Przewodniczący domaga się wyjaśnień

Czwartek, 31 sierpnia 2017 o 15:56, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 3 1128
Przewodniczący domaga się wyjaśnień

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie w ostrych słowach zwrócił uwagę na nieobecność w trakcie obrad dyrektorów szkół oraz radnych. Sławomir Mazur będzie domagał się pisemnych wyjaśnień od dyrektorów dlaczego zwołali Rady Pedagogiczne w terminie sesji Rady Miejskiej.

Obrady XL Sesji Rady Miejskiej w Sławie rozpoczęły się kilkuminutowym opóźnieniem, które mogło wynikać z faktu oczekiwania na jednego członka Rady Miejskiej w Sławie. Obecność tej osoby decydowała o tym czy sesja się odbędzie ponieważ udział w jej obradach wzięło tylko ośmioro radnych, a to minimalna liczba osób wymagana do ważności obrad. Prócz małej ilości radnych w obradach nie brali udziału niektórzy dyrektorzy placówek oświatowych. Spowodowało to ostrą reakcje przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Plan pracy Rady Miejskiej jest ustalany i uchwalany w trakcie obrad, w których uczestniczą wszyscy dyrektorzy szkół, w styczniu. Sesja Rady Miejskiej odbywa się zawsze w ostatni czwartek miesiąca, a w okresie wakacji od lat sesja rozpoczyna się o godzinie 10.00. W czerwcu odbywała się sesja i obecni byli na niej dyrektorzy, więc doskonale wiedzieli jaki będzie termin kolejnych obrad – mówił Sławomir Mazur. – W związku z tym będę wymagał pisemnych wyjaśnień dlaczego w chwili kiedy odbywa się sesja Rady Miejskiej zwołują posiedzenia Rady Pedagogicznej, zabierając tym samym radnych.

Przewodniczący przytaczał również ustawę o samorządzie gminnym, która wskazuje jakie obowiązki ma radny, a wśród nich jest obecność na sesjach Rady Miejskiej. Nieobecność dyrektorów szkół była dla Sławomira Mazura tym bardziej niezrozumiała, że Rada decydowała o przekazaniu majątku i zobowiązań jednej z placówek. Cała wypowiedź przewodniczącego dostępna w materiale wideo.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Staś
31.08.2017 20:21

uuuu ... grubo !

avatar
~M
31.08.2017 20:30

Darmozjady jak dla mnie

avatar
~maciek
02.09.2017 13:53

KOD miał zebranie czy POlecenie z Góry ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 317
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl