TworzymyGłos Regionu

Przedszkole Sióstr Salezjanek zwycięzcą turnieju ,,Bezpieczny Przedszkolak

Środa, 08 listopada 2017 o 09:20, aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2017 o 09:28, autor: 0 1699
Przedszkole Sióstr Salezjanek zwycięzcą turnieju ,,Bezpieczny Przedszkolak

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek we Wschowie zwyciężyło II edycję Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Bezpieczny Przedszkolak". W zawodach wzięło udział 16 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego.

Turniej odbył się 7 listopada na terenie ubiegłorocznych zwycięzców, czyli Niepublicznego Przedszkola i Żłobka ,,Złota Rybka u Dula"

- Przedszkolaki wzięły udział w quizie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych, numerów alarmowych, poruszania się po przejściu dla pieszych, unikania zagrożeń, jak również udzielanie pomocy przedmedycznej w przypadku rannego rowerzysty. W turnieju wzięło udział 48 przedszkolaków - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Przedszkolaki nie tylko wykazywały się wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale również świetnie się bawiły.

- Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie, które z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie mł. insp. Macieja Olejniczaka, Burmistrza Sławy, Komendanta Straży Miejskiej we Wschowie, Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Młodzieży we Wschowie otrzymały dyplomy za zajęcie I, II, III miejsca i bardzo atrakcyjne nagrody - dodaje Maja Piwowarska.

Wyniki turnieju wyglądały następująco:

- I miejsce zajęła drużyna z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek ze Wschowy,

- II miejsce zajęli reprezentanci Przedszkola nr 1 „Tu mieszka bajeczka” we Wschowie,

- III miejsce zajęła drużyna Oddziału Przedszkolnego przy SP w Ciosańcu.

- Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju sponsorowane były przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, za co bardzo dziękujemy - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa - Gospodarzowi spotkania serdecznie dziękujemy za wspaniałe przygotowanie sal do konkurencji, jak i miłe przyjęcie.

(rak/foto: olek/Niepubliczne Przedszkole i Żłobek ,,Złota Rybka")

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1019
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl