TworzymyGłos Regionu

Plakat wschowianki będzie promował wojewódzki kongres kobiet

Środa, 04 kwietnia 2018 o 12:31, aktualizacja Środa, 11 kwietnia 2018 o 16:07, autor: 20 1786
Plakat wschowianki będzie promował wojewódzki kongres kobiet

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a także setna rocznica przyznania kobietom prawa głosu. W związku z tym drugim wydarzeniem w województwie lubuskim odbędzie się cykl kongresów kobiet, z finałem na X Lubuskim Kongresie Kobiet. Plakat promujący to wydarzenie zaprojektowała wschowianka, Katarzyna Owoc-Kochańska.

Konkurs na plakat promujący powiatowe i wojewódzki kongres kobiet ogłosiła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, a jego tytuł brzmiał „Kobiety mają głos.”. Do konkursu zgłoszono 10 prac, a za najlepszą uznano plakat wykonany przez Katarzynę Owoc-Kochańską.

-  Zawsze będę broniła kobiet, bo dużo jest przestrzeni, w której zapomina się o nas. Te trzy kobiety na plakacie przypominają, że zawsze słyszymy, zawsze widzimy i zawsze mamy głos – przekonywała laureatka podczas oficjalnej gali podsumowującej konkurs.

(olek/foto: lubuskie.pl, Krzysztof Kubasiewicz)

REKLAMA

Komentarze (20)

avatar
~Adam
04.04.2018 13:36

Nie żebym się czepiał , ale ten plakat kojarzy mi się z tym jak kiedyś reklamowano " Prusakolep " w tv i te worki z ryżem na linie które są ciągnięte a z nich wysypuje się ryż . Te przerażone oczy kobiety i ta twarz wcale nie wyrażają zadowolenie tylko wielki strach . Czy to ma być to wyrażenie z wywalczonej wolności poprzez ten strach w oczach tej kobiety ? .

avatar
~Renata
04.04.2018 14:56

Puk, puk - pusta głowa panie Adamie

avatar
~do Adama
04.04.2018 17:51

Niestety naród polski nie potrafi się cieszyć i być zadowolony z wywalczonej wolności . To jest chyba ta cecha nasza narodowa . Tylko tragedia i tylko w " umęczonej " pozie . To jest straszne że zawsze pokazujemy siebie jako umęczony i wybrany naród . Ani my nie jesteśmy wybrani a tym bardziej umęczeni .

avatar
~znajoma
04.04.2018 14:54

Wspaniały plakat widzę, słyszę i mam głos tak to odebrałam moje gratulacje.

avatar
~Kotwicki Jan
04.04.2018 17:47

Wzrok, Słuch, Węch i Smak - każdy głupi wie że kobiety posiadają te podstawowe urządzenia do odbioru bodżców zewnętrznych! Ale żeby tylko od stu lat?

avatar
~Kobieta
04.04.2018 20:32

A co z dotykiem-skoro o zmysłach mowa?

avatar
~ewa
05.04.2018 00:16

Jan czy Ty naprawdę tak nie cierpisz ludzi?a przede wszystkim kobiet?weż sobie na wstrzymanie ,albo ugryż się w język zanim coś napiszesz czy powiesz Twoje komentarze są często i gęsto nie na miejscu czy robisz to przez zazdrość?ale o co?zapisz się do jakiejś organizacji wschowskiej i działaj zobaczymy co zdziałasz krytykując wszystko i wszystkich zacznij od siebie Pozdrawiam

avatar
~Jan Kotwicki
05.04.2018 09:36

Plakat jest krzywdzący dla kobiet gdyż w najmniejszym stopniu nie sugeruje by one miały mózg. No chyba że dotyczy włącznie lewicowych rozwydrzonych czarownic! Taka dygresja: jak Wam podobało się moje stoisko z prasą i książkami polskimi przyozdobione barwami narodowymi jak żadne inne na kiermaszu?

avatar
~@"Adam"
04.04.2018 19:18

Punkt w dziesiątkę! . uważam, że bardziej przypomina plakaty z lat 70-80, które były przeciwko szerzącej się narkomanii ..........

avatar
~:)
04.04.2018 21:22

Bardzo mi się podoba, gratulacje dla Pani Katarzyny!!!

avatar
~ewa
05.04.2018 00:07

Brawo Pani Kasiu

avatar
~Joanna
05.04.2018 10:32

Masakra. Ja się z tym badziewiem nie utożsamiam. Pani Owoc oczywiście wpisuje się w nowoczesny badziew antykulturowy i można tylko się cieszyć, że kupy gdzieś na twarzy nie umieściła. Reasumując - horror i tyle. Proszę to podesłać psychiatrom .

avatar
~autor
05.04.2018 12:59

Drogie (?) zw.pl. Po co publikujecie takie komentarze ? Co one wnoszą do czegokolwiek ?

avatar
~Do Joanny
05.04.2018 15:46

To raczej Ty powinnaś udać się do psychiatry . Może ci się nie podobać i masz prawo do swojego zdania.Jednak to twoje zdanie nie ma nic wspólnego z kulturą i sztuką wypowiedzi a tym bardziej krytyki.Ty jako prostaczka chciałaś po prostu w chamski sposób dokuczyć autorce plakatu i wszystkim tym ,którym on się podoba.

avatar
~do Joanny
05.04.2018 11:35

A ja bym ciebie odesłał do psychiatry. Nie wierzę, że jesteś kobietą, po prostu nie wierzę.

avatar
~Adaś
05.04.2018 12:38

Komentarze zawierają pewną dozę zgryżliwości która wynika z nazwiska autora plakatu, a dokładnie z przynależności do Czas Art - p. Kochańskiej . Jestem przekonany , że przy ukryciu danych autorki ocena jak i zaopiniowania byłyby na znacznie milszym poziomie ? A to , że są jakieś tam skojarzenia ( nawet z postkomuną) w niczym nie zmienia samej idei , intencji i treści . Jest w tym zamysł, jest kierunek odbioru i jest myśl przewodnia , no i właśnie , okazuje się , że jest też i konieczność formy, bo adresat sam się melduje i oznajmia ........... człeczyna, jest i na dzisiaj w różnym stadium rozwoju ....... był antropoid..... jest istota ludzka ......... a mówi się , że już teraz tylko obywatel ? Jakoś Państwo powątpiewacie gdzie zaszeregować kobiety, czy ich zmysły są w równowadze z męskimi lub czy prawa republiki są o tej samej ważności dla obu płci ? Państwo polskie wydając dowód osobisty (dokument prawny) nie kwestionowało długoletniego status quo, to ostatnim czasy kościół i PiS próbują po swojemu zdefiniować nowe normy dla kobiet i uzyskać posłuszeństwo w ich intymnych sprawach. To co robicie dla siebie drogie Panie nie powinno być bagatelizowane , przeciwnie , sympatyzuję Wam i pełnym prawom do decydowania za siebie. Adaś

avatar
~ext7
05.04.2018 13:19

Eee..tam . Plakat ,jak plakat i być może gdyby nim okleić np. ulice Teheranu (za czasów Chomejniego) to miałoby to sens, ale w Polsce??? Cyt.” Zawsze będę broniła kobiet, bo dużo jest przestrzeni, w której zapomina się o nas” No dobrze, ale przed kim ,czy przed czym?? O jakiej zapomnianej przestrzeni Pani mówi?? Proszę wyrażać się precyzyjnie – konkretnie.

avatar
~Widz
06.04.2018 13:37

Brak kina na plakacie

avatar
~Joanna
06.04.2018 19:17

A co pięknego w tym plakacie ? Czy jest w nim tchnienie mądrości? piękna kobiecego? delikatności? Wrażliwości? Subtelności? Miłości? Czułości ? Dumy? Skromności ? Radości? Satysfakcji? Pasji? Jestem pełna obaw czy dałabym prawa wyborcze takiej osobie z plakatu . Jakoś budzi moje bardzo głębokie zaniepokojenie. Zdecydowanie psychiatra będzie lepiej wiedział albo egzorcysta nawet .

avatar
~Jan Kotwicki
07.04.2018 16:23

(...) kobiety pod okiem lubuskiej Marszałek z pod znaku PO szykują się do degradacji Święta Niepodległości przykrywając je rocznicą przyznania słusznych praw obywatelskich. Trzeba by sprawdzić jak to jest z tymi datami i gdy zaczną nie w porę (...) to znaczy publicznie (...) /jak to one potrafią/ to będzie trzeba stanowczo interweniować!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl