TworzymyGłos Regionu

Pomoc i wsparcie dla Grażyny Grys

Środa, 31 lipca 2019 o 10:28, aktualizacja Czwartek, 08 sierpnia 2019 o 11:36, autor: 3 3113
Pomoc i wsparcie dla Grażyny Grys

Jeszcze nie tak dawno pracowała z dziećmi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W maju tego roku Grażyna Grys dostała udaru. W swoim życiu pomagała innym. Teraz sama potrzebuje wsparcia i dobrego słowa. Każdy może pomóc i wpłacić dowolną sumę na konto w Banku Spółdzielczym.

Nauczycielka wychowania fizycznego była zawsze aktywna, wszędzie jej było pełno. Praca z dziećmi dawała jej satysfakcję i siłę do dalszych działań. Nic nie zapowiadało, że któregoś dnia jej życie się zmieni. 17 maja jak zawsze wstała, lecz czuła, że nie wszystko jest w porządku.

- Tego dnia mama obudziła się z objawami sugerującymi udar. Miała niedowład prawej ręki i problemy z mówieniem. Wczesnym rankiem tata zazwyczaj jest już w ogrodzie. Jednak tego dnia miał przeczucie, coś go tknęło i wrócił do domu. Szybko wezwał pogotowie. - powiedziała nam Ewelina Drozdek, córka Grażyny Grys.   

Szybko przetransportowano ją do szpitala w Lesznie. Stan zdrowia poprawiał się. - Mama martwiła się, że nie może pójść do pracy do swoich uczniów. - dodaje Ewelina. Jednak w czwartej dobie pobytu w szpitalu, przyszło załamanie. Udar krwotoczny spowodował szybkie pogorszenie stanu zdrowia. Grażyna Grys zapadła w śpiączkę. Po pewnym czasie sama zaczęła się wybudzać. W wyniku udaru prawa strona ciała jest sparaliżowana. Lekarze nie ustalili, co spowodowało udar. 

Obecnie Grażyna Grys przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Górznie. Codziennie odwiedza ją rodzina. Pobyt w ośrodku zakończy się 29 sierpnia. Po powrocie do domu, rehabilitacja będzie prowadzona w ramach NFZ. 

W akcję pomocy włączyli się koledzy z pracy i Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu". Zbiórki funduszy dla nauczycielki będą prowadzone na dożynkach gminnych i powiatowych.. Można też dokonywać wpłat dowolnych sum na konto w Banku Spółdzielczym,

nr 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001, z dopiskiem - Grażyna Grys.

Dla wpłat zagranicznych: IBAN PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001SWIFT CODE: GBW CP LPP.

W walce o powrót do zdrowia liczy się każda suma. Jak dodaje Ewelina Drozdek - Dziękujemy, za każdą wpłaconą złotówkę. Dziękujemy, że tak wiele osób o Mamie pamięta i kieruje do niej ciepłe słowa wsparcia. 

Życzymy, aby każdego dnia było widać postępy w rehabilitacji. Przy wsparciu rodziny, przyjaciół i osób dobrej woli, powrót do zdrowia jest możliwy.

Poniżej zamieszczamy archiwalny materiał zw.pl w którym widać ogromne zaangażowanie Pani Grażyny w życie swoich wychowanków.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ania
31.07.2019 14:31

Pani Grażynko Powodzenia i dużo zdrówka

avatar
~Elabiala99@gmail.com
31.07.2019 17:31

Wszystkiego dobrego dużo zdrowia

avatar
~Elabiala99@gmail.com
31.07.2019 17:33

Wszystkiego dobrego dużo zdrowia

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl