Piłkarze wznowili rozgrywki

Wtorek, 15 marca 2011 o 12:59, autor: 2

W miniony weekend rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze. W okręgówce dotkliwej porażki na własnym boisku doznali zawodnicy Orła Szlichtyngowa. W klasie A bezbramkowym remisem zakończył się rozgrywany w Siedlnicy pojedynek Korony Wschowy z Mewą Cigacice, a w derbach powiatu Avia Siedlnica pokonała Spartę Sława 2:1.

W Szlichtyngowie zmierzyły się drużyny znajdujące się na dwóch przeciwległych biegunach tabeli. Formacja Port 2000 Mostki zajmuje drugie miejsce i zapewne będzie walczyć o awans. Orzeł jest przedostatnim zespołem ligi. Różnice dzielącą obie drużyny było widać praktycznie od pierwszego gwizdka. W 2 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Mostek, udaną interwencją popisał się jednak bramkarz Orła. Na bramkę kibice czekali do 14 minuty, niestety strzelili ją goście. Kolejne gole wpadały w 34, 80 i 87 minucie, wszystkie po strzałach zawodników przyjezdnych. Mecz zakończył się przegraną piłkarzy ze Szlichtyngowej i nie zmienił on sytuacji Orła w tabeli klasy okręgowej. W klasie A bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek wschowskiej Korony z Mewą Cigacice. Więcej sytuacji do strzelenia gola mieli goście z Cigacic. Piłkarze Mewy byli do tego meczu dobrze przygotowani kondycyjnie i lepiej znosili trudy spotkania. Na boisku w Siedlnicy rozgrany został natomiast mecz derbowy pomiędzy Avią i Spartą Sława. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. W tabeli klasy A najwyżej – na 4 miejscu, znajduje się Korona Wschowa, dwa oczka niżej jest Avia Siedlnica, tabelę zamyka Sparta Sława.