TworzymyGłos Regionu

Radni przekazali 50 tysięcy na prace remontowe kościoła w Ciosańcu

Środa, 10 kwietnia 2019 o 12:51, aktualizacja Piątek, 12 kwietnia 2019 o 13:57, autor: 0 564
Radni przekazali 50 tysięcy na prace remontowe kościoła w Ciosańcu

50 tysięcy złotych sławscy radni przekazali na ostatniej sesji Rady Miejskiej dla Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Michała Archanioła w Ciosańcu. Celem przekazania środków jest  konserwacja pokrycia dachowego oraz renowacja witraży i okien kościoła.

Co roku gmina Sława przekazuje środki na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, dotyczące obiektów sakralnych. Proboszczowie parafii składają wnioski do gminy, następnie są one przedkładane radnym i jeżeli radni wyrażą zgodę, to środki są przekazywane parafiom. W tym roku taki wniosek został złożony przez proboszcza parafii w Ciosańcu. Radni jednomyślnie podjęli uchwałę.

Warto dodać, że w ubiegłym roku radni podjęli dwie uchwały, które przekazywały po 25 tysięcy dla kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Sławie z przeznaczeniem wymianę okien żaluzyjnych na wieży oraz dla kościoła pw. Trójcy Świętej w Krzepielowie z przeznaczeniem na wymianę pokrycia dachowego kościoła.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl