TworzymyGłos Regionu

Ranczo Rubin zaprasza we wrześniu do Nowej Wsi. Zaprzęgi konne, piknik i regionalna kuchnia

Środa, 29 sierpnia 2018 o 15:23, aktualizacja Środa, 05 września 2018 o 11:16, autor: 2 4663
Ranczo Rubin zaprasza we wrześniu do Nowej Wsi. Zaprzęgi konne, piknik i regionalna kuchnia

22 i 23 września na terenie Rancza Rubin w Nowej Wsi (koło Wschowy) odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. To pierwsza tej rangi impreza na terenie Rancza. Pasjonaci zaprzęgów na pewno już szykują się na dwudniowe zawody. Organizatorzy podkreślają, że to impreza dla wszystkich. Będzie rodzinnie, piknikowo, a przy okazji można podziwiać i kibicować zawodnikom.

Zawody w powożeniu zaprzęgami odbywają się na Ranczu cyklicznie: wiosną i jesienią. Jednak po raz pierwszy w Nowej Wsi zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski Amatorów. 

- W tym roku w miejsce jesiennych zawodów organizujemy Mistrzostwa Polski - mówi Tadeusz Andrys, właściciel Rancza Rubin - zawody rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę. Zaczynamy wcześnie rano 22 września od ujeżdżenia, potem planujemy przerwę i od godziny 14:00, myślę, najciekawszy punkt zawodów, czyli maraton, który będzie liczył 12 kilometrów i potrwa do godzin wieczornych. W niedzielę natomiast, 23 września zaczynamy od godziny 11:00. 

Oprócz zawodów organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Dla dzieci przejazd kucem, dmuchane zamki, w zależności od pogody lody i wata cukrowa. Nie zabraknie również dobrej, regionalnej kuchni. 

- Pod tym względem nikogo nie zawiedziemy - mówi Tadeusz Andrys.

Warto dodać, że zawody tej rangi będą miały ośmiu sędziów, którzy oceniać będą zawodników. Sam natomiast sobotni maraton będzie przebiegał wokół rancza i na jego terenie. 

(rak)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Adaś
30.08.2018 13:08

On nie jest jedyny w tym mieście, p. Andrys .... niewykorzystany potencjał prywatnej przedsiębiorczości przez obecnie rządzących . Nie wiem dlaczego , gdzie jest źródło niechęci do współpracy wschowskich urzędników z miejscowymi firmami ? Dla mnie temat absolutnie niezrozumiały, ..... przecież my tu mieszkamy , tu płacimy podatki a żyjemy tak jak w "ciemny grodzie" . Muszę powiedzieć , że pod tym względem niezastąpiony był naczelnik p. Żukowski , sam przychodził i proponował i to w taki sposób , że musiało się w to wejść , w jego projekt , w jego wizję np. remontu elewacji kamienicy . I zawsze pamiętał, że ten co płaci musi mieć z czego zapłacić . Nie przemawia dla mnie , że twarde ramy przetargu ograniczają i wiążą ręce inwestorowi , to nie w każdym przypadku tak działa , ....... ja tu widzę pewną świadomą politykę aby niepokorni bardzo dotkliwie to odczuli ? Przykładem jest min. Tadem czy Zbigtar , ..... a On sam udowodni , za swoje, bez udziału UMiGW , że potrafi zorganizować MPA w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Ja chciałby tam być bo kocham zwierzęta i wiem , że mój kolega zorganizuje to tak jak trzeba, czego mu bardzo życzę. Może i temu też mają służyć te Wybory, może z powrotem powrócimy do tradycji , że we Wschowie praca jest w pierwszej kolejności dla wschowian ? Adaś

avatar
~do adasia
31.08.2018 09:08

Ale przecież władze sprzyjają Panu Andrysowi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl