Siostry Salezjanki zebrały 3200 złotych dla misji na Kubie

Środa, 10 maja 2017 o 14:37, aktualizacja Poniedziałek, 15 maja 2017 o 09:57, autor: 2 1445
Siostry Salezjanki zebrały 3200 złotych dla misji na Kubie

W sobotę  6 maja 2017 r. w godz. 15.00 – 18.00 na placu przed Przedszkolem Sióstr Salezjanek we Wschowie odbył się VII koncert charytatywny na rzecz misji – KUBA 2017. Koncert rozpoczęła i przywitała artystów, widzów oraz wszystkich darczyńców s. Dyrektorka Mirosława Mańkowska. Na początku koncertu ks. Zenon Hnatczak SDB udzielił zebranym błogosławieństwa Bożego. I po wielu lękach i modłach chmury ustąpiły, pojawiło się piękne słońce. Bogu i ludziom niech będą dzięki. 

Wykonawcami byli młodzi artyści, którzy pragnęli pomóc dzieciom i młodzieży, rówieśnikom na Kubie. Udział wzięły dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy i Powiatu Wschowa  począwszy od przedszkoli po młodzież szkół średnich. Wszyscy wykonawcy przybyli wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami. Był śpiew, był taniec, były utwory muzyczne wykonane przez uczniów Szkoły Muzycznej we Wschowie, były również występy Mażoretek, które zachwycały sprytem i profesjonalnością.

Jak co roku społeczeństwo miasta i powiatu Wschowa odpowiedziało bardzo pozytywnie na apel wspólnoty Sióstr Salezjanek we Wschowie. Imprezę patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Zarząd Starostowa Powiatowego we Wschowie. W pomoc w organizacji koncertu włączyli się: Władze Spółki Komunalnej ze Wschowy, Firma ELEKTROBUD ze Wschowy, Centrum Kultury i Rekreacji, Akcja Katolicka, Drukarnia Wielkoformatowa DEBORA ze Wschowy Pan Zbigniew Zieliński z firmą „Violex”. Patronat medialny nad imprezą sprawował zespół portalu ZW oraz pracownicy PROTEKST Komputer. Wśród darczyńców znaleźli się także P. M. Wysiadły z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego WALDI z Grodziska Wlkp., Państwo Kasperscy, Państwo Gierczakowie, Hurtowania spożywcza ADA, Sklep Kaja Komputer, osoby, które upiekły ciasto na rzecz misji oraz wszyscy, którzy swoją ofiarą wsparli projekt misyjny s. Anny Łukasińskiej, Polki, salezjanki – misjonarki.

Prowadzeniem koncertu i oprawą  muzyczną zajęli się s. Małgorzata Wyżlic, salezjanka i p. Wojciech Kowalczyk, nauczyciel ze Szkoły Muzycznej we Wschowie, oraz
p. Zbigniew Iłowski, akustyk z CKiR ze Wschowy. Opiekę medyczną pełniła p. Monika Pluta. W organizację koncertu zaangażowani byli oprócz wspólnoty sióstr: pracownicy przedszkola, Salezjanki Współpracownice, młodzież - wolontariusze Oratorium. To dzięki ich zaangażowaniu mogły się odbywać także „imprezy towarzyszące”. Były grillowe kiełbaski, częściowo otrzymane w darze i wspaniałe ciasta upieczone przez rodziców dzieci przedszkolnych oraz współpracowników salezjańskich i dostarczone przez lokalną cukiernię.

Uzyskane podczas koncertu pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla misji na Kubie. Zebrana kwota to 3 200,85 zł. została przekazana na konto Inspektorii Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, skąd trafi do misji sióstr salezjanek w Manzanillo na Kubie.

S. Annie Łukasińskiej, misjonarce w Manzanillo i jej podopiecznym życzymy opieki Bożej i Maryi Wspomożycielki. 

I jeszcze raz pragniemy powtórzyć nasze DZIĘKUJĘ – wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i przebieg koncertu oraz wszystkim, którzy wsparli finansowo misje. 

Można wesprzeć misję na Kubie przekazując środki na podane niżej konto bankowe:

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE SIÓSTR SALEZJANEK
DASZYŃSKIEGO NR 47 67-400 WSCHOWA

Nr rachunku: 51 8669 0001 0005 1871 2000 0002

BankBank Spółdzielczy Wschowa

z dopiskiem Pomoc dla Kuby

 

(PSS/foto: martyna)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Witek
10.05.2017 15:30

O i to mi się podoba ,jest zbiórka ,jest napisane ile zebrano ,kto był ,kto pomagał ,komu dziękują ,jest relacja fotograficzna.Super.Gratuluje pomysłu , zaangażowania tylu ludzi i zebranej kwoty ,jak ktoś się spóźnił to gdzie można wpłacić pieniądze? Na jakie konto ?

avatar
~ciekawy
11.05.2017 10:41

Jak stawką Vat US opodatkował tą kwotę ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1367
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1048

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl