TworzymyGłos Regionu

Rozgrywki turniejowe o Puchar Sławy

Poniedziałek, 16 września 2019 o 11:29, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 21:49, autor: 0 633
Rozgrywki turniejowe o Puchar Sławy

W ostatni weekend do Sławy przyjechało kilkanaście reprezentacji z całej Polski. W hali sportowej przy ZSP w Sławie, odbywały się rozgrywki III Ogólnopolskiego Turnieju Boccia o Puchar Sławy. Zawody otworzył wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski oraz Fundacja Alternatywy. Następnie sędzia przypomniał zasady gry. Co to jest boccia?

Boccia jest grą wywodzącą się od włoskiej gry w bule. Jest dyscyplina dla każdego, ponieważ działa terapeutycznie angażując ciało i umysł. Integruje osoby pełnosprawne z niepełnosprawnymi. Celem gry jest wrzucenie na boisko białej bili w taki sposób, aby znalazła się w sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. 

Gra zachęca do myślenia, planowania taktyki i prób przewidywania zagrań konkurenta. Gdy zawodnicy wyrzucą wszystkie bile kolorowe, kończy się runda i następuje liczenie punktów. W sławskim turnieju zwyciężył zespół Nike - Bydgoszcz. 2 miejsce wywalczyli zawodnicy Autenticon Sława. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Alternatywy Sława. 4 miejsce przypadło Startowi Zielona Góra. 

(Foto: UM Sława)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl