Pracowity tydzień z sukcesami wschowskich lekkoatletów

Poniedziałek, 18 września 2017 o 10:27, aktualizacja Środa, 20 września 2017 o 11:10, autor: 0

Bardzo pracowicie przebiega zakończenie sezonu Lekkoatletów z LLKS Osowa Sień, podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego. Kilkanaście startów zakończonych wieloma sukcesami.

Znakomicie zakończył sezon najlepszy lubuski biegacz średni Piotr Drobnik. Najpierw wygrał finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Jeleniej Górze na dystansie 1500m. A 3 dni później zajął znakomite 3 miejsce w Ulicznej Mili w czeskiej Opawie. Sezon zakończył na 2 miejscu podium w austriackim Wiener Neustadt, rywalizując z medalistami Uniwersjady, uczestnikami ME i MŚ.

Damian Glapiak uzyskał we Włoszech tytuł Drużynowego Mistrza Europy Strażaków w biegu ulicznym na dystansie 10km, indywidualnie plasując się na 4m. Warto nadmienić, że Dowódca Jednostki PSP w Wolsztynie od 20 lat pracuje z trenerem Andrzejem Orłowskim i jest aktualnym Mistrzem Polski Strażaków na 10km.

Klaudia Pawlus uzyskała w Gliwicach 3 wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 1000m, a wynik 2,54,61 potwierdza ogromny postęp zawodniczki w tym sezonie. A w minioną sobotę zwyciężyła w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski U20 w Radomiu.

Młodzi zawodnicy rywalizowali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu. Laureatami tych zawodów zostali Laura Bursztyn, Julia Mierzyńska, Jan Konieczny, Jakub Orłowski, Julia Ścisłowska i Dominika Pihil. Na pochwałę w końcówce sezonu zasługuje Julia Ścisłowska, która wynikiem 3,07,51 na dystansie 1000m uzyskała 5 wynik w Polsce w swoim roczniku. Mimo uzyskania kwalifikacji na Mistrzostwa Polski Młodzików w Białej Podlaskiej, zawodniczka nie wystartuje w tej imprezie ze względów finansowych.

Podczas tego weekendu Julia Ścisłowska wygrała III Bieg Dookoła Szybowca w Lesznie w kategorii do lat 15 oraz bieg główny kobiet na dystansie 5km. Dominika Pihil wygrała bieg młodzieżowy podczas festiwalu Garmin Ultra Race w Radkowie. A Rafał Nowiński Junior zajął 3 miejsce w kategorii open na dystansie 10km podczas IV Biegu w Krainie Konwalii w Wieleniu.

Starty współfinansowane z dotacji UMiG we Wschowie oraz dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego we Wschowie.