TworzymyGłos Regionu

Porozumienie z myślą o mieszkańcach gminy

Środa, 05 września 2018 o 13:53, aktualizacja Poniedziałek, 10 września 2018 o 10:06, autor: 82 4730
Porozumienie z myślą o mieszkańcach gminy

- Udało się porozumieć z grupami osób, które może mają inny światopogląd, ale łączy ich troska o Wschowę, łączy nas wspólny cel, żeby to miasto zaczęło się rozwijać, żebyśmy Wschowę wyciągnęli wreszcie z marazmu i zakończyli wojny w samorządzie, które toczą się pomiędzy tymi którzy rządzą we Wschowie, a radnymi. Bez zgody, bez wspólnej pracy na rzecz tego miasta, Wschowa nie będzie się rozwijać.

5 sierpnia na wschowskim rynku odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Konrad Antkowiak. Konferencja dla komitetu istotna, ponieważ przedstawiciele czterech organizacji politycznych, działających na terenie gminy udzielili poparcia komitetowi i Konradowi Antkowiakowi. 

Te cztery organizacje, to Polskie Stronnictwo Ludowe reprezentowane na konferencji przez Stanisława Tomczyszyna wicemarszałka województwa lubuskiego, Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentowany przez Zdzisława Mazura, Platforma Obywatelska reprezentowana przez Marka Kraśnego oraz .Nowoczesna, którą reprezentował Tomasz Adamski.

Konrad Antkowiak nawiązał również do programu wyborczego.

- Jednym z ważnych jego punktów jest dialog i konsultacje z mieszkańcami gminy - mówił kandydat na burmistrza - chcemy wszystkie istotne decyzje, które będą zapadać w Ratuszu, podejmować z mieszkańcami. Chcemy włączyć mieszkańców do tego, aby współrządzili, wspólnie rozwijali i współtworzyli Wschowę. 

Przedstawiciele organizacji politycznych potwierdzając poparcie dla komitetu i kandydatury Konrada Antkowiaka na burmistrza, zwracali uwagę na to, że przyszedł taki czas, że trzeb się jednoczyć.

- Do tej pory nie sądziliśmy, że samorządy staną się łatwym kąskiem dla partii rządzącej - mówił Stanisław Tomczyszyn - to trzeba szybko zmienić i dlatego dzisiaj wspólnie udzielamy poparcia komitetowi pana Antkowiaka.

Zdzisław Mazur z kolei zwrócił uwagę na trzy filary programu Konrada Antkowiaka, które  sprowadzają się do słów: wspólnie, współpraca i porozumienie. 

Marek Kraśny podkreślał, że dzisiejsze zawarte porozumienie nie jest w nikogo wymierzone. Jest to porozumienie z myślą o mieszkańcach gminy.

- Przyszedł czas, kiedy na czele wschowskiego samorządu powinien stanąć charyzmatyczny burmistrz, który zna samorząd z trochę większej perspektywy niż tylko Wschowa i który powinien mieć jedną cechę - powinien łączyć ludzi. Myślę, że taką osobą jest Konrad Antkowiak.

W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Adamski, podkreślając, że kandydatura Antkowiaka gwarantuje nową jakość wschowskiego samorządu.

Na koniec konferencji przedstawiciele organizacji politycznych, sam kandydat oraz osoby, które współtworzą komitet złożyli symboliczne podpisy poparcia dla idei lepszej Wschowy.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (82)

avatar
~Wschowianin
05.09.2018 14:11

W końcu mamy godnego kandydata na burmistrza! Połączył wielu, merytorycznie przygotowany, z doświadczeniem, z wizją na Wschowę i całą gminę. Jestem ZA !!!

avatar
~psl
05.09.2018 14:45

Krótko mówiąc we wschowie powstał Front Jednosci Narodu ZSL-Tomczyszyn,Strzałowska i Urbański PZPR-Mazur i Buczek PO-Krasny, Nowożytny-Adamski i reszta postPRLowskich złogów. Gratulacje dla samopoczucia!

avatar
~w odp
05.09.2018 15:03

Mhm... pan Adamski to na pewno największy spadkobierca PRL, a ja jego partia, to już całkowicie. Ale formy jak na tyle post-PRL to gratuluję.

avatar
~do "psl"
05.09.2018 15:33

Ja tam wolę jak się jednoczą, a nie jak się kłócą. W mieście mieszkają ludzie o różnych światopoglądach - to prawda. Jeśli różni ludzie potrafią ze sobą rozmawiać i współdziałać dla dobra miasta - to moim zdaniem dobrze. Zgoda buduje. Niezgoda rujnuje. Myślę, że na poziomie miasta nie polityka a ludzie się liczą. Widzę tu kilka osób, które nie boją się rozmawiać z ludźmi.

avatar
~Do -psl
05.09.2018 23:17

Lepszy Front Jedności i zgoda wszystkich środowisk niż PISo-bolszewizm. Gliński, Rękoś, Grabka - biało-czerwona drużyna "Dobrej zmiany" na miarę Wschowy. Jaka drużyna taka zmiana :)

avatar
~R8
05.09.2018 23:53

Do " ~Do-psl". Wy se kolego "bolszewikami" gęby nie wycieraj. My też by chcielim wspólnie i w zgodzie z Frontem Jedności Narodu. Mamy z sobą kilku ze ZBOWiD-u, paru TW i dwóch smutnych z ORMO.

avatar
~do psl
06.09.2018 18:59

A w tle w oknie ratusza stoi Czopek i ze śmiechu pęka .

avatar
~Wyborca
05.09.2018 14:58

No fantastycznie. Stara gwardia chce wejść do urzędu tylnymi drzwiami....Owoc...Buczek ...Krasny....Grzyb....i Mazur. A Pan Antkowiak juz stratowal do powiatu i co... porażka !!! Ja też chce być burmistrzem ....mówi mieszkaniec Wrocławia.

avatar
~do Wyborcy
05.09.2018 16:17

Panuj nad emocjami . Zastanów się co piszesz a raczej wykrzykujesz.Widocznie nie masz pojęcia co to praca w samorządzie.Kto tu chce wejść do ratusza? Jakimi tylnymi drzwiami?Tobie z nienawiści i z niewiedzy padło nie tylko na oczy .Gdzie Ty tu widzisz pana Grzyba ? A swoją drogą , Ty i każdy kto chce być radnym powinien obejrzeć stare nagrania z sesji i podpatrzeć jak należy reprezentować mieszkańców w radzie.Od pana Fabiana Grzyba i Zdzisława Mazura powinniście brać przykład ,uczyć się kultury jak się wysławiać ,jak zwracać się do swoich przeciwników a nawet jak wyglądać .To była i jest klasa ,ekstraklasa w samorządzie ,bo za nimi ...długo ,długo nikt.

avatar
~ara
05.09.2018 15:01

Cieszę się, że Konrad się zdecydował. Będzie na kogo głosować.

avatar
~Dgh
05.09.2018 15:01

Czy mam przez to rozumieć, ze konsultacji z mieszkańcami wsi nie będzie ? Wschowa tylko dla Wschowian?

avatar
~D.F
05.09.2018 15:29

Oczywiście Wsie też będą odwiedzane;)

avatar
~to ja psl
05.09.2018 15:03

Do tej menażerii brakuje jeszcze przedstawicieli Palikota i Biedronia wtedy będzie komplet sceny politycznej. Myślę że Owoc i jakiś (...) powinni zasilić listę. I będzie git!

avatar
~Sympatyk
05.09.2018 15:06

Brawo Antek , młodzież z Tobą

avatar
~Jan Kotwicki
05.09.2018 18:52

Młodzież pójdzie z Ruchem Narodowym tylko należy kołłątajowsko- stalinowski model powszechnej edukacji ministerialnej zastąpić nauczaniem uwolnionym od lewackich ciągot nauczycieli od Broniarza.

avatar
~tadeo
05.09.2018 15:33

W końcu kandydat z programem dla Wschowy i pomysłem na to miasto. Ma mój głos! Gliński - to już prawie emeryt idzie do urzędu typowo po dodatkową kasę. PIS sędziów wysyła na wcześniejsze emerytury a nam chce na burmistrza emeryta wsadzić?? Czopek - chce się utrzymać za wszelką cenę na stołku. Super że jest ktoś nowy z pomysłem na miasto i nie obarczony lokalnymi układami i układzikami. Jest pozytywna energia!

avatar
~Do Kotwickiego
05.09.2018 19:46

Haa, haa ... prawie 80 letni dziadku ! Myślisz ,że za tobą pójdzie młodzież !! Pękam ze śmiechu ,bo to kawał roku :)

avatar
~MW
06.09.2018 17:36

Mam wrażenie że tępota ludzka nie zna granic. Zagłosuj na gościa z Wrocławia to Ci pomoże..... się wyprowadzić. Żal....

avatar
~NIE/czwórka...
05.09.2018 15:34

Czy aby ten tekst jest napisany bezbłędnie ?, bowiem użyto określenia: cyt. ...." Te cztery organizacje, ....................Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentowany przez Zdzisława Mazura......"koniec cytatu. Jako już była działaczka SLD nigdy nie słyszałam aby Z. Mazur był członkiem Wschowskiego SLD ?, czego tam nie ma szefów ew. przedstawicieli powiatowych, miejskich członków naszego SLD?, czy Z. Mazur faktycznie reprezentuje całe środowisko miejscowego SLD?, co z nimi?, czy wstydzą się publicznych wystąpień????. Dziwna to spółka jeśli brak jest głównego szefostwa danej partii !!!. Czy Panu Mazurowi tak bardzo zależy na byciu przyszłym vice Burmistrzem, że kolejny raz ustawia się w kolejce do wyborów za plecami SLD???. Zasada nr 1, jeśli coś jest nie prawdziwe i sztuczne nie ma prawa być wiarygodne......

avatar
~Czytacz
05.09.2018 16:10

Kogo już nie ruszają nienawistne i pieniacze wpisy na forach poproszę łapka w górę. Do przodu Wschowo !

avatar
~Zdzisław Mazur
05.09.2018 19:50

Wypowiedź sprawia wrażenie, że pochodzi od tzw. „osoby dobrze zorientowanej”, śpieszę więc ze sprostowanie fałszywych i kłamliwych informacji: nie kandyduję na radnego Rady Miejskiej we Wschowie i nie ubiegam się o stanowisko wice burmistrza ani o żadne inne stanowisko w Urzędzie, członkiem SLD jestem od jego powstania, poparcie dla Pana Antkowiaka przekazałem z wyraźnego upoważnienia Zarządu SLD we Wschowie.

avatar
~Wojtas
05.09.2018 15:56

Przecież to jakaś kpina on tu nawet nie mieszka!!! Wrocławiak do Wrocławia czemu tam nie startuje

avatar
~Kk
05.09.2018 17:25

On jest Wschowianinem

avatar
~Astronom
05.09.2018 22:49

Bo we Wrocławiu byłby nikim. Tu udaje wschowianina. ☺️ Oj potrzeba ciepłej posadki i kasiorki panie Antkowiak.

avatar
~xxx
05.09.2018 18:38

W końcu ktoś nowy i ogarnięty. Z wcześniejszych kandydatów nie było nikogo godnego zaufania. z trojga złych wybiorę 4 porządnego (mam nadzieje ...) :)

avatar
~Łapka...
05.09.2018 19:20

Kto to jest nienawistny i pieniacz?, to już nie wolno zapytać na tym forum kim jest dany kandydat, co z sobą reprezentuje?, co w życiu dokonał ale sam bez pomocy kolesiostwa i z udziałem nepotyzmu ?. Jak widać co niektórzy kandydaci, a może ich najbliżsi nie do końca znają podstawowe zasady kandydowania do samorządu... Jak najbardziej należy wszystkich obrotowych, malowanych kandydatów, karierowiczów demaskować przed wyborami niż godzić się na ich nieuczciwe rządy po wyborach. Dla przykładu powstało to porozumienie 4 partii/komitetów popierające jednego z kandydatów tych wyborów - pytanie: - która z tych partii/komitetów wcześniej przeprowadziła szerokie konsultacje ze swoimi "szarymi" członkami i sympatykami?, po drugie - jak to możliwe, że oficjalnie SLD w tym porozumieniu prezentuje Z. Mazur?, co On ma wspólnego z szeroko rozumianym SLD we Wschowie?, kto się za nim chowa? itd. itp. ................... . Czy takie pytania według "pieniaczy" z przeciwnej strony można nazwać "nienawistne" ?....... Kto chce zakazać wolnej, swobodnej i dociekliwej dyskusji wobec wszystkim kandydatom? - na tym polegają demokratyczne wybory?

avatar
~Czytacz
05.09.2018 20:46

Baśka czy jak tam wbija w nick znów troluje. Przecież na stronie PKW można sobie zobaczyć przynależność partyjną kandydatów. Wiedza nie boli

avatar
~G
05.09.2018 19:29

Co to za Wschowianin przejęty nagle losem Gminy co ostatnie kilkanaście lat spędził we Wrocławiu nie angażując się we Wschowskie sprawy Może jest wykształcony, nteligentny itp,ale dwa miesiące kampanii dla Filipa z Konopii to chyba za mało żeby zostać Burmistrzem, lub tylko kolejną marionetką w rękach starej gwardii. Jedną taką już mamy i całe szczęście kończy się jej czas. Tu jest potrzebny ktoś z tąd komu znane są potrzeby, problemy i oczekiwania tej Gminy. Takiego jednak za bardzo nie widać.

avatar
~Tex
05.09.2018 22:55

Co nam po kandydacie, który zna "potrzeby, problemy i oczekiwania tej Gminy" jak np. rządząc do tej pory przez 4 lata nie potrafił ich rozwiązać?? vide Czopek albo kandydat niesamodzielny, emeryt który będzie wiernie wykonywał rozkazy przekazywane przez posła? vide Gliński? Dobrze, że pojawił się ktoś trzeci bo jest w kim wybierać. Konrad Antkowiak to jedyna nadzieja dla tej gminy na wyjście z marazmu! Pochodzi ze Wschowy i z pewnością wie co i jak trzeba tu zrobić. Dwa miesiące to wystarczajaca ilość czasu by dać się poznać mieszkańcom i pokazać pomysły na miasto. Panie Antkowiak, do roboty :) Wyborcy czekają.

avatar
~MW
06.09.2018 17:38

Jak kiedyś Tymiński :)

avatar
~Wschowianka
05.09.2018 19:31

Sama salatka jarzynowa bialo zolto zielono i czerwono.A na to zasmażka.

avatar
~Marysia
05.09.2018 19:46

Z choinki się urwał. Kilkanascie lat mieszka we Wrocławiu, co on moze wiedziec o samorządzie we Wschowie. Żenada!!!

avatar
~Czytacz
05.09.2018 20:48

Pani wie o czym pisze czy nie bardzo ?

avatar
~Tex
05.09.2018 23:08

A co takiego niezwykłego trzeba wiedzieć o samorządzie we Wschowie?? Jakaż to wiedza tajemna jest tu potrzebna? Trzeba mieć merytoryczne przygotowanie do zarządzania a nie wiedzę kto z kim przeciw komu itp. Komentarz wygląda na opinię osoby, która nigdy ze Wschowy nie wyjechała i pewnie uważa że świat kręci się wokół układów i układzików lokalnych. Dobrze, że jest kandydat który może położyć kres takiemu myśleniu i działaniu.

avatar
~obserwator
05.09.2018 20:21

Młody człowiek super, porozumienie super. Natomiast program wygląda, ze można przykleić go do każdej formacji, trochę za mało. Mówiąc szczerze trochę mi to wygląda na wyciągnięcie królika z kapelusza. Wybory tuż tuż, może coś więcej od samego kandydata, kiedy przedstawi precyzyjnie jak widzi swoje rządy w Ratuszu. Wszyscy poprzednicy mieli również rozmawiać, liczyć się z opiniami mieszkańców, a wyszło jak zawsze: wybraliście to dziękujemy. Charyzmatyczny kandydat, tutaj ktoś przesadził, przecież wiele osób nie zna tego człowieka. Proszę mi wierzyć, nie mam nic przeciwko Antkowiakowi, ale zostało mało czasu i kandydat do pracy. Wcześniej jedna Pani też obiecała wiele szczytnych celów swojej działalności, po wyborze częściej widziana była w Galerii Leszno niż na sesjach rady.

avatar
~Wschowianin
06.09.2018 21:37

jaki to młody człowiek , przed pięćdziesiątką , za chwilę jako mundurowy mógłby skorzystać z emerytury

avatar
~ext7
05.09.2018 21:05

„Ale jaja ,ale jaja”!!! Oto mamy we Wschowie „eine totaloposition”!! Co prawda ja się tam na polityce nie rozumiem ,ale ta koalicja wydaje mnie się nieco egzotyczna...A już ta (nazwijmy umownie tablica-gdzie podpisywali się przedstawiciele w/w i widoczne były znaki firmowe koalicjantów ) ubawiła mnie do łez, bowiem w moim mniemaniu, tego typu pierdoły wypisują na wyborczych sztandarach idioci ,albo cynicy ,którzy uważają, że wyborca jest idiotą.

avatar
~do ext7
05.09.2018 22:50

Piękny popis ignorancji ... "ja się na polityce nie rozumiem" dlatego się wypowiem... dzięki, poprawiłeś mi humor na wieczór. PS nie wypada nazywać ludzi idiotami, to że czegoś nie rozumiesz, nie oznacza, że to o kimś źle świadczy.

avatar
~do Kotwickiego
05.09.2018 21:37

Jak zwykle Kotwicki Jan musi swoje dwa grosze wsadzić . Na nic tu twoje wywody i wypociny , nic nie zmienisz bo jesteś już trupem politycznym tak jak i ta cała reszta twojego pokroju . Nikt przy zdrowych zmysłach nie cofnie się do przedwojennej metody nauczania . Na nic tu twoje sentymenty i ubolewania , czas biegnie do przodu a u ciebie się zatrzymał na pierwszej połowie dwudziestego wieku . Sanacja już się nie wróci i o tym powinieneś wiedzieć .

avatar
~@/Marysia
05.09.2018 22:22

A! - czy nie jaki ""Czytacz"" wie co i komu odpowiada?. A! - może jest jednym z tego wyimaginowanego porozumienia i mówi i pisze skrótami dla nie poznaki... bo sensu w tym ani...ani.... .

avatar
~Ałtor
05.09.2018 22:45

Totalni atakują. Podobno kandydat miał nakryć czapką wszystko co się rusza. Kandydadat akurat OK ale zaplecze fatalne. Oni stosują zagrywkę Czopka z Patalasową. Przecież większość z osób na zdjęciu to stare wygi samorządowe, a ponieważ są niewybieralni to chowają się za szyldem apolitycznym. Wstyd towarzysze i towarówki. A tak w ogóle to większość tej koalicji reprezentuje partie które w rankingach poparcia kręcą się wokół błędu statystycznego, natomiast tzw. wschowskie struktury mieszczą się na kanapie.

avatar
~swój
08.09.2018 14:45

Tak to jest pseudo "wschowska śmietanka"popieram Ałtora nikt ich już nie wybierze bo są spaleni Pan Kraśny więc tuli się do nowego

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl