TworzymyGłos Regionu

Pijany motocyklista uciekał przed policjantami

Czwartek, 29 kwietnia 2021 o 10:27, autor: 2 869
Pijany motocyklista uciekał przed policjantami

Świetna znajomość miasta, policyjna czujność i szybko podjęte działania pozwoliły wczorajszego popołudnia (28 kwietnia) na zatrzymanie nietrzeźwego motocyklisty, który po pościgu trafił w ręce policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna z blisko promilem alkoholu w organizmie, bez uprawnień zakończył jazdę przy zaroślach blokujących mu możliwość ucieczki.

Do pościgu doszło wczorajszego popołudnia (28 kwietnia). Patrol wschowskiej drogówki monitorujący stan bezpieczeństwa w powiecie wschowskim zainteresował się w okolicach miejscowości Konradowo przejeżdżającym motocyklistą, którego stan jednośladu wizualnie był fatalny. Policjanci ruchu drogowego postanowili to sprawdzić. W momencie kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca jednośladu podjął ucieczkę w kierunku Wschowy. Nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się i w pewnym momencie zbliżając się do osiedla domków jednorodzinnych skręcił w uliczki chcąc uciec i skryć się przed policjantami.

Patrol ruchu drogowego analizując drogi wyjazdowe z osiedla i zarośla skierował motocyklistę w krzaki, które uniemożliwiły mu wyjazd.

Po chwili nieodpowiedzialny 38-latek był już w rękach wschowskich policjantów. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ucieczkę oraz za brak uprawnień.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Motocyklista
29.04.2021 11:12

Nie zgadzam się z tą narracją, piszecie o motocykliście a był to skuterowiec. Właśnie takie przedstawianie sprawy powoduje zle postrzeganie motocyklistów

avatar
~Andrzej
29.04.2021 13:19

a jaka to różnica? stworzył zagrożenie? jedno i drugie pojazd mechaniczny. Skupiłbym się tu na tym, że nie zatrzymał się, pijany i uciekał.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl