TworzymyGłos Regionu

Radni NWNS apelują o rezygnacje, Hanna Knaflewska - Walkowiak przekonuje, że jest niewinna

Czwartek, 26 kwietnia 2018 o 11:32, aktualizacja Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 o 11:24, autor: 60 2777
Radni NWNS apelują o rezygnacje, Hanna Knaflewska - Walkowiak przekonuje, że jest niewinna

Wczorajszego popołudnia pojawiły się dwa komunikaty dotyczące Przewodniczącej Rady Miejskiej we Wschowie Hanny Knaflewskiej - Walkowiak. W pierwszym radni klubu Nasza Wschowa – Nasz Samorząd apelują do przewodniczącej o rezygnację z funkcji, w związku z oskarżeniami publikowanymi w gazecie Stowarzyszenia Odnowy Samorządu. W drugim Hanna Knaflewska – Walkowiak wyjaśnia, że nie ma zamiaru poddać się, jej zdaniem, oszczerstwom i z funkcji nie zrezygnuje.

Poniżej publikujemy stanowisko klubu radnych Nasza Wschowa – Nasz Samorząd.

W związku z zaistniałą sytuacją, ujawnienia informacji dotyczącej faktu istnienia teczki Tajnego Współpracownika Służb Bezpieczeństwa PRL w Inwentarzu Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, przez obecną przewodniczącą Rady Miejskiej we Wschowie, panią Hannę Knaflewską – Walkowiak, nasz klub oczekuje jej rezygnacji z pełnionej funkcji. Oprócz roboczego przewodniczenia Radzie Miejskiej podczas jej obrad, ma ona charakter honorowy, prestiżowy i na zewnątrz buduje godność i wizerunek Rady Miejskiej i miasta. Nie do nas należy rola oceny zaistniałej sytuacji pod względem prawnym i nie mamy zamiaru tego robić, natomiast nie do pogodzenia jest fakt, aby w tej sytuacji obecna przewodnicząca mogła godnie piastować obecną funkcję i reprezentować radę i jej mieszkańców. Dlatego oczekujemy jej ustąpienia z pełnionej roli. Jeżeli tego nie zrobi będziemy zmuszeni złożyć na najbliższej sesji wniosek o jej odwołanie.

W imieniu radnych komunikat podpisała przewodnicząca klubu Emanuela Stanek – Juśkiewicz.

W odpowiedzi otrzymaliśmy stanowisko Przewodniczącej Rady Miejskiej we Wschowie, Hanny Knaflewskiej – Walkowiak.

W ubiegłym tygodniu na łamach pisma Nasze Wschowskie Sprawy ukazał się artykuł, z którego wynikało, że byłam tajną współpracowniczką SB o pseudonimie „Leda”. W mojej ocenie informacje tam zawarte są po prostu nieprawdziwe, gdyż nigdy świadomie nie współpracowałam z SB. Okres o którym mowa w tym artykule był czasem bolesnych doświadczeń w moim życiu. Na przestrzeni kilku miesięcy pochowałam dwoje najbliższych mi wówczas osób: najpierw tragicznie zginął mój mąż, potem odeszła moja Mama. Zostałam sama w praktycznie obcym mi mieście, jakim wówczas była dla mnie Wschowa, opiekując się niespełna rocznym dzieckiem i niepełnosprawnym teściem. Ostatnia rzecz o jakiej mogłabym wówczas myśleć to współpraca ze znienawidzoną SB dla wspierania ustroju, którego nigdy nie popierałam. Nie jestem w stanie odnieść się do informacji zawartych w tym artykule, gdyż w przeciwieństwie do jego autorów nie znam materiałów zgromadzonych w IPN na mój temat. Złożyłam wniosek o udostępnienie mi tej teczki i po otrzymaniu wglądu w te akta podejmę stosowne kroki prawne.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że już dwukrotnie składałam oświadczenie lustracyjne, zawsze wskazując, że nie współpracowałam w żaden sposób z organami bezpieczeństwa PRL, a oświadczenia te nigdy nie zostały zakwestionowane przez IPN.

Hanna Knaflewska – Walkowiak.

Sesja Rady Miejskiej we Wschowie zaplanowana została na dzisiaj na godzinę 14.00. Radni klubu NWNS zapowiadają, że jeżeli przewodnicząca nie zrezygnuje z pełnionej funkcji złożą wniosek formalny o jej odwołanie.

- Wiem, że jestem niewinna i swoich praw będę dochodzić w sądzie. Nie mam zamiaru chować się i ulegać radnym z klubu Nasza Wschowa – Nasz Samorząd. Przypominam, że kiedy klubowa koleżanka radnych usłyszała zarzuty o handel narkotykami nie ogłaszałam wyroku nim nie zrobił tego sąd i nie wzywałam radnej do złożenia mandatu. O to  na łamach telewizji Master prosiła również przewodnicząca ich klubu. Dziwne, że teraz zachowują się inaczej i stawiają wyrok szybciej niż sędzia – mówi przewodnicząca.

Na razie nie znane jest stanowisko pozostałych radnych. Transmisja live z obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej we Wschowie będą mogli państwo śledzić na na naszym portalu.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (60)

avatar
~Witaj
26.04.2018 09:58

Pokazano swoją kulturę i brak szacunku, do osoby która w pełni jest zaangażowana i oddana swoim obowiązkom, żenada i metody Gierka przypominają na jakim poziomie jest Wschowa i czym się zajmuje! Wstyd!

avatar
~Edyta
26.04.2018 10:06

Pani Haniu! Trzymam kciuki i życzę wytrwałości i siły w walce z ludźmi którzy nie potrafią się niczym wykazać a czekają tylko na tanią sensację! Ich działania są beznadziejne i bezefektowne a tym sposobem daleko nie zdobędą szczytu! Powodzenia!

avatar
~Jerzy
26.04.2018 10:17

Dlaczego ci sami radni nie apelowali o to samo kiedy radna została aresztowana za narkotyki ? . Czyżby wtedy ci radni mieli inne swoje zdanie ? . Nagle ci sami radni powołują się na godność i praworządność rady miejskiej ? . Oj radni byliście wtedy ślepi ? . Owszem ustąpi jak jej przedstawicie dowody i wyrok sądowy który skarze tą osobę za współpracę z S.B . Na razie to są zagrywki personalne i eliminacje przeciwników politycznych do wyboru burmistrza . Zaraz się dowiemy komu tak naprawdę zależy aby było jednego kandydata do fotela mniej . Zapewne jest tam taki łgarz , narcyz i wielki tchórz co chowa się za plecami innych .

avatar
~czechu
26.04.2018 16:26

A czy pani od narkotyków była szefową RM?

avatar
~Wschowianin
26.04.2018 16:48

Pani Kanaflewska składała oświadczenie lustracyjne w którym napisała że nie współpracowała z SB. Prokuratura jak do tej pory nie zakwestionowała jej oświadczenia. A Pani Stachowska była oskarżona, aresztowana i miała celność przychodzić na sesję Rady miasta. Dopiero jak się wyrok skazujący uprawomocnił to złożyła mandat ze względu na zdrowie. Dzisiaj jej matka Halina Stachowska w geście protestu opuszcza obrady sesji. Jaka córka taka matka.

avatar
~Papa Smerf
26.04.2018 10:26

Pani Stachowska młodsza jakoś nie otrzymała od radnej Stanek-Juśkiewicz ultimatum. Pani Walkowiak nie ma żadnych zarzutów i nikt z IPN nie podważył jej oświadczenia lustracyjnego. PROGRAM OBRONA KORYTA S.O.S

avatar
~Wschowianin
26.04.2018 11:27

Z przyjemnością zachęcam P. Hannę odporu tego steku bzdur , którymi jest opluwana przez ludzi "prawych i uczciwych " . Proszę pomyśleć , że ma Pani wokół przyjazne osoby , które nie wierzą w te "rewelacje". Głowa do góry , powodzenia .

avatar
~Jan Kotwicki
26.04.2018 11:34

Wobec tak poważnych zarzutów przewodnicząca powinna co najmniej zawiesić swoje funkcjonowanie do czasu sądownego wyjaśnienia sprawy. Pyskówki słowne nic nikomu nie pomogą a tylko zaszkodzą. Wobec tragedii i upokorzenia osoby na tak eksponowanym stanowisku, dobrze by było zachować umiar i powściągliwość.Dla mnie jako konserwatywnego wolnosciowca /UPR/Kukiz 15 ważniejsze jest co ta pani sobą dzisiaj reprezentuje i za czym się opowiada i ze względu na tą sprawę nigdy nie powinna była zostać obdarzona tak zaszczytnym stanowiskiem.

avatar
~Do Jan Kotwicki
26.04.2018 12:05

Kim Pan jest zeby oceniać ludzi?? Czy na podstawie artykułu w gazecie która az zionie jadem można to robić? Niech zajmie się sprawa sąd a nie ludzie.Brak słów

avatar
~Haha
26.04.2018 13:15

Jak to kim jest Pan J.K. cytuję: "IPN Po 662/3103 Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Lesznie [1975] 1983-1990 Tytuł: Akta personalne członek ORMO: Kotwicki Jan, imię ojca: Józef, data urodzenia: 16-04-1958"

avatar
~Z akt IPN
26.04.2018 12:12

IPN Po 662/3103 Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Lesznie [1975] 1983-1990 Tytuł: Akta personalne członek ORMO: Kotwicki Jan, imię ojca: Józef, data urodzenia: 16-04-1958

avatar
~do z akt IPN
26.04.2018 14:52

Ja wiem ,że Jan Kotwicki to zły człowiek ,jednak to co o nim piszesz nie jest zgodne z prawdą.On jest o wiele starszy , a Józefa to imię Mamy a nie Ojca.Piszesz nieprawdę .

avatar
~leonard@pl
26.04.2018 12:28

Pomysłodawca beznadziejnego opluwania osoby kompetentnej i znającej się na swoim stanowisku i twierdząc że większość mieszkańcow jest skłonna umocnić te bzdury jest w błędzie ! a sposób w jaki Panowie działacie jest prymitywny i nie odbiegający od zachowania dzieci przedszkolnych , jeśli nie czujecie władzy i wsparcia w swoje działania to znaczy czas się zakończył i pogodzić się trzeba z faktami a nie pogrążać osoby które są w odpowiednim miejscu i robią to dobrze ! Wstyd bo poraz kolejny jesteśmy pośmiewiskiem dla innych !!

avatar
~Jan Kotwicki
26.04.2018 12:32

Ja tylko oceniam dzisiejsze działanie i poglądy przewodniczącej - dla mnie nie do przyjęcia, szkodliwe, wręcz niebezpieczne. Całe szczęście że ta pani niema już kontaktu z młodzieżą. Jako osoba publiczna podlega ocenie i krytyce przez wyborców i do tego nie trzeba sądów.

avatar
~Mieszkaniec
26.04.2018 12:33

Pani Haniu trzymamy kciuki !!

avatar
~certiwet
26.04.2018 13:00

A kim tak wielkim i decydującym jest Pani Emanuela? Pani Juśkiewicz jest trochę zbyt pewna siebie i w tym się gubi a trochę Szkół pokończyć i wtedy pogadamy!

avatar
~wschowianin
02.05.2018 14:56

no właśnie,kim ta Pani jest?........

avatar
~prześmiewca
26.04.2018 14:40

Ale jaja, Kotwicki ormowcem okazał się. A podobno taki antykomunista a utrwalał władzę ludową. HAHAHAHAHAHAHA

avatar
~Wanda
26.04.2018 16:49

Emanuela ma parcie do władzy i po kamieniach a do celu ! a przyszedł czas na koniec Balu! i trzeba szukać nowego zajęcia!

avatar
~Gekon
26.04.2018 19:01

Pani Przewodnicząca zaprzecza, ale prawda jest taka, że teczki są a IPN to wyjątkowo rzetelnie działająca instytucja. Nie ma mowy o sfałszowanych aktach czy samowoli funkcjonariuszy SB/UB. Czas na dymisję...

avatar
~do Gekona
26.04.2018 19:27

IPN rzetelny ? . chyba tylko dla przeciwników obecnej władzy . Panie " Gekon" uważaj pan z tym IPN żeby czasem nie zrobili z pana kameleona .

avatar
~ADR
26.04.2018 19:41

jako młodemu mieszkańcowi jest mi wstyd za tych którzy głosują na radzieckich sługów. współczuje ludziom dotkniętym komuną , boją się zmian , całe życie w strachu przed SB. ale to mineło , obudźcie się , jak widzicie że ktoś wyraźnie kolaborował z rosjanami to nie liczcie że będzie służył nam -polakom . także jak najbardziej słuszne będzie aby knaflewska została odwołana

avatar
~do ADR
26.04.2018 20:21

Tobie powinno być wstyd z tego powodu że historia jest tym przedmiotem który ty skutecznie ignorujesz . Najpierw poznaj jak było na prawdę a potem się wypowiadaj o ludziach z tamtego czasu . Masz wielkie szczęście że nie jesteś niewolnikiem i nie szprechasz po niemiecku . Dziękuj bogu ze zostałeś wyzwolony przez Rosjan i Armię W.P . Jak słucham takich wypocin to nic dobrego z takiego gadania nie będzie w przyszłości .

avatar
~Guru
27.04.2018 05:18

Dzięki Bogu przez rosjan? Hahaha Dobrze ze z rozpędu nie napisałeś tego komentarza w języku rosyjskim

avatar
~Adaś
26.04.2018 21:07

Czytam w tym entuzjazm (grupy 6) , gorącą pasję do znalezienia czegoś , co by w znaczny sposób mogło obniżyć wartość opozycji i to w taki sposób jak urywa się "klamki" w stanie owacyjnego szaleństwa. Przecież to jeszcze nie jest termin "bicia fal" o brzegi ........ więc skąd ten pomysł ? W SOS najwyraźniej odezwała się hierarchiczność , potrzeba strachu i zwykła przewidywalność , że jeśli już się nie uderzy to późniejszy będzie już tylko "don-kichtowska" szarżą ......... sarkofag z sosnowej deski. Sprawa na pewno jest poważna, dlatego nie wierzę w nazwiska TYCH autorów , to nie Oni są motorem ( to pół wart masy ludzkie) ....... muza ożywienia krawaty nosi........... dedykacja i intencje są zamysłem "niegłupiego" aby "zniszczenie" mocno zabolało. Mnie jeszcze jedno zaskoczyło , r. Widera i r. Jaworski - pozostali na sali , czyli kim teraz są , ....... resztówką NWNS , "kundlami" projektu z SB w tle ? Wiele niezrozumiałości i wyrachowania w tym działaniu części RM widać , oby się nie okazało , że to im się łajno "wleje" do butów i marzenia p. Juśkiewicz nie staną się symbolem uczciwości w zamian za głosy (nieuzyskane) przy urnie. Stawianie werdyktów , dewastowanie życiorysów a przy tym osiąganie satysfakcji z niszczenia i gruchotania CV jest na dzisiaj częstym socjotechnicznym zabiegiem .......... młody człowieku (ADR), rozpocznij od edukacji , rozróżnij "biznes" i nie zarabiaj na polityce. Adaś

avatar
~Znajoma
27.04.2018 09:29

Adaś nie wstyd Ci jeszcze coś komentować! A kto zwiał pozostawiając smrodek?

avatar
~Do ADR
26.04.2018 21:33

Skoro jesteś takim dumnym Polakiem, to powtórz chłopcze ortografię, bo trzeba poprawnie posługiwać się językiem ojczystym

avatar
~Mieszkaniec
27.04.2018 05:02

Widać że tu wszyscy czepiają się innych o wszystko ale nie o to co trzeba. A nawet znaleźli się tacy co ruskich popierają. Przykre. Jeszcze trochę czasu musi minąć by ta komuna opuściła Polskę a raczej niektórych umysły...

avatar
~pełna strona akt JK
27.04.2018 07:26

Przyporządkowanie Podzespół: Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Lesznie 1983-1990 Seria: Materiały osobowe Podseria: Akta osobowe ORMO Opis zawartości Tytuł: Akta personalne członek ORMO: Kotwicki Jan, imię ojca: Józef, data urodzenia: 16-04-1958 Daty wytworzenia dokumentów Data początkowa: 1988 Data końcowa: 1988 Opis zewnętrzny Forma fizyczna: Dokumentacja aktowa Fotografia Liczba tomów: 1 Informacje identyfikujące Sygnatura IPN: IPN Po 662/3103 Miejsce przechowywania Nazwa archiwum: Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu

avatar
~Kotwicki Jan
27.04.2018 09:31

Wiecie że jestem szczery chłopak więc stwierdzam: to może być moja teczka. Opowiem wam jak to było w tym 1988 roku ale po zapoznaniu się z zawartością teczki. Byłem szantażowany przez SB i namawiany na podpisanie współpracy ale to im się nie udało więc prawdopodobnie zrobili ze mnie ORMOW-ca. Obiecuje wszystko ujawnić ale gdy wszystkie zawatre w teczce inf. będą mi wiadome. Niech Knaflewska poda kuchcickiego do sądu i "wygra" sprawę wtedy ja wyjmę swoje papiery /z wyjątkiem materiałów użtych do szantażu, natury osobistej/ i porównamy ubeckie opisy. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie a dla młodych będzie to dobra lekcja historii!

avatar
~do " szczerego "Jana Kotwickiego
27.04.2018 12:22

Panie Kotwicki kimże pan był że pana chciano zrobić współpracownikiem S.B . Jak wiadomo pracował pan jako fizyczny w zakładzie więc pana wiedza sięgała tylko równym panu ,a pan mógł co najwyżej zostać ormowcem bo ani wiedza ani umiejętności operacyjne były marnej jakości . Pan był zwykłym donosicielem i niczym więcej . Wstyd że pan ma czelność zabierać głos w takich sprawach i pamiętaj pan z ormowca wcale się nie wyrasta ormowcem się zostaje już na całe swoje nędzne życie lub w nowszym wydaniu ale w innej formie kablowania .

avatar
~do Kotwickiego Jana
27.04.2018 12:41

Panie Kotwicki i po co to panu było . Za chwilę będziesz pan przeklinał wszystko i wszystkich bo jak znam życie to nie tylko te rewelacje są w pańskich papierach . A może i dobrze tak pan chwalisz ten cały IPN to poznasz pan osobiście na swoim grzbiecie dobroczynność owego organu państwowego . Ale tak na marginesie " ormowiec " to najgorsze stanowisko oceniane przez S.B . Służyli tam skazani wyrokami złodzieje i wszelkiej maści nieroby , sutenerzy i szumowiny społeczne . Jak widać pan nie był wysoko cenionym informatorem a zwykłym szują i krętaczem .

avatar
~Kotwicki Jan
27.04.2018 15:21

Spokojnie, co tak denerwujecie się, wszystko przed nami. To co opisałem to tylko w swrze przypuszczeń, poza tym wcale ne wiecia nic o mojej działalności. Obiecuję że będę postepował, to znaczy otkrywał prawdę na waszych oczach, i jestem przekonany że to będzie bardzo pouczająca lekcja dla na. Mogłem siedziec cicho i nie odzywać się ale ja lubię sprawy trudne i ciekawe. Ja dwukrotnie składałam oświadczenie lustracyjne a teraz złożę jako osoba przesladowana. zobaczymy co na to IPN. Jak tylko skończymy lustrację Kotwickiego na oczach całej Wschowy, opowiem Wam moja osobistą przygodę z mateńką partią PZPR. Życzę wszystkim miłej zabawy!

avatar
~Wschowianka
19.05.2018 10:02

Panie Kotwicki.......pan szantażowany ?! hahhahahahaahhahah

avatar
~Adaś
27.04.2018 14:56

Ad. "znajoma" - forumowiczu , ....... cyt. - "Adaś nie wstyd Ci jeszcze coś komentować! " - a może by tak Pani uściśliła dlaczego mam mieć wstyd ? Moja z kolei teczka IPN jest też dla mnie obca ale jak gwarzę - "Adaś do Adasia", to za cholerę nie pamiętam ( to pewnik) tła "niebieskiego " - miałem na sobie w odpowiednich latach tylko barwy "zielone" ..... a w tamtym czasie prowadziłem się jak "Maryja Przenajświętsza" . Ad. J.K. - chyba nie powinieneś Janku mówić i pisać dzisiaj o warcholstwie PRLu ....... ja jestem z tego rocznika co wszystkimi zmysłami ocierałem się o "zaprzedańców" ( ORMO - tak i nazywali sami milicjanci) - nie godzi . Twoje słowa tak bardzo Cię demaskują , że żadna pokuta nie da zadośćuczynienia .......... chyba , że sadzenie rzodkiewki nosem ? Adaś

avatar
~do Adasia
27.04.2018 17:30

A ja głupi po przeczytaniu wielu wypowiedzi tego Kotwickiego myślałem że mamy jeszcze w naszym pięknym kraju wielu uczciwych i nieugiętych patriotów . A tu masz znalazł się wielki przebieraniec w postaci ormowca . Wstyd na cały powiat , zaraz zapewne okaże się aktywistą w PZPR lub innej podobnej organizacji . Jak to zawsze trzeba patrzeć z dystansu na takich "patriotów " . A jak to zachęcał do czytania i oglądania filmów i zapraszania na prelekcje swoich promotorów ? , ciekawe dlaczego akurat tych ? . Z psychiki ludzkiej wynika że swój do swojego ciągnie może to o to chodzi .

avatar
~do Jana Kotwickiego
27.04.2018 19:56

Jasiek ty kpisz czy o drogę pytasz ? Ty działaczem ? Ty prześladowany ? Wstydu w oczach nie masz ,żeby takie głupoty pisać. Czy ty myślisz ,że oprócz Ciebie nikt we Wschowie nie został ,co by ciebie znał od dziesiątek lat? Chcesz młodzieży wmawiać ,że byłeś bohaterem ? Człowieku opamiętaj się ,bo wstawię tu zdjęcia z dawnych lat i dopiero ludzie poznają prawdę o Tobie. Taki z Ciebie bohater i działacz jak ze mnie ,czyli żaden.

avatar
~Jan Kotwicki
27.04.2018 20:54

I po co tak się denerwujecie? To co napisałem było w sferze domysłów! Trzeba poczekac na opinie UB-ecji która jest w teczce i dojść do tego dlaczego okres"działalności zaczął się i kończy w 1988 roku? Teraz gdy udało się skupić uwagę wielu Wschowian na mojej skromnej osobie należy poczekać na otwarcie mojej teczki i porównanie opinii. O Knaflewskiej już wiemy . Będzie to jak sądze wielce pouczająca konfrontacja. Przez ostatnie dni tak przywykłem do istnienia mojej teczki że gdyby okazało się że mnie nie dotyczy byłbym zawiedziony!

avatar
~R8
28.04.2018 12:43

Adaś odstaw "myszowatą", bo po niej tylko konfabulacje i kompletnie przeintelektualizowane dywagacje spływają z klawiatury. "Czerwony" czy "zielony" to był jeden "pies" w tamtych czasach. Fraternizowanie się "zielonego" z "niebieskimi" to całkowita degrengolada. Jak żeś taki "religijny" to spróbuj kpić z "muslimów" zaprzańcu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 23
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 628

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl