TworzymyGłos Regionu

Powiatowa Olimpiada Radości ma już 18 lat

Środa, 30 maja 2018 o 17:08, aktualizacja Środa, 06 czerwca 2018 o 15:41, autor: 9 1774
Powiatowa Olimpiada Radości ma już 18 lat

Powiatowa Olimpiada Radości organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma już 18 lat. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem ,,Z kim, jak nie z nami. Kiedy, jak nie teraz. Gdzie, jak nie tu". Olimpiadzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji muzycznych i sportowych. 

Andrzej Waldman, dyrektor SOSW we Wschowie, witając uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, podzielił się ze wszystkimi dobrą wiadomością, jak mówił dyrektor, jest to swoisty prezent dla uczestników olimpiady. Otóż 29 maja na Mistrzostwach Polski w turnieju BRD Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z SOSW zdobyli po raz kolejny złote medale. 

- Wschowa po raz kolejny jest niepokonana - mówił dyrektor Waldman.

Części oficjalnej towarzyszyło też wręczenie dyplomów sponsorom i osobom, które przyczyniły się do organizacji Powiatowej Olimpiady Radości. 

- To wyjątkowy dzień, bo olimpiada dla dzieci i młodzieży stała się pełnoletnia - mówił wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Po części oficjalnej dla uczestników olimpiady wystąpili Grzegorz Kaliciński i Kacper Kozyra wykonując jeden z popularnych utworów muzycznych. Nie mogło zabraknąć Zespołu Perkusyjnego z Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie. 

Po części artystycznej dzieci i młodzież wzięła udział w zabawach i grach, specjalnie przygotowanych na ten dzień.

(rak/foto: martyna)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Kotwicki Jan
31.05.2018 09:17

Radość można łączyć z wychowaniem patriotycznym. Niestety nie we Wschowie.

avatar
~@"KJ"
31.05.2018 09:39

Czy ty wszędzie musisz łączyć wszystko z patriotyzmem ?. Czy jak byłeś w ich wieku taki z ciebie był patriota?. Czy nie chodzi o SUPER ZABAWĘ, INTEGRACJĘ i RADOŚĆ Z ŻYCIA............ Bo to jest właśnie życie !, a nie tworzyć ze wszystkiego sztuczne pozory patriotyzmu z dodatkiem plus !

avatar
~Jan Kotwicki
31.05.2018 11:17

Miałem to szczęście że uczyły mnie nauczycielki przeważnie kresowianki. Tradycja rodzinna, wspomnienia z dawnych lat, okupacja, komuna powojenna, potajemne słuchanie Radia Londyn, Radia Wolna Europa, powojenne prześladowanie mego taty, który opowiedział się za Mikołajczykiem. Człowiek nie rodzi się patriotą, młodych Polaków należy wychowywać w duchu patriotycznym. ... posuwają się do kłamstw, fałszują historię aby tylko nie dopuścić do młodzieży niewygodnych faktów z przeszłości. My nie musimy, nasza tradycja i przeszłość to nasza duma i honor. Wielki raban przetacza się przez Polskę na temat antysemityzmu, o antypoloniżmie jakoś dziwnie cicho!

avatar
~@@"KJ"
31.05.2018 13:50

Czy to ta pogoda ma na ciebie wpływ.... , czy co????. Jeśli byłeś na zachodzie to kto miał cie uczyć??? , jakie to wielkie szczęście ???, może jeszcze powiesz, że kończyłeś tajne fakultety z tajnego patriotyzmu prowadzone przez ORMO - co za szczyt bredni - już dawno się tak nie ubawiłem!!!. Z taką wybujałą wyobraźnią radzę zabrać się za pisanie bajek o tematyce patriotycznej na początku dla swoich wnuków jeśli takich posiadasz ... !?

avatar
~Do Jana Kotwickiego
31.05.2018 14:49

Największym fałszerzem i kłamcą historycznym jesteś ty sam.Nie masz własnych dzieci ,nigdy nie wychowywałeś cudzych więc nie wypowiadaj się na temat ,którego nie znasz.A poza tym masz pretensje do młodzieży ,że nie przejawia patriotyzmu ( skąd takie twierdzenie ,też nie wiadomo ) a sam w ich wieku miałeś wszystko głęboko gdzieś .Chyba nie sądzisz ,że Twoje długoletnie zamiłowanie do muzyki country to przejaw patriotyzmu.Wtedy nie śpiewałeś i nie słuchałeś pieśni patriotycznych .

avatar
~:(
31.05.2018 21:07

Pan Kotwicki ma jakiś problem z Ośrodkiem, bo zawsze działania tej placówki są przez niego krytykowane. To smutne.

avatar
~Kotwicki Jan
01.06.2018 02:40

Staram się unikać komentarzy na mój temat, ale skoro jest takie zapotrzebowanie to, no cóż, prostuję nieprawdziwe "wiadomości". Brak potomstwa to tragedia. To udręka i cierpienie. To martwienie się o finał, który nieuchronnie nadchodzi. Wdeptywanie mnie w glebę za przekonania uważam za nieuzasadnione gdyż nawet największa sobacza swołocz ma dzisiaj gębę pełną frazesów na temat demokracji, wolności i tolerancji. Jest jednak dobra strona tej mojej sytuacji. Otóż pozwala ona upomnieć się o dobre i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży w imieniu tych, którzy obawiają się swoim potomkom zaszkodzić. Niestety, ale najbardziej krzywdzone są dzieci najwięcej potrzebujące troski i wsparcia. Nasi wybrańcy zasiadający w różnych radach i urzędach, kasujący z tego tytułu niemałe pieniądze, tymi sprawami nie interesują się. Dominuje skupienie się na wychowaniu nowego człowieka w duchu idei płynących z Zachodu, idei lewicowo-liberalnych a w konsekwencji neokomunistycznych. Wypranie przestrzeni publicznej z barw i symboli patriotycznych ma służyć postępowi degradacji polskiego społeczeństwa.

avatar
~Panie Janie K...
01.06.2018 10:01

Krótko! - pana post komentarz to jedna wielka " C I A P A i B E Ł K O T"!!!!!!!. Pański patriotyzm dotyczy tylko pańskich kompleksów w tym temacie !!!!!!! Zero samooceny i krytycyzmu ....... To tylko tyle i aż tyle!, sprawy osobiste i rodzinne powinien pan rozważać w gronie własnej rodziny/najbliższych, ew. na "kanapce"........

avatar
~?
01.06.2018 21:34

Pan naprawdę potrzebuje dobrego psychiatry.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaDecyzja podjęta - od lipca szpital we Wschowie bez oddziału ginekologiczno-położniczego
23.05.201922 2300
Zupełnie niedawno informowaliśmy, że zarząd Nowego Szpitala we Wschowie rozważa decyzję o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego ze względu na niewystarczającą ilość urodzeń. ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl