TworzymyGłos Regionu

Poznali ciężki zawód żołnierza

Poniedziałek, 05 marca 2018 o 11:05, aktualizacja Środa, 07 marca 2018 o 10:20, autor: 7 1358
Poznali ciężki zawód żołnierza

Dzieci ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie miały zaszczyt gościć płk dr Leona Guzewicza, który opowiedział o zawodzie żołnierza. Pan pułkownik zaprezentował się nam w odświętnym stroju żołnierskim i przedstawił uczniom w skrócie swój jakże bogaty dorobek zawodowy.

Dzieci dowiedziały się m.in. jaką ścieżkę edukacyjną trzeba wybrać, aby zostać żołnierzem, jak wygląda egzamin sprawnościowy młodych kadetów i kadetek. Uczniowie, zwłaszcza chłopcy, byli zainteresowani uzbrojeniem w armii i chętnie zadawali pytania o tej tematyce. Pan Guzewicz opowiedział także ciekawostki wojenne związane z historią naszego miasta. Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia. Za mile spędzony czas serdecznie dziękujemy. 

(SP2)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~zwierz
05.03.2018 12:05

Guzewicz to już przecież wieloletni emeryt więc co on może powiedzieć o nowoczesnych zmianach w technice wojennej po reformie dokonanej przez p. Macierewicza ?

avatar
~do zwierz
05.03.2018 13:01

Oj może powiedzieć i to bardzo dużo. Przecież sprzęt który jest w armii został zakupiony w tym czasie kiedy ten wojskowy emeryt był jeszcze w czynnej służbie wojskowej . Przecież za Macierewicza nic nowego nie zostało kupiono . Kupowaliśmy jako społeczeństwo obiecanki i mieliśmy nadzieję że te obiecanki zostaną zrealizowane . Rzeczywistość jest jednak taka że sprzęt wojskowy pamięta jeszcze Ludowe Wojsko Polskie .

avatar
~PARODIA
05.03.2018 13:29

Lenistwo czy oszczędność w środkach? - zamiast spotkanie z wieloletnim emerytem wojskowym, który na tą okoliczność musiał się ubrać w mundur wojskowego / to jak święty mikołaj, który ubiera się na czas swojego święta ?/ należało zorganizować tym dzieciakom wycieczkę wyjazdową do najbliższej jednostki wojskowej / o wiele ciekawiej i z pożytkiem/ , dla przykładu w pobliżu JW w Głogowie, czy JW w Lesznie - można .....można!?

avatar
~@PARODIA
05.03.2018 17:01

Można oczywiście. Może zaproponuj to nauczycielom i pomóż w organizacji, zamiast się czepiać. Nauczyciele robią tyle ile mogą a jeśli ktos z zewnątrz ma ciekawy pomysł to ma pewno nie będą oponowac.

avatar
~Xyz
09.03.2018 21:54

A kto miałby za wycieczkę zapłacić? Za darmo autokar nie pojedzie.

avatar
~@ do @PARODIA
05.03.2018 22:43

A ! za co Tym nauczycieli placom???, nie czasami za poprawne edukowanie naszych dzieci??? - czy za prowizorkę w tym co robią ???. Pamiętam jak w czasach mienionych takimi" wypełniaczami" byli zapraszani na lekcję wychowania kombatanci II Wojny Światowej - - - czy obecna dobra zmiana idzie śladami tamtych czasów / to jak plagiat pomysłów/...........???

avatar
~Jan Kotwicki
06.03.2018 11:16

Kilka lat temu zaprosiłem prof. Szeremietiewa do Wschowy prosząc o wykład na temat przyczyn II wojny światowej i uzbrojenia ówczesnych armii. Zaproponowałem jednej ze szkół to spotkanie no i niestety skończyło się na awanturze. W to miejsce szkoła zaprosiła kombatanta znającego wojnę z perspektywy okopu. Z całym szacunkiem ale konkretna szeroka wiedza pochodzi od nauki i osób wykształconych. Uważam że Pan Pułkownik i to z tytułem naukowym jest osobą jak najbardziej kompetentną do takich spotkań.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaŚwiąteczne spotkanie przedszkolaków.
13.12.20180 440
12 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci wraz z wychowawcami ze wszystkich przedszkoli na te...
nazwa
Upamiętnili Wiec Polski
12.12.20181 968

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl