TworzymyGłos Regionu

Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia

Poniedziałek, 22 lutego 2021 o 10:35, autor: 2 2919
Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia

Wschowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia jednego z mieszkań komunalnych we Wschowie. Desperat - podpalacz, który przyglądał się nocą (20/21 lutego) akcji ratowniczej i ewakuacji z budynku piętnastu osób próbował wprowadzić w błąd mundurowych, którzy nie dali się zwieść jego opowieściom. Na miejscu strażacy znaleźli kanister, który pozostawił w spalonym mieszkaniu. Lekkomyślny 35-latek przyznał się mundurowym do podpalenia. Mężczyzna trafił po policyjnego aresztu.

Sobotniej nocy (20/21 lutego) dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o tym, że zastępy straży pożarnej gaszą pożar w jednym z budynków wielorodzinnych we Wschowie. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził tą informację. Znajdujący się na miejscu policjanci podjęli działania, aby ustalić kto mógł podpalić jedno z mieszkań. W wyniku rozprzestrzeniającego się ognia i wydobywającego się dymu w trosce o bezpieczeństwo, życie i zdrowie lokatorów ewakuowano 15 osób przebywających w budynku.

W trakcie rozpytania policjanci zainteresowali się mężczyzną, który siedział na ławeczce i bacznie przyglądał się całej akcji. Uwagę mundurowych przykuła walizka, którą mężczyzna miał przy sobie. Jego wyjaśnienia dotyczące darmowego internetu w obrębie ławki nie zbiły z tropu wschowskich policjantów. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że mieszkanie, które paliło się należy do niego i jego żony. Po chwili wyszło na jaw, że w mieszkaniu strażacy znaleźli czerwony kanister, który posłużył do wzniecenia ognia. Policjanci nie odpuszczali. Jak się okazało 35 – latek zanim opuścił mieszkanie spakował się. W jego walizce znajdowały się rzeczy osobiste.

Po chwili wszystko było już jasne. Mężczyzna przyznał się policjantom do podpalenia mieszkania. Wyjaśnił, że zrobił to z przyczyn osobistych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Blade
22.02.2021 10:48

Co to za k...n?

avatar
~Wyborca
22.02.2021 13:58

Niepoczytalny ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl