiast taki inwestor przed przyjściem bada rynek i sprawdza kogo może pozyskać do pracy , jakich wykwalifikowanych pracowników. No i co Wschowa oferuje ? Sprzedawców , kasjerów ? Ludzi po Liceum Ogólnokształcącym ? Fajnym przykładem miejscowości, która jest równie mała co Wschowa (póki co), a dużo lepiej położona jest Trzebnica pod Wrocławiem. Za każdym razem,gdy tam bywam to wprost nie mogę wyjść z podziwu jak tak małe miasteczko może się tak świetnie rozwijać - nowe osiedla, nowe restauracje, prywatne sklepy (nie sieciówki), całkowicie nowy basen, na który nawiasem pisząc chętniej jeżdżę niż na Wrocławski aquapark. Trzebnica tętni życiem, są firmy logistyczne, hurtownie, są młodzi ludzie na ulicach, tacy wiecie nie w wieku szkolnym , bo we Wschowie to mam wrażenie, że ludzi w wieku 22-35 lat jest bardzo mało. Tu nie chodzi o to, aby narzekać jakoś specjalnie - tylko o to, aby zrozumieć sytuację i przestać obwiniać za nią władzę - bo taka sytuacja we Wschowie jest od kiedy pamiętam, od kiedy się urodziłem we Wschowie było ciężko z pracą, miasto raczej było w stanie degradacji, która z czasem się pogłębia.Mieliście już po drodze kilku burmistrzów i władz i jakoś nie widać , aby to ruszyło w lepszym kierunku. W USA ludzie migrują za pracą tysiące kilometrów - a tu ludzie często mają problem, aby przenieść się ledwie 100 km dalej, gdzie pracy jest mnóstwo ale za to nie mają żadnych oporów, aby wchodzić na takie strony jak te i biadolić w komentarzach. Dziwie się wam ... Odpowiadając na pytanie czy Wschowa da się lubić ? Zdecydowanie tak - lubię wracać do Wschowy , okolica jest świetna, cisza, spokój , nikt za niczym nie goni. Pozdrawiam mieszkańców

avatar
~marek
19.05.2018 19:47

we wschowie jest klawo jak cholera

avatar
~Z poza układów
20.05.2018 21:26

Jak się nie szanuje przedsiębiorców to i nie ma kasy za podatki.Te które są traci się na prywatne wojny typu przetarg na odpady.Ogolnie lekceważenie firmy i osób nimi zarządzających np.Pan z Rawicza.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 26
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 652

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl