Piłka nożna – relacje, wyniki, galerie

Poniedziałek, 28 marca 2011 o 21:04, autor: 2

Najwyżej uplasowana drużyna z naszego powiatu – Dąb Przybyszów zremisował na boisku w Sławie z TS Przylep 2:2. W Niechlowie Orzeł Szlichtyngowa przegrał z Budowlanymi Lubsko 2:7. W klasie A pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosła Korona Wschowa, 3 punkty zainkasowała też Avia Siedlnica.

W Niechlowie piłkarze Orła Szlichtyngowa toczyli wyrównany bój tylko w pierwszej połowie. - Zarówno w pierwszej jak i w drugiej części spotkanie nie toczyło się po naszej myśli, pierwsza bramka dla gości wpadła w 3 minucie, a w 4 konto gości powiększyło się o samobójczą bramkę Dawida Pawlaka. Chłopacy zdołali się jeszcze zmobilizować, w 10 minucie strzałem w światło bramki rywala zrewanżował się Dawid, w 28 minucie wyrównał Mielczarek – komentuje grę swoich podopiecznych Marcin Dederek trener Orła. Niestety druga połowa zakończyła się totalną klęską piłkarzy ze Szlichtyngowej. Bramka na 3:2 dla Budowlanych wpadła już w 54 minucie. Dwie minuty później czerwoną kartkę zobaczył Patryk Kuczkowski. W 62 minucie Dawid Nowak nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze meczu dostali drugą szansę – sędzia postanowił jedenastkę powtórzyć, ale tym razem gorszy od bramkarza okazał się brat Dawida – Rafał. Trafiali za to gości i to aż 4 razy. Orzeł kończył mecz w ósemkę. Zawodnicy i trener opuścili boisko z opuszczonymi głowami. Pewne zwycięstwo odniosła natomiast wschowska Korona, choć i tutaj mecz rozpoczął się nieszczęśliwie dla gospodarzy. Od 10 minuty miejscowi zmuszeni byli grać w dziesiątkę – za faul w polu karnym sędzia pokazał zawodnikowi Korony czerwoną kartkę i podyktował „jedenastkę”. Goście z Świdnicy wykorzystali swoją szansę. Reszta meczu należała jednak do wschowian, którzy mieli zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych. Jeszcze przed zakończenie pierwszej połowy Korona prowadziła 2:1. W drugiej części spotkania gospodarze dorzucili jeszcze 2 bramki i boisko opuścili przy wyniku 4:1. – W końcu udało się zdobyć 3 punkty. W poprzednich meczach czegoś brakowało, graliśmy dobrze ale nie potrafiliśmy postawić kropki na „i”. Dziś byliśmy maksymalnie skoncentrowani i nawet po tak nieszczęśliwym początku potrafiliśmy zagryźć zęby, zapomnieć o niepowodzeniu i powalczyć o zwycięstwo – powiedział po meczu trener Korony. W tabeli klasy A Korona znajduję się na 4 miejscu do trzeciej Mewy Cigacice tracąc 1, punkt, miejsce tuż za wschowianami zajmuje Avia Siedlnica. W artykule zamieszczamy galerie z pojedynków we Wschowie i Niechlowie. Zapraszamy też do śledzenia wyników piłkarzy z naszego powiatu na zw.pl. Kolejne relacje w przyszłym tygodniu. [gallery link="file"]