TworzymyGłos Regionu

Praktyki i staże w firmach z terenu powiatu wschowskiego

Wtorek, 27 marca 2018 o 09:42, aktualizacja Wtorek, 03 kwietnia 2018 o 15:58, autor: 9 3722
Praktyki i staże w firmach z terenu powiatu wschowskiego

W ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim” uczniowie odbywają praktyki i staże realizowane u pracodawców oraz przedsiębiorców na terenie Powiatu Wschowskiego. Dzięki projektowi osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe oraz podwyższyć swoje kompetencje.

W okresie od lipca 2017 roku do marca 2018 roku uczniowie odbyli staż u 20 pracodawców i przedsiębiorców. W praktykach i stażach uczestniczyło 45 uczestników (w tym uczniów: 16 kobiet i 26 mężczyzn oraz nauczycieli: 2 mężczyzn i 1 kobieta). Staże trwały 150 godzin – uczniowie, 40 godzin – nauczyciele.

Uczniowie odbyli staże w firmach: Delos Sp. z o.o. , Dobrowolski Sp. z o.o., Spółka Komunalna Sp. z o.o., Centrum Usług Finansowych DWS Waldemar Szeląg, Bank Spółdzielczy, Zakład Usługowo-Handlowy Henryk Grala, Kaja Komputer, Protekst Komputer, FH Ilscy Spółka Jawna, Biuro Rachunkowe Doradztwo Podatkowe Elżbieta Smolicz, Urząd Miasta i Gminy Sława, Sklep meblowy GAMA, Restauracja Sławianka, AUTO-SERWIS Mariusz Rusin, Blacharstwo, mechanika pojazdów samochodowych ,,DARKO”, FHU ,,PAULA” Zofia Nietyksza, Sklep cukierniczo-spożywczy Ewa Naskręt, Restauracja PLAZA, Restauracja FIN DE SIECLE.

Staże odbyli uczniowie w następujących zawodach: technik informatyk, technik ekonomista, technik spedytor, technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych oraz sprzedawca.

Celem staży dla uczniów jest nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy, zdobycie doświadczenia w środowisku pracy zwiększającego szanse na uzyskanie zatrudnienia oraz podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji w wykonywanym zawodzie. Natomiast celem staży nauczycieli jest podniesienie kompetencji w zakresie kształcenia zawodowego, zaktualizowanie wiedzy, poznanie nowszych, aktualnie stosowanych technik i rozwiązań w danej branży, a następnie przekazanie zdobytej przez siebie wiedzy i doświadczenia uczniom.

Liderem projektu jest Powiat Wschowski, a partnerami są firma Profi Biznes Group ze Szczecina, Uniwersytet Zielonogórski oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Realizacja tego projektu to duża szansa na rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim. Projekt umożliwi działanie w ramach dostosowania kształcenia zawodowego do rynku pracy, ułatwiając także ścisłą współpracę z przedsiębiorcami i pracodawcami.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł.
Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł.
Projekt realizowany będzie do 30.06.2022.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~xyz
27.03.2018 17:25

Z informacji j.w wynika, że Liderem Projektu jest Powiat Wschowski a partnerami m.in Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej ..... ta jak to się stało, że na głównej fotografii reklamującej ten artykuł widnieje fotka z Panią Radną Powiatu J.D ???. Czy to może ma - ewentualny - związek z toczącą się już na naszym terenie przedwczesną kampanią wyborczą "Jesień 2018" !?. Wypada być w takich sprawach bardziej "skromnym" i nie eksponować się w związku z zajmowanym stanowiskiem w Radzie Powiatowej !?.....

avatar
~Nina
27.03.2018 18:54

Może dlatego, że właścicielem restauracji FIN DE SIECLE wymienionej w artykule jest Pani Radna? ~ xyz szukasz niepotrzebnej sensacji...

avatar
~Obaerwator
28.03.2018 07:44

A może wlasnie radna jest zasadna i przykladna

avatar
~Czytelnik
28.03.2018 07:51

Pani Jolu pięknie Pani wygląda i wspaniałe Pani daje przykład współpracy z młodzieżą i tak dalej

avatar
~niestety
28.03.2018 08:40

Niestety pierwszy komentator ma absolutną rację. Tylko ta restauracja uczestniczyła w projekcie?

avatar
~Nina
28.03.2018 17:24

Odpowiedź jest w artykule. Wystarczy go przeczytać ze zrozumieniem.

avatar
~xyz
28.03.2018 09:55

Eksponowanie człowieka, który jest przy władzy i to powiatowej / po pierwsze jest niesmaczne i mało kulturalne/ , a w dodatku kosztem innych zalatuje przykładem epoki minionej - wiadomo jakiej!? - to wówczas ladzie przy władzy byli zawsze na sztandarach "proletariatu" !!! Niesmak pozostanie zważywszy na kampanię wyborczą "Jesień 2018".... "Czytelnik" - czy u Ciebie też na bakier z kulturą???

avatar
~Adaś
28.03.2018 15:28

Ad. xyz - po troszku mógłby się z forumowiczem zgodzić .... ale tylko w odrobinie, ...w dużej mierze p. Denesiuk ( a znamy się doskonale) robi takie rzeczy nie dla własnych korzyści , nie dla zwiększenia swoje stanu posiadania (też i politycznego) a dla tzw. potrzeby komuś pomóc . Ja bardzo ubolewa , że tak dynamiczna osoba , osadzona w gminie bardzo biednej , bez wyrazu i jakiejkolwiek energii a przede wszystkim chęci do działania ( to bolesne fakty odchodzącej władzy), nie została jak dotąd "zaprzęgnięta" do twórczości gospodarczej , do tworzenia jednego frontu - władza plus miejscowy biznes . To zadziwiające jest , że burmistrz oddaliła od siebie tych najlepszych , tych co mają środki i możliwości od współdziałania , że nazwisko i brak poparcia dla PiSu stało się ripostą do zamknięcia im drogi do wspólnego rozwoju, gminy i swojej firmy. Jestem przekonany , że to (kształcenie zawodowe) i na pewno inne działania dla gminy, przy niewielkim wysiłku władzy , zadziwiłyby mieszkańców efektami ...... bo tam gdzie restauracja FIN DE SIECLE nikt "głodny" nie chodziłby ! Wyrażam to nie w przekazie kulinarnym a szerokich możliwościach p. Joli...... cudze chwalicie a swego nie znacie. Bardzo radzę ( to nie agitacja) , zastanowić się nad tą personą , ..... to prawdziwy organizator , wulkan energii, osoba z chęciami i wrodzonymi zdolnościami do tworzenia i kończenia projektu. Ta gmina ma parę osób ze smykałką , z wyobrażnią i wrodzonym talentem do prowadzenia ludzi i urbanizacji miasta, do kreowania normalnych relacji w układzie petent, do wykonania kroku do przodu........ a właśnie koło takiej osoby codziennie chodzicie . Adaś

avatar
~Wyborca
04.04.2018 00:40

Do Adaś Panie Adasiu zgadzam się z Panem całkowicie tą Pani to potencjał jakiego tak szybko nie znajdziesz tak szybko niesamowity talent należy się tej Pani wielkie uznanie chociażby za to że przyciąga do siebie niesamowita ilość ludzi ktorzy odwiedzają tą małą mieścinę i zachwycają z takiej ruiny zrobiła prawdziwa maskotkę widać włożone serce i cała Jej duszę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl