TworzymyGłos Regionu

Rowerowy Szczyrk, czyli miejsce przyjazne rowerzystom

Wtorek, 04 maja 2021 o 07:06, autor: 0 169
Rowerowy Szczyrk, czyli miejsce przyjazne rowerzystom

Górskie klimaty zdecydowanie sprzyjają ekstremalnym wycieczkom rowerowym. To właśnie strome podjazdy, kamieniste ścieżki czy leśne dukty zamieniają jazdę na rowerze w pełną emocji i wrażeń przygodę. Szukasz idealnego miejsca na rower? Koniecznie odwiedź Szczyrk.

Górskie klimaty zdecydowanie sprzyjają ekstremalnym wycieczkom rowerowym. To właśnie strome podjazdy, kamieniste ścieżki czy leśne dukty zamieniają jazdę na rowerze w pełną emocji i wrażeń przygodę. Szukasz idealnego miejsca na rower? Koniecznie odwiedź Szczyrk.

Niebieska, czerwona czy czarna? Znajdź trasę dla siebie

Szczyrk jest świetnym miejscem zarówno, by zaplanować cały urlop na dwóch kółkach, jak i by urozmaicić sobie czas wypoczynku jednorazową wycieczką rowerową. Wcale nie musisz zabierać swojego sprzętu, miejscowa wypożyczalnia rowerów zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, zarówno na bardziej zaawansowaną, jak i łatwiejszą drogę. A jakie trasy rowerowe oferuje Ci Szczyrk?

Do wyboru masz:

a) trasy wyznaczone przez PTTK, z którymi zapoznasz się m.in. na oficjalnej stronie miasta,

b) trasy zaproponowane przez wypożyczalnię rowerów elektrycznych MTB i rowerów górskich MTB - Trip2Bike. Te znajdziesz na stronie pod adresem domenowym trip2bike.pl.

Wybrane trasy w Szczyrku

Jeśli szukasz czegoś sprawdzonego i polecanego przez innych, to w Szczyrku znajdziesz kilka takich „topowych“ tras o różnym stopniu trudności.

Łatwiejszy, popularny szlak prowadzi wokół Skalitego. Szlak zaczyna się i kończy w centrum miasta, a prowadzi przez Zapaleniec, Siodło i Borowinę. Do pokonania masz 8 km. Nie potrzebujesz jakichś specjalnych umiejętności i na wycieczkę możesz wybrać się ze starszymi dziećmi.

Trudniejszy, oznaczony czerwonym kolorem jest szlak na Skrzyczne. To trasa, która liczy 10 km, ale na jej przebycie możesz potrzebować nawet dwóch godzin. Szlak obfituje w strome podjazdy i naturalne przeszkody.

Ciekawy o średnim stopniu zaawansowania jest też szlak prowadzący przez Skrzyczne, Malinowską Skałę na Przełęcz Salmopolską. Do pokonania masz 20 km. Podjazd na sam szczyt Skrzyczne jest dość łagodny, choć miejscami będzie naprawdę stromo. Ta trasa zapewni Ci rewelacyjne widoki i niesamowite przeżycia.

Stwórz własną trasę rowerową w Szczyrku

Jadąc do Szczyrku, wcale nie musisz polegać na gotowych propozycjach. Możesz połączyć zwiedzanie interesujących Cię miejsc z wycieczką rowerową i zaplanować trasę np. do jaskiń albo skoczni narciarskiej z miejsca, w którym nocujesz, ale po prostu odwiedzając atrakcje turystyczne w Szczyrku. Trasy na rower w Szczyrku często wiodą leśnymi duktami, które łączą się i krzyżują ze sobą.

Dobrym informatorem będzie też wypożyczalnia rowerów Trip2Bike. Dowiesz się tam m.in. gdzie szukać przejazdów, a których odcinków unikać. Jeśli masz dużo siły w nogach i jesteś gotowy na naprawdę wielkie przeżycia, to ze Szczyrku rowerem możesz dojechać też do Wisły albo Brennej. Trasa jest trudna, ale z pewnością dla wytrawnych rowerzystów do pokonania. Możesz zawsze wypożyczyć rower elektryczny i zapomnieć o kwestii kondycji.

Dobry rower to podstawa

Bez dwóch zdań w Szczyrku odnajdzie się i amator, i wielki miłośnik jazdy górskiej. Nawet jeśli spontanicznie na miejscu podejmiesz decyzję o rajdzie na górskie szczyty, to znajdziesz i wypożyczalnię i serwis rowerów, by w łatwy, ale bezpieczny sposób zrealizować swoje marzenia.

Jeśli prawdziwego rumaka MTB wieziesz na dachu swojego samochodu, to miej pewność, że za każdym razem w góry wyjeżdżasz na sprawnym sprzęcie. W Szczyrku znajdziesz serwis rowerów Trip2Bike, gdzie zweryfikujesz stan hamulców, świateł, czy przerzutek. To również dobry adres po przebytej, zaawansowanej trasie, zwłaszcza jeśli zaliczyłeś na niej kilka upadków.

Trasy są miejscami trudne do pokonania, a niesprawny rower może całkiem zmienić otoczenie, przenosząc Cię z pięknych tras górskich prosto do szpitala. Dlatego szalej, sprawdzaj swoje siły i podziwiaj góry, ale w bezpieczny sposób.

Podsumowując

Jeśli więc do tej pory myślałeś, że w Szczyrku można jedynie na pieszo dreptać szlakami albo jeździć na nartach, to po sprawdzeniu tras rowerowych, z pewnością zmienisz zdanie. To miasto z otwartym sercem dla rowerzystów. Przekonaj się jednak o tym sam, pokonując jedną, a może nawet kilka z wielu dostępnych łatwiejszych i tych bardziej ekstremalnych tras.

Możesz też przekonać się w gronie współpracowników, organizując rajd rowerowy po Szczyrku i okolicy w ramach wyjazdu integracyjnego. Może Ci w tym pomóc Trip2Bike. Skontaktujesz się z nią w następujący sposób:

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl