Rusza remont hali sportowej

Czwartek, 11 maja 2017 o 10:27, aktualizacja Wtorek, 16 maja 2017 o 09:42, autor: 1 1023
Rusza remont hali sportowej

Urząd Gminy w Sławie nie zwalnia tempa i podpisał już umowę, na mocy której całkowicie zmieni się oblicze hali sportowej przy Gimnazjum w Sławie. Koniec z grzybem, nieprzyjemnymi zapachami i odrzucającym wnętrzem. Odnowiona, świeża i pachnąca sala będzie służyć uczniom już od nowego roku szkolnego.

Rok 2017 to w gminie Sława rok zupełnej przebudowy gminnej oświaty. Władze gminy zapowiadały konieczne zmiany w tej kwestii, a po deklaracjach zakasano rękawy i ruszono do pracy z niespotykaną gorliwością i sumiennością. Reforma edukacji wprowadzona przez rząd, zbiegła się z planami modernizacji zaplecza socjalnego i sportowego w szkołach. Co rusz dowiadujemy się o nowych pracach, które zmienią oblicze gminnych placówek. Budowa hali w Ciosańcu, rozbudowa szkół w Strączu i Krzepielowie już trwają, teraz dołączy do tego generalny remont hali przy Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka w Sławie. Niech nikogo nie zdziwi fakt, że remont odbywa się w placówce, która na mocy reformy zostanie zlikwidowana, ponieważ już od przyszłego roku szkolnego przeniesiona do tego budynku zostanie Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły. Prace remontowe prowadzone będą od piwnicy, aż po trybuny na hali. Wymieniony zostanie między innymi parkiet hali, odgrzybiona zostanie piwnica, usprawniony system wentylacji, renowacji podlegać będą też szatnie, łazienki, sala do tenisa stołowego, siłownia, magazynek i wszystkie inne pomieszczenia socjalne. Trybuny zyskają nowe ławki i balustradę. Zmieni się tak wiele, że może aż zakręcić się w głowie. Remont wykona konsorcjum firm z Leszna, a koszt wyniesie ponad pół miliona złotych. Inwestycja na stałe zmieni oblicze tego obiektu, a kolejne pokolenia uczniów na pewno docenią trud włożony przez włodarzy gminy w podniesieniu jakości zaplecza sportowego ich szkoły.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~ciekawy
14.05.2017 11:31

W tym budynku nie mieszczą się sale szkolne tylko sportowe więc nie ma znaczenia czy była to sala dla gimnazjum czy dla podstawówki . Tak czy siak będzie służyć naszym dzieciaczkom . Kiedyś należała do podstawówki . Więc można uznać,że wróciła do swoich pierwotnych właścicieli. Ciekawostka: przed wojną były 4 klasy podstawowej szkoły. A 8 lat trwało gimnazjum.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl