TworzymyGłos Regionu

Pielgrzymi z Zagórowa odwiedzili Wschowę

Środa, 06 czerwca 2018 o 16:39, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:03, autor: 0 1790
Pielgrzymi z Zagórowa odwiedzili Wschowę

6 czerwca Wschowę odwiedzili pielgrzymi z Zagórowa (miejscowość oddalona o 30 kilometrów od Konina), wędrujący Drogą św. Jakuba.  Pielgrzymów gościło Muzeum Ziemi Wschowskiej, częstując pysznym ciastem drożdżowym i chłodnikiem, przygotowanym na tę okazję przez panią Adę Knieć.

Jak mówił ksiądz proboszcz Adam Czechorowski z parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie, pielgrzymka ma charakter rodzinny. Uczestniczą w niej osoby z jednej parafii.

- Z Zagórowa szliśmy nadwarciańskim szlakiem św. Jakuba - mówi ks. Adam Czechorowski - a od poniedziałku idziemy już wielkopolskim odcinkiem. Chcielibyśmy, jak pan Bóg pozwoli, jak najdalej dojść. Ktoś pół żartem, pół serio obliczył nam, że za 35 lat dotrzemy do Hiszpanii.

Jak podkreślał ksiądz proboszcz Droga św. Jakuba, którą do tej pory pielgrzymowali robi wrażenie tak pod względem turystycznym, jak i duchowym. Sama zaś Wschowa przywitała pielgrzymów polską gościnnością.(rak/foto: julka, wideo: koper)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaDecyzja podjęta - od lipca szpital we Wschowie bez oddziału ginekologiczno-położniczego
23.05.201922 2241
Zupełnie niedawno informowaliśmy, że zarząd Nowego Szpitala we Wschowie rozważa decyzję o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego ze względu na niewystarczającą ilość urodzeń. ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl