TworzymyGłos Regionu

Sezon na skoki rozpoczęty! Zarezerwuj swój skok spadochronowy w Zielonej Górze już teraz!

Środa, 04 kwietnia 2018 o 09:09, aktualizacja Piątek, 06 kwietnia 2018 o 16:04, autor: 0 760
Sezon na skoki rozpoczęty! Zarezerwuj swój skok spadochronowy w Zielonej Górze już teraz!

Chcesz skoczyć ze spadochronem? Możesz zrobić to także w Zielonej Górze i spełnić swoje marzenia bez wysokich kosztów. Sprawdź, jak to zrobić!

Skakanie ze spadochronem najczęściej kojarzy nam się z koniecznością posiadania specjalnego przeszkolenia, które jest czasochłonne i dość drogie. Teraz jednak nie ma takiej potrzeby – wystarczy wybrać skoki spadochronowe w tandemie, które dostępne są także w Zielonej Górze. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą przetestować swoją odwagę i przeżyć wyjątkową przygodę. Rezerwację można wykonać nawet w tym momencie, ponieważ sezon na skoki właśnie się rozpoczyna – teraz można zrobić to nawet on-line.

 

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki tandemowe zaczęły być popularne w Stanach Zjednoczonych już w latach siedemdziesiątych XX wieku. W Polsce można korzystać z nich od lat dziewięćdziesiątych. Skoki w tandemie odbywają się w dwójkę, a mianowicie biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer, którzy złączeni są specjalną uprzężą tandemową. Na plecach pilota, który odpowiada za kwestie techniczne wydarzenia, znajdują się spadochron tandemowy główny i zapasowy oraz automat dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Dzięki temu, że w skokach tandemowych bierze udział pilot – jest nim instruktor spadochroniarstwa posiadający wieloletnie doświadczenie i tysiące podobnych skoków za sobą – skoki tego rodzaju są bardzo bezpieczne. Pasażer tandemu nie musi posiadać żadnego wcześniejszego przygotowania – szkolenia spadochroniarskiego, badań lekarskich czy treningów. Właśnie to spowodowało, że skoki w tandemie są teraz tak popularne i często wybierane.

Dodatkowo do skoków w tandemie nie ma wielu przeciwwskazań. Dotyczą one przede wszystkim ciężaru pasażera – maksymalny ciężar w zależności o wykorzystywanego sprzętu to 100-115 kilogramów. Przeciwwskazania zdrowotne to przede wszystkim: ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

 

Poczuj emocje podczas swobodnego spadania!

Główną atrakcją podczas skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie – to właśnie wtedy uczestnicy skoku spadają z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi. Czasza spadochronu nie jest jeszcze otwarta, dlatego to niesamowite doznane, które można przeżyć bez ponoszenia ryzyka.

Czas swobodnego spadania jest zależny od wysokości wyskoku – w przypadku wyskoku z 4000 metrów to około 60 sekund, natomiast dla 3000 metrów to około 30 sekund. Za skok z 4000 metrów zapłacimy więcej, ale warto się na niego zdecydować – dzięki niemu możemy poczuć spadanie przez jeszcze dłużej.

Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu uczestnicy skoku tandemowego rozpoczynają etap szybowania – pilot otwiera spadochron na wysokości około 1500 metrów. Szybowanie na otwartej czaszy spadochronu trwa kilka minut. Następnie odbywa się lądowanie – jest ono miękkie i nie wymaga od pasażera posiadania żadnych szczególnych umiejętności i sprawności fizycznej.

Całe to niesamowite wydarzenie może być również nagrywane! Wystarczy wybrać wtedy dodatkową usługę rejestracji skoku, aby otrzymać niesamowite zdjęcia oraz filmy. Za rejestrację odpowiada wtedy jeszcze jeden skoczek – najlepiej, aby na jego kasku została zamontowana kamera, ponieważ wtedy ujęcia będą niesamowite. Materiały najczęściej możemy odebrać tego samego dnia lub są one publikowane w sieci.

 

Zarezerwuj swój skok w Zielonej Górze już teraz!

Osoby chcące skoczyć w tandemie mogą zrobić to również w Zielonej Górze – z ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://skacz.pl. Do wyboru mamy skoki spadochronowe z wysokości 3000 metrów, także z opcją filmowania, aby uzyskać wyjątkową pamiątkę.

Za skok z wysokości 3000 metrów bez filmowania zapłacimy 700 złotych, natomiast za skok z 3000 metrów z usługą filmowania 950 złotych. Rezerwacja skoku może być wykonana całkowicie przez internet – kupujemy voucher, który następnie możemy zrealizować w dogodnym dla nas momencie albo możemy podarować go innej osobie, na przykład jako oryginalny upominek na wieczór kawalerski, urodziny, ślub.

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl