TworzymyGłos Regionu

Sobota i niedziela. Przepełnione kosze na głównych ulicach miasta

Piątek, 11 maja 2018 o 13:25, aktualizacja Czwartek, 17 maja 2018 o 12:48, autor: 49 3220
Sobota i niedziela. Przepełnione kosze na głównych ulicach miasta

Zdaniem Pawła Giezka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, w okresie letnim służby sprzątające we Wschowie powinny wykonywać swoje obowiązki również w sobotę i niedzielę. W niedziele kosze uliczne na głównych ulicach miasta są przepełnione.

Radny Paweł Giezek zwrócił uwagę na przepełnione kosze w niedzielę na ulicach Niepodległości, Daszyńskiego i Westerplatte.
- W gazecie ,,Nasze Wschowskie Sprawy" można przeczytać, że to jeszcze nie Wschowa moich marzeń (radny nawiązuje do tytułu ostatniego artykułu Miłosza Czopka, który ukazał się w kwietniowej broszurze - przyp. red.). Mamy w tym artykule takie krótkie zdanie: ,,Chciałbym by była ona bogatsza i jeszcze bardziej zadbana" - cytował Paweł Giezek.
Paweł Giezek w związku z tym pokazał radnym zdjęcia, zrobione w niedzielę o godzinie 15:00 (zdjęcia prezentujemy poniżej)
- Panie burmistrzu - mówił radny - przypomnę panu, że przed wyborami pan, ja i inne osoby, które dzisiaj są radnymi mówiliśmy, że sobota będzie piękniejsza w naszym mieście, a na zdjęciach widać co innego.
Wiceprzewodniczący jest zdania, że można było ogłaszając przetarg na sprzątanie ulic we Wschowie wprowadzić wymóg sprzątania ulic w sobotę po godzinie 15:00 i w niedzielę. 
Wiceburmistrz nie odniósł się do uwag radnego, odpowiedź ma zostać udzielona pisemnie. 
(rak)
REKLAMA

Komentarze (49)

avatar
~wyborca
11.05.2018 14:16

Czopek obiecał i co się stało Nagle nie widzi ...bo nie chce widzieć. Wschowa zarasta brudem a przyszły kandydat na burmistrza ma nas w nosie. ....dosłownie.

avatar
~Drzewce
11.05.2018 14:52

A może Zw zrobi zdjęcia SUW Drzewce bo burmistrz 8 miesięcy temu obiecywała na bieżąco informować mieszkańców o postępach prac a tu nic. Czyżby nadwornego fotografa brakło a wszelkie terminy dawno uciekły? Pierwotnie był to 30 listopad a mamy połowę maja.

avatar
~1
11.05.2018 14:54

Niech czopek weźmie się za sklepy co oni wyrzucają śmieci do koszy oni zapełniają zaraz po 18

avatar
~1
11.05.2018 15:00

Pisali że za dużo koszy jest w centrum miasta A teraz przepełnione są gdzie są wkłady do tych koszy A wisza wory wygląda to beznadziejnie

avatar
~adrew
11.05.2018 15:02

Ten problem dotyczy nie tylko głównych ulic, ale również Bluszczowego Szlaku, gdzie przy dobrej pogodzie wielu mieszkańców spędza czas i po jednym weekendzie kosze są przepełnione, a opróżniane są raz na miesiąc.

avatar
~A.
11.05.2018 16:33

Pani Prezes, brak podwyżek - brak rąk do pracy

avatar
~Adam
11.05.2018 16:41

Panie wice burmistrzu czyżby i pan z wykształcenia " doktor " ekonomii zapomniał języka w gębie ? . Zaczynasz pan korzystać ze swoich prawników jak ta co nie ma zielonego pojęcia ze S.K jak ma sklecić proste zdanie na piśmie ? . Oj niedobrze to świadczy o panu i o pańskiej reputacji . Żeby paru zdań nie potrafić powiedzieć na zadany temat . Zapewne odpowiedź przyjdzie po paru tygodniach jak napiszą ci pańscy prawnicy ale czy to pismo napisane przez nich na odczepnego coś wniesie i rozwieje wątpliwości radnego ? . Myślę że złą pan drogę obrał przed wyborami w których pan zapewne zechce wystartować . Widzę że prosta sprawa przerosła pana już całkiem i pewnie czujesz się pan już wypalony zawodowo .

avatar
~Kolezanka
11.05.2018 19:57

Pozwole sobie przytoczyc jedno z ulubionych niegdys slow obecnej wladzy MASAKRA.Tak to co slysze i widze to prawdziwa MASAKRA.Nie sposob nie przyznac Pawlowi racji . Ja na miejscu Milosza pod ziemie bym sie zapadla ze wstydu.Po stokroć przykre nie to obiecywaliscie z pania Danka na zebraniach.

avatar
~Rocznik dawny
11.05.2018 20:14

Przecież za tych "złych socjalistycznych czasów" były dyżury osób sprzątających w sobotnie popołudnia i papiery nie fruwały na głównym skrzyżowaniu w niedzielny poranek, tak jak jest obecnie... Może warto wziąć przykład ze sprawdzonych rozwiązań?

avatar
~Jaja jak berety
12.05.2018 08:13

Czopek puknij się Pan w łeb. Słowami Pani prezes Janik zwracam się do Pana. Kogoś Pan zatrudnił na stanowisko prezesa w spółce? Jak ktoś nie rozróżnia brutto od netto to jak wytłumaczyć, że kosz ma być pusty a nie pełny?

avatar
~do Jaja jak berety
12.05.2018 09:25

To nie Czopek zatrudnił Janik na stanowisku prezesa , to zatrudniła burmistrz Patalas . I miej to na uwadze że umiejętności tej w S.K wcale nie odbiegają w obyciu i wykształceniu od burmistrza który ją powołał .

avatar
~Poparzony władzą
12.05.2018 23:39

Bo Pani Janik cały czas myśli czy dany kosz jest do połowy pusty, czy do połowy pełen. To problem filozofów. To ta Pani raczej nic nie wymyśli :)

avatar
~Baśka
12.05.2018 14:12

Na V-ce Czopku mści się grzech zaniechania - co innego obiecywał na równi z Patalas i Giezkiem w kampanii wyborczej, a co innego realizuje po wygranych wyborach i przejęciu "TOTALNEJ" władzy! - krótkie przypomnienie: -obiecywał ulżyć właścicielom sklepów z rejonu Ratusza i ulic sąsiadujących ograniczając zasięg strefy parkowania - a jak jest każdy widzi, widzi jak kolejne sklepy w tym rejonie są zamykane/likwidowane, - obiecywał likwidację Straży Miejskie, a przyczynił się do jej umocnienia, - obiecywał nowe inwestycje w ramach zorganizowania nowych stref ekonomiczno-przemysłowych z jednoczesnym ograniczeniem bezrobocia - a jak jest każdy widzi, - obiecywał uczciwość w zarządzaniu i zatrudnianiu, bez nepotyzmu i kolesiostwa - a jak jest widzimy po takich zakładach jak Spółka Komunalna, UM, MDK itp, - obiecywał konkurs na stanowisko Prezesa Spółki Komunalnej - a jak została powołana na to stanowisko p. Janik i jej liczne psiapsiółki /ps. brutto-netto/każdy widzi, słyszy i czuje, - obiecywał zmniejszenie wydatków na utrzymanie kadry Spółki Komunalnej, Zarządu i Rady Nadzorczej - a jak jest/wręcz skandalicznie, każdy widzi i słyszy co obecna ekipa wyprawia z naszymi pieniędzmi/ mamy prowizoryczny Zarząd SK i Rady Nadzorczej rozpasany nadmiernie finansowo/. Tzw. "dobra zmiana " Czopkistów wręcz ugotowała nasze miasto na lata nędzy i braku możliwości rozwoju gospodarczego .....................!!!!!!!

avatar
~do Baśki
12.05.2018 15:45

Jest jedno ale w tym co opisujesz panie Baśka . Czarnym koniem w ratuszu jest jednak Patalasowa . Ona wydaje decyzje kto ma rządzić w S.K i innych podmiotach zależnych od ratusza . Ona też decyduje o Straży Miejskiej . Niestety Czopek w tych tematach ma mało do powiedzenia .Zresztą on sam odczuwa presję jej zarządzania na sobie i to bardzo jego uwiera . Nawet nie odpowiedział na sesji Giezkowi dlaczego kosze na śmieci są przepełnione , bo to jest domena Patalas . No i żeby nie wyjść przed szereg powiedział że odpowie na piśmie . To jest przykład na to co Czopek ma do powiedzenia w ratuszu . Pamiętaj że Czopek nie rządzi a jedynie wykonuje polecenia wydawane przez Patalas która jego zatrudniła do robienia prac " papierkowych " w tym ratuszu .

avatar
~Panie rADNY
12.05.2018 17:11

idąc Pana tokiem rozumowania - chodzi mi o zatrudnienie pracownika DK jako ratownika wodnego, bo jak Pan przyznał, jak nie ma innych zajęć to może przecież być ratownikiem, proponuje Panu - w wolnym czasie, gdy roboty nie ma za dużo - a w grę wchodzi jak czytam sobota i niedziela, rękawy w górę i dla przykładu przejdź Pan przez centrum i opróżnij te śmietniki !!!!

avatar
~Ja
12.05.2018 17:43

Brawo za komentarz "Panie radny"!!!! W sedno! Tak, zbieranie śmieci byłoby idealnym zajęciem, właściwym dla tego człowieka. A propos...czyż za poprzednich władz miasta były czyste kosze, bo zdaje się że jednak nie zawsze.

avatar
~do Ja
12.05.2018 18:32

Panie ja a nie wiesz pan czasem po co wybrano obecną " władzę " ? . Powiem panu więcej jak już wspomnieniami pan żyjesz . Za Niemca nie było takich problemów z tymi koszami na śmieci . To pana satysfakcjonuje taka odpowiedz ? . Nas interesuje co jest dziś i jaki stan czystości jest dzisiaj a nie że poprzednia władza to czy tamto . Oni dzisiaj są opłacani bardzo wysoko i nie wywiązują się ze swoich zadań . Co mnie obchodzi co było za poprzednika mnie interesuje dzisiejszy stan czystości miasta .

avatar
~Do poparzonego
13.05.2018 09:40

Problem Janikowej, Patalasowej i Czopka mnie nie obchodzi. Niech se swoje problemy w d.....ę wsadzą. Mnie interesuje problem Wschowian i Wschowy. Zaczęło się od Grabieżców, później zwolnienia z pracy i zastraszanie pracowników Urzędu miasta i Sk i innych instytucji podległych. Efekt jest taki, że władza jest samotna. To jest prawdziwy problem Wschowy. Nikt nie chce z nimi współpracować, rozmawiać a widząc ich głupie zachowania nawet się nie chce dyskutować. Czy ktoś zwrócił uwagę kto bywa na sesjach rady miasta? Oprócz radnych i Czopka i paru innych urzędników nie ma nikogo. Zero zainteresowania. Powinni być urzędnicy z ratusza, sk, dyrektorzy szkół i innych instytucji. Wtedy w trakcie dyskusji można osiągnąć jakieś kompromisowe dobre rozwiązanie dla miasta. A dzisiaj? Czopek doprowadził do upadku demokrację Wschowy. Radny pyta o śmieci a Burmistrz będzie mu odpowiadał na pytania na piśmie. Gorzej już być nie może. Polityka Czopka doprowadziła do tego, że w Urzędzie gminy i Sk i innych instytucjach nie ma fachowców od roboty a ci którzy cokolwiek jeszcze wiedzą i umieją siedzą cicho bo szkoda czasu na mówienie do obrazu.

avatar
~Wschowianka
13.05.2018 12:19

W sprawie pełnych koszy największym problemem nie jest to - kto ma je opróżniać a przede wszystkim kto je zapełnia ? Kto wyrzuca kartony po butach , butelki plastikowe ,pełne reklamówki z odpadami domowymi bio i zmieszanymi ? Nikt obcy nie przyjeżdża do Wschowy w celu pozbycia się takich odpadków.Robią to sami mieszkańcy z wygodnictwa i braku przestrzegania elementarnych zasad współżycia i korzystania ze wspólnych urządzeń w przestrzeni miejskiej.W cywilizowanym świecie nie uświadczy się kosza na śmieci ,każdy musi je zabrać do domu ,do własnych zsypu czy pojemnika.Dla niektórych naszych mieszkańców to niewyobrażalne ,ale jednak prawdziwe i co najważniejsze na tyle skuteczne ,że wszędzie jest wyjątkowo czysto .Aż strach pomyśleć co by było gdyby u nas zlikwidowano kosze.Dla jasności - obecną władzę uważam za nieudolną ,szkodliwą i zbędna ,niemniej to czy kosze są pełne ,czy w mieście brudno nie zależy od żadnej władzy a od samych mieszkańców.

avatar
~do Wschowianki
13.05.2018 16:13

Szanowna Wschowianko z całym szacunkiem ale na zachodzie nie pozbyto się koszy dlatego żeby ludzie nie wyrzucali śmieci do nich ale dla bezpieczeństwa przed ukryciem ładunków wybuchowych jeszcze w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku . To tak dla przypomnienia w czym jest ten problem . Poza tym każdy wyrzuca śmieci do własnych pojemników zamykanych na zamek , kłódkę lub inne zabezpieczenie żeby nikt inny nie wrzucał do tych ich pojemników bo każdy pojemnik jest płatny przy opróżnianiu przez firmę opróżniającą . Poza tym tam śmieci odbiera się dwa razy na tydzień lub na telefon . U nas też płaci się za śmieci i efekt tego jest taki jak widać na foto . Zapewniam cię że na zachodzie więcej produkują śmieci niż u nas na głowę mieszkańca ale dystrybucja i segregacja tych odpadów jest zupełnie inna i sprawna niż u nas . Zresztą jedz do Leszna , Poznania , Nowej Soli to zobaczysz że tam kosze na śmieci w miejscach publicznych są opróżniane co dziennie przez ludzi co wożą kosze na rowerach lub wózkach do tego przystosowane . Tam w tych miastach może być czysto , dlaczego w tym mieście ma być brudno ? .

avatar
~marcela
13.05.2018 15:26

Mojim zdaniem powindło być sprzątane w sobote i w niedziele

avatar
~magda
13.05.2018 15:28

wzupełnosci się z tym zgadzam ZEBY BYŁO SPRZATANE W SOBOTE I W NIEDZIELE

avatar
~Do Czopka
13.05.2018 16:11

Pan ma mnie ....manie.o sobie ho ho. Panie Czopek proponuje zrezygnować...dobra rada .Nie potrafi Pan dla nas mieszkanow zrobić nic totalnie nic.

avatar
~koko
13.05.2018 20:10

jak was tak pili z tym sprzątaniem w sobotę i niedzielę to sami w ramach popołudniowego relaksu można posprzątać a przede wszystkim nie brudzić samemu co do koszy to należy podziękować młodzieży która rozładowuje swoje emocje na nich właśnie i tyle w temacie

avatar
~@ Wschowianka
14.05.2018 07:30

Dyskusja o przyczynach powstawania śmieci i sposobach zapobiegania powstawania powinno się toczyć w gabinecie osoby odpowiedzialnej za czystość we Wschowie. Za to bierze pieniądze i to nie małe. Według mnie to, że dyskusja toczy się na sesji rady miasta i w internecie to świadczy o tym, że władza ma problem z którym sobie nie radzi. Jak dla mnie najważniejsze jest to aby we Wschowie było czysto. Tyle i tylko tyle. Reszta mnie nie obchodzi, niech się tym zajmie ten na którego wynagrodzenie płacę podatki.

avatar
~Ciekawa do @Wschowianka
14.05.2018 15:58

Czyli co ??? Czy dobrze zrozumiałam ,że jeżeli ktoś płaci podatki to ma prawo zaśmiecać miasto ,wyrzucać odpadki gdzie bądź w nieograniczonych ilościach a inni niech sprzątają ,bo ....mają płacone?? Niech sprzątają świątek ,piątek i niedzielę ,bo tak się podoba innym ? Masz taki charakterystyczny dla roszczeniowców tok myślenia i podejścia do sprawy. Przecież podatki płacą wszyscy ,nawet Ci od których wymagasz ,żeby robili dla Ciebie porządek. Jeżeli każdy tak myśli jak Ty ,to miasto będzie zawsze brudne!! Podstawową sprawą nie jest dyskusja na sesjach i w gabinetach a przestrzeganie przez mieszkańców elementarnych zasady higieny , porządku ,dbałości o dobro wspólne czyli dobre wychowanie wyniesione z domu rodzinnego .

avatar
~do ~Ciekawa do @Wschowianka
14.05.2018 18:01

Coś twoje rozumowanie trochę odbiega od normy . A co niby ktoś ma zrobić z tym opakowaniem ? . Przecież wiadomo że wyrzuci do kosza lub jak jego nie będzie rzuci na ziemię . Kosze mają być regularnie opróżniane przez firmę powołaną przez ratusz do usuwania nieczystości i utrzymywania czystości w mieście . A wiadomo że ta firma ma głęboko w poważaniu swoje obowiązki , to widać jak zalega jeszcze piasek po zimie na poboczach drogi i to w centrum miasta . Miasto nie musi być brudne bo wystarczy regularnie sprzątanie i opróżniane koszy na śmieci . W innych krajach regularnie myje się drogi i znaki drogowe i jakoś sobie radzą z tą czystością . Nawet we Wschowie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku regularnie myto drogi miasta i to bez żadnych specjalistycznych urządzeń bo wystarczyła zwykła polewaczka z W.U.K.O. A dziś jest problem z opróżnieniem kosza na śmieci . Czy już tak nisko upadliśmy moralnie że zwykłe normalne czynności urastają do rangi Himalajów niewykonalności . O czym to jest dyskusja że jedna z drugą nie potrafi zarządzić zwykłego posprzątania . Za co ci tam w tej S.K biorą pieniądze , co robi rada nadzorcza jak nie potrafi rozwiązać takiego problemu z tymi koszami . Co robi burmistrz w tym temacie może zatrudni jeszcze jedną firmę do dodatkowego sprzątania miasta z Kożuchowa ? . Nie ośmieszajcie się ci z ratusza i ci ze S.K wraz z całym zarządem tej spółki i weźcie się wreszcie za solidną pracę a nie piszcie głupot co ma zwykły człowiek zrobić ze śmieciami . Jego to akurat powinno nie obchodzić co wy zrobicie z tymi śmieciami bo to wy jesteście odpowiedzialni za czystość miasta i to wam my płacimy a efekt jest taki jak widać . Jak będą kosze opróżniane to nie będzie tego całego zamieszania , takie to proste lub bardzo skomplikowane dla tej ze S.K i burmistrz miasta i gminy . Więcej " harówki " a mniej gadania głupot na około siebie to efekty w końcu przyjdą .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 25
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 643

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl