Przewodniczący domaga się wyjaśnień

Czwartek, 31 sierpnia 2017 o 15:56, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 3 813
Przewodniczący domaga się wyjaśnień

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie w ostrych słowach zwrócił uwagę na nieobecność w trakcie obrad dyrektorów szkół oraz radnych. Sławomir Mazur będzie domagał się pisemnych wyjaśnień od dyrektorów dlaczego zwołali Rady Pedagogiczne w terminie sesji Rady Miejskiej.

Obrady XL Sesji Rady Miejskiej w Sławie rozpoczęły się kilkuminutowym opóźnieniem, które mogło wynikać z faktu oczekiwania na jednego członka Rady Miejskiej w Sławie. Obecność tej osoby decydowała o tym czy sesja się odbędzie ponieważ udział w jej obradach wzięło tylko ośmioro radnych, a to minimalna liczba osób wymagana do ważności obrad. Prócz małej ilości radnych w obradach nie brali udziału niektórzy dyrektorzy placówek oświatowych. Spowodowało to ostrą reakcje przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Plan pracy Rady Miejskiej jest ustalany i uchwalany w trakcie obrad, w których uczestniczą wszyscy dyrektorzy szkół, w styczniu. Sesja Rady Miejskiej odbywa się zawsze w ostatni czwartek miesiąca, a w okresie wakacji od lat sesja rozpoczyna się o godzinie 10.00. W czerwcu odbywała się sesja i obecni byli na niej dyrektorzy, więc doskonale wiedzieli jaki będzie termin kolejnych obrad – mówił Sławomir Mazur. – W związku z tym będę wymagał pisemnych wyjaśnień dlaczego w chwili kiedy odbywa się sesja Rady Miejskiej zwołują posiedzenia Rady Pedagogicznej, zabierając tym samym radnych.

Przewodniczący przytaczał również ustawę o samorządzie gminnym, która wskazuje jakie obowiązki ma radny, a wśród nich jest obecność na sesjach Rady Miejskiej. Nieobecność dyrektorów szkół była dla Sławomira Mazura tym bardziej niezrozumiała, że Rada decydowała o przekazaniu majątku i zobowiązań jednej z placówek. Cała wypowiedź przewodniczącego dostępna w materiale wideo.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Staś
31.08.2017 20:21

uuuu ... grubo !

avatar
~M
31.08.2017 20:30

Darmozjady jak dla mnie

avatar
~maciek
02.09.2017 13:53

KOD miał zebranie czy POlecenie z Góry ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl