TworzymyGłos Regionu

Powtórka wyczynu Manchesteru United z finału Ligi Mistrzów, czyli Przemysław Gliński wygrywa naszą sondę

Piątek, 07 września 2018 o 16:54, aktualizacja Czwartek, 13 września 2018 o 16:50, autor: 95 9710
Powtórka wyczynu Manchesteru United z finału Ligi Mistrzów, czyli Przemysław Gliński wygrywa naszą sondę

Kto zostanie burmistrzem Wschowy? W naszej ankiecie wygrał Przemysław Gliński, uzyskując 270 głosów, drugie miejsce i 261 głosów zdobył Konrad Antkowiak. Trzecie miejsce przypadło Innemu Kandydatowi - 54 głosy, a czwarte Miłoszowi Czopkowi - 46 głosów. W związku z tym, że dzisiaj media podały informację, że czwartym kandydatem, ubiegającym się o fotel burmistrza Wschowy będzie Paweł Giezek, proponujemy nową sondę z tymi czterema kandydatami, ponieważ wszystko wskazuje na to, że więcej kandydatów nie będzie. Nie będzie więc też Innego Kandydata, który w naszej sondzie radził sobie nienajgorzej.

Trzeba przyznać, że o tym kto wygra w ankiecie, zdecydowały ostatnie minuty. Niecałe dwie godziny przed jej zamknięciem, ogłosiliśmy na facebooku Zw, że o godzinie 16:00 zakończy się głosowanie. Jeszcze kilka minut przed końcem prowadził Konrad Antkowiak. Jednak komitety, sztaby wyborcze i sympatycy tych dwóch kandydatów, jak widać do końca byli czujni. Ale najbardziej czujne okazały się osoby związane z kandydaturą Przemysława Glińskiego. Jak mówi nasz redakcyjny kolega była to klasyczna powtórka wyczynu Manchesteru United z finału Ligi Mistrzów w 1999 roku na legendarnym stadionie Camp Nou.

Ktoś oczywiście mógłby powiedzieć, że zasady sondy nie były do końca jasne, że nie wiadomo było, kiedy ankieta się zakończy. To prawda. W międzyczasie jednak dużo się zmieniło na naszej lokalnej scenie wyborczej. Pojawił się czwarty kandydat i sama sonda traciła przez to na aktualności. Co oczywiście nie przekreśla jej znaczenia. Bo, co by nie mówić, pokazała gotowość i reakcje komitetów/sztabów wyborczych.  I w naszej ocenie aktywność ta zasługuje na uznanie.

Wracając do obecnej sytuacji. Proponujemy zatem sondę, w której - wszystko na to wskazuje - mamy pełną listę kandydatów na burmistrza Wschowy. Sondę zakończymy w poniedziałek, 10 września, o godzinie 10:00.

(rak/foto: olek)

Wyniki ankiety:

REKLAMA

Komentarze (95)

avatar

avatar
~wiktor
07.09.2018 17:15

Trochę się rozpędziliście z zamknięciem listy kandydatów. Jeszcze tydzień czasu na zgłoszenia, a pewnie dobrze wiecie, że nie wszystkie zarejestrowane komitety wystawiły lub poparły kandydatów. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze ktoś, kto będzie alternatywą dla tych 4 Panów.

avatar
~Karol
08.09.2018 20:45

Ja przy tym"wyborczym"uniesieniu przypomnę :https://natemat.pl/245585,kim-jest-przemyslaw-glinski-odmowil-uzycia-wozow-strazy-na-pol-and-rock Kandydat na burmistrza powinien być "ludzki" mieć swoje zdanie.

avatar
~Wschowianka
07.09.2018 17:20

A prosze przypomniec panie redaktorze jak wygladaly sondy z poprzednich wyborow i jaka byla ich trafnosc?Na ile one sa wiarygodne?

avatar
~Mk
07.09.2018 17:41

Sonda nie jest w żadnym stopniu wiarygodna, wszystko zawsze się może zmienić, w tej ankiecie bierze poniżej 1000 osób udział a więc wniosek z tego taki ze nie jest wiarygodna

avatar
~Redakcja
07.09.2018 19:08

W 2014 roku tego typu sonde przeprowadziła elka.pl i zw.pl - w obu sondach wygrała Pani Danuta Patalas. Nie pamiętam, jak wyglądały pozostałe miejsca, ale różniły się od wyników ankiet, bo raczej nikt w nich nie dawał szans na II turę Panu Krzysztofowi Grabce. A jak pamiętamy w II turze startowały właśnie te osoby.

avatar
~Ffg
07.09.2018 18:10

Miłosz co tak słabo?

avatar
~wschowa
07.09.2018 18:48

ta sonda jest warta mniej więcej tyle ile tytuł menadżera roku. Podsumowując, ma się tak do rzeczywistości jak pięść do nosa.

avatar
~pilkarz
07.09.2018 19:03

Wynik Giezka jest jak wynik Wysp Owczych

avatar
~Giezek=Wyspa Owcza
07.09.2018 19:10

Można? Można. Zyczę panu Giezkowi sukcesu,a co niech ma.

avatar
~Karolinka
07.09.2018 19:12

głosuję na Pana Giezka to odpowiednia osoba na to stanowisko!

avatar
~Roman+
07.09.2018 19:15

Tylko Pan Roman Żaczyk!!!. Pozostali to mizeria i w dużej części kolesiostwo........zbieranina z łapanki Komitetów Wyborczych oraz jeden tzw. kamikadze G+........

avatar
~Sad
09.09.2018 09:57

Zgadzam się !!!!

avatar
~Stąd
07.09.2018 19:53

Swoj glos oddaje na pana P.Giezek.

avatar
~Wyborca
07.09.2018 20:06

Skąd żeś sie pan wziął, panie antkowiak? Co tu pan robi i czego szuka? Proponuje najpierw zaangażować sie troche w zycie wschowy a nie startować od razu na stołek burmistrza! Żenada...

avatar
~rak
07.09.2018 21:40

To samo pytanie można zadać Glińskiemu. Wyjechał na kilka lat z naszej gminy, nie brał udziału w życiu naszego miasta, o ile mi wiadomo mimo pełnionej funkcji nie brał udziału w obradach Rady Powiatu czy gminy, wykazywał zero zaangażowania w rozwiazywaniu problemów naszego miasta. Chcecie partyjnego nominata na stanowisko burmistrza, chcecie kolejnej kadencji przegranej dla rozwoju miasta i gminy ?

avatar
~do rak
10.09.2018 09:16

co to za brednie smarujesz , widać nie znasz drogi zawodowej p.Przemka skoro piszesz bajki , lepiej zostaw najlepszego kandydata w spokoju

avatar
~do wyborca
07.09.2018 21:29

Żenady - czy tylko cie no to stać?, czy twoja wyobraźnia sięga tylko jednego słowa co do oceny drugiego człowieka?. Typowy wpis tzw. internetowego trolla ........ Proszę zauważyć, ze przez takich internetowych trolli zamazuje się prawdziwą wartość oceną danego wartościowego kandydata, a ich kosztem wystawia się takich jak np. Radnego Giezka, którego trafnie jeden z forumowiczów porównał do Wschowskiego Dyzmy z uwagi, iż skupia w sobie wszystkie cechy filmowego DYZMY. Człowiek któremu wydaje się, iż może zostać Burmistrzem bo psim swędem został kiedyś Radnym, a przy pomocy układów w Radzie i Czopkistwów nawet vice Przewodniczącym tej Rady - coś jak ten nasz Filmowy Narodowy Bohater Dyzma - ego większe od możliwości intelektualnych...........Należy zadać sobie pytanie, kto tu zawinił: - czy ten człowiek?, - czy jego posłuszni klakierzy ?. Tylko współczuć ...... i współczuć......bo o rozum już za późno...

avatar
~ja
08.09.2018 06:46

Widzę, że kolega oderwany od rzeczywistości. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że sam uprawia trolling. Może się już nie udzielaj, jak nie masz wartościowych argumentów co do kandydatów.

avatar
~do - do wyborca .
10.09.2018 08:06

Panie " analityk " trochę pan patrzysz wąsko i opisujesz tylko to nowe zjawisko jakim jest kandydatura Giezka . Otóż zjawisko typu " Dyzma " jest już od wyboru tej " odnowionej " burmistrz " i jej całej świty w postaci ludzi z Głogowa i S.K na wysokich stanowiskach . Tyle co on narobili szkód to już przysłowiowe dziecko z przedszkola zauważyło a ty dopiero dzisiaj widzisz tylko Giezka . A tak na marginesie to żona Giezka była twórcą tego jak piszesz układu w " Radzie Czopkistów " i to ona podsunęła pomysł na kandydowanie Patalas na burmistrza miasta i gminy .

avatar
~wschowianin
07.09.2018 22:56

Sonda internetowa ma to do siebie, że biorą w niej udział tylko "zinformatyzowani" (nie)uprawnieni do głosowania. Część z nich nie pójdzie bo nie może, część nie pójdzie bo z przed komputera czterech liter nie ruszają. Ale do wyborów idą także Ci, którzy w sondzie udziału nie biorą, bo ich informatyzacja kończy się na telefonie z klawiaturą, a zapewne pójdą za jedynym słusznym, partyjnym wyborem. Jakim, to dobrze wiecie.

avatar
~ANALITYK
07.09.2018 23:00

Trochę przedwczesna ta diagnoza o zamknięciu list wyborczych. Poczekajcie na czarnego konia tych wyborów.

avatar
~Adam
07.09.2018 23:57

Głosowałbym za Antkowiakiem ale te powiązania z PO i Nowoczesną mnie zniechęciły. Żaden patriota nie poprze tych partii. Polska dla Polaków!

avatar
~o kandydatach
08.09.2018 01:59

manipulacja wpisami tu siega szczytu, podobnie jak manipulacja tymi pseudo sondami. Kazdy z kandydatów pisze o sobie, a naczelny sam nie wie kogo popierać, czy kandydata wystawianego przez koalicje sld-po czy kandydata pis-grabka. Teraz dochodzi do tego giezek (celowo pisany małą literą - taki to bowiem kandydat). Proponuje redakcji popierac również jego. Tak sie zachowujecie, ze poparlibyście każde gó....no, byleby zemścić si,ę na Czopku, ze udało mu sie wygrać poprzednie wybory. A tymczasem powinniście dac na msze, ze je wygrał, bo jeśłi teraz wygra któryś z popieranych przez was kandydatów (czego miastu nie życzę) znowu będziecie mogli zadłużać miasto, jak to było przez 12 lat. Znowu chłopcy dorwą się do kasy gminy. Jestem ciekaw Panie Klan czy ten komentarz zostanie puszczony...

avatar
~AS
08.09.2018 06:32

Najdziwniejszy twór na wschowskiej scenie samorządowej to KW Antkowiak. Partyjny a bezpartyjny. Kiedy zapytasz Buczka i Owoca o PZPR i SLD to oni do żadnej partii nie należeli i nienależą. Czemu się wstydzicie chłopcy swoich partii? To samo można powiedzieć o każdym ze zdjęcia , stańcie z otwartą przyłbicą a nie chowacie się po krzakach za "charyzmatycznym" ? Antkowiakiem. W jednym szeregu katolicki PSL ręka w rękę z Organizatorką Czarnego Protestu, czyżby to była wspólnota koryta a nie wspólnota poglądów.

avatar
~Znów ?
09.09.2018 16:27

Przecież w zgodzie na kandydowanie zaznacza się przynależność partyjną i na karcie wyborczej to widać. Pani nic widać nie wie o wyborach ? Marzy mi sie komitet wyborczy wyborów " anonimowi komentatorzy".

avatar
~Ja
08.09.2018 07:27

Takie ankiety są nieprofesjonalnie zrobione. Łatwo nimi manipulować. Przeciętny programista jest w stanie nabić kilkadziesiąt głosów na jedną pozycję.

avatar
~ANALITYK
08.09.2018 07:39

Informacja o starcie Giezka w wyborach na burmistrza Wschowy to badzo dobra informacja dla Antkowiaka, Glińskiego i jeszcze innego kandydata. Elektorat SOS podzielony na Czopka i Giezka, tym sposobem Giezek się ośmieszy bo zdobędzie najmniej głosów ze wszystkich kandydatów a Czopek przepadnie ze wschowskiej sceny politycznej. KARMA WRACA PANIE CZOPEK.

avatar
~Roman+
08.09.2018 09:06

Wskazuje,że bak Pan Romana Ż. na liście kandydatów na Burmistrza powoduje, iż takie DYZMY jak Radny Giezek uwierzyli w Amerykański sen, tj, ..... że można dojść od pucybuta do milionera....., w naszym przypadku parafrazując ..... od bezrobotnego do Burmistrza....... . Najbardziej żenująca kampania przedwyborcza od 100 lat!!!

avatar
~Adaś
08.09.2018 09:07

Ad. " o kandydatach" - forumowiczu, chyba zostałeś zaskoczony i usatysfakcjonowany ? ..... Twój wpis został upubliczniony . Wcale głupio nie napisałeś, za wyjątkiem oceny p. Klana . Ja mam inne zdanie o naczelnym Zw i stwierdzam , że nie muszę "dosładzać" redakcji aby im się żyło lepiej i bogaciej. Co do sondy, ...... przecież to nie wyrocznia, Panie kochany , życie może być milsze jak się trochę pobawimy i podniecimy tymi cyferkami ........ i nie tylko ? Ja proszę o więcej, ta "zabawa" zastępuje mi wieczorami rzeczy niedozwolonych ! A same cyferki , chyba zaskoczenie bo dla mnie tak, chodzi o 3 . Powtórzę się , ... "jokera" nie ma więc "cieszmy " się tym co "wielcy" tego miasta nam zaproponowali. Przy niskiej frekwencji nie jednemu szczęka opadnie . Dla mnie podział koszyków i gra jest już ustalona - PiS konta "reszta świata" ! Nie będę używał innej inwektywy. Adaś

avatar
~Otwórzcie oczy
09.09.2018 20:36

WszyscyJak zauważyłem jedziecie na p. Giezka no tak najlepiej jest oczerniać a samemu wielkie gó..... robić. Przypomnijmy sobie Pana Glińskiego który tak jak pisaliscie dał popis z ta nieszczęsna wodą, następny jest pan Antkowiak którego nie było z 10 lat we Wschowie i zjawia się nie widomo skąd i chce pokazać to jaki on jest wschowianin, no zostaje jeszcze pan Czopek , który teraz Stara się zarządzać Wschowa, idzie mu jak idzie. Zaraz napiszcie przeciesz Giezek startował z Czopkiem potem odszedł czyżby zmienił poglądy. Nikt tego nie wie. Ale tych trzech panów jak dla mnie jeszcze nie zrobili nic dla wschowy a wręcz przeciwnie. Natomiast wydaje mi się ze biedny Giezek po którym wszyscy jeżdżą może pokazać jeszcz dużo i przede wszystkim zrobić dużo.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl