TworzymyGłos Regionu

Piątkowy wieczór w Muzeum

Czwartek, 11 lipca 2019 o 11:19, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:55, autor: 3 535
Piątkowy wieczór w Muzeum

12 lipca (piątek) na godz. 19:00, Muzeum Ziemi Wschowskiej zapraszam do wspólnego spędzenia wieczoru. Będzie można wysłuchać wykładu „Jedność w mnogości. O pozaeuropejskich źródłach inspiracji w twórczości międzywojennej” oraz obejrzeć wystawę  „Od Marcina Rożka do Ivana Meštrovicia. Utracone i niezaistniałe projekty w przededniu II wojny światowej”.

Wykład i wystawa są dedykowane artystom międzywojennego okresu. Poznamy dzieła inspirowane sztuką dalekich kultur. Podczas oprowadzenia po czasowej wystawie, poznamy twórczość Ivana Mestrovicia. Łączył on styl art deco z formami ludowymi czy antycznymi. Inspirował się też kulturami perską i egipską.

Poznamy również postać Stanisława Szukalskiego, którego styl charakteryzował się elastycznością form. Był pierwszym polskim artystą, który swoją twórczością nawiązywał do sztuki Majów i Azteków. 

MZW zaprasza do do swojej siedziby przy Placu Zamkowym 2.

(Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~już PO wszystkim
11.07.2019 16:32

Z ciekawości, kiedy mija termin ogłoszenia konkursu na dyrektora MZW ? Nowe władze Wschowy to duże dzieci we mgle. Ale za to z największym doświadczeniem PRowym w samorządach wszystkich szczebli.

avatar
~zw
11.07.2019 16:56

Droga redakcjo zw proszę o informację czy Pani Małkus pracuje jeszcze w MZW jako dyrektor czy już nie?

avatar
~Obserwator
12.07.2019 06:02

Wróble ćwierkają,że niestety nie. Wygląda na to, że burmistrzowi nie zależało na najlepszym dyrektorze w gminie Wschowa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl