TworzymyGłos Regionu

Samodzielne książeczki interaktywne na warsztatach w SOSW

Czwartek, 18 lipca 2019 o 15:07, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:51, autor: 0 649
Samodzielne książeczki interaktywne na warsztatach w SOSW

Rodzice dzieci uczęszczających do SOSW we Wschowie, uczestniczyli w czerwcu w warsztatach, na których przygotowywali zabawke książeczkę. Warsztaty, na których powstawały książeczki dla dzieci, odbyły się w ramach konkursu wolontariackiego "Wolontariat to radość działania - zorganizowanego przez PZU.

Do placówek, jak wschowskie SOSW, trafiają dzieci z zaburzeniem wzroku, słuchu czy dotyku, choć wychowują się w dobrych sensorycznie warunkach. Ich zaburzenia wynikają z różnych chorób, nie są znane przyczyny. Konieczna jest wtedy wizyta u specjalistów oraz odpowiednio poprowadzona terapia. Wcześnie rozpoczęta terapia, da większe szanse na osiągnięcie lepszych rezultatów. Nie można zaprzepaścić współpracy na linii specjalista - rodzic, który choć w niedużej cząstce, powinien wspierać dziecko w uczestnictwie w zajęciach.

Wykorzystuje się w terapiach interaktywne zabawki. W sklepach oferowana jest niezliczona ilość. Nie wszystkich rodziców stać na zakup. Ulegają szybszemu zużyciu przez częstą zabawę. Dlatego zorganizowano, przy wsparciu PZU, warsztaty „Zrobimy dzieciom CZYTAKI – odkryją co mówią im ZNAKI”. Rodzice samodzielnie, przy pomocy wolontariuszy, zrobili czytaki sensoryczne. Dowiedzieli się również jak i z czego można podobną zabawkę wykonać.

Wszyscy zaangażowali się do przygotowania książeczek, które zainteresują pociechę pod względem wzrokowym czy dotykowym. Podczas spotkania można było skonsultować się z terapeutami. Udział wzięli neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i rehabilitant wzroku. Wolontariusze, za swoja bezinteresowna pomoc, otrzymali drobne upominki zrobione przez podopiecznych SOSW.

(Foto: Powiat Wschowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl