Prądopiłka w Przybyszowie

Sobota, 13 lipca 2019 o 22:18, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:52, autor: 0

Dziś (tj. 13.07) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Do rywalizacji stanęło osiem drużyn. Jak co roku gminy z naszego powiatu również miały swoich reprezentantów. W turnieju udział wzięły jednostki OSP: Sława, Łupice, Śmieszkowo, Konradowo, Szlichtyngowa, Potrzebowo, Zaborówiec i Przybyszów. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Sławie Walerian Gierek.

Trzecią lokatę w tegorocznej edycji zawodów strażackich uzyskało OSP Śmieszkowo, które w meczu o to miejsce pokonało OSP Szlichtyngowa. Drugie miejsce przypadło OSP Konradowo, które to w meczu finałowym przegrało z gospodarzami OSP Przybyszów po rzutach karnych. Jednostka z Przybyszowa pokazała świetną postawę nie tylko na boisku, ale i organizacyjnie zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Szyki pokrzyżowała trochę pogoda. Przez silne opady zawody zostały przerwane na ok. 60 minut. Mimo lekkiego deszczu wznowiono jednak grę i udało się dokończyć dzisiejsze rozgrywki.