TworzymyGłos Regionu

Powiat Wschowski na Lubuskim Święcie Plonów w Babimoście

Czwartek, 13 września 2018 o 11:52, autor: 0 911
Powiat Wschowski na Lubuskim Święcie Plonów w Babimoście

9 września 2018 roku odbyło się XX Lubuskie Święto Plonów w Babimoście. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony w intencji lubuskich rolników. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód dożynkowy, który pokazał potencjał lubuskiego rolnictwa oraz bogactwo kulturowe lubuskiej wsi.

Wyrazów wdzięczności nie zabrakło w wystąpieniach zaproszonych gości. Podczas Lubuskiego Święta Plonów rolnicy mieli możliwość zaprezentowania szerokiej gamy produktów regionalnych, barwnej kultury i tradycji, a także malowniczej turystyki wiejskiej. Był to także czas wspólnej zabawy. W programie znalazły się koncerty lokalnych zespołów i grup śpiewaczych oraz gwiazda wieczoru zespół Loka. Tradycyjnie podczas święta odbył się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, którego celem jest kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi oraz wzbogacenie ludowego charakteru tradycyjnego święta plonów, którego symbolem jest bochen chleba i wieniec dożynkowy. Zwycięski wieniec dożynkowy Sołectwa Wygnańczyce reprezentował Powiat Wschowski na dożynkach wojewódzkich.

Źródło: UMWL/ Zdjęcia: A.Sz.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl