TworzymyGłos Regionu

Otwarcie hali sportowej w Ciosańcu

Piątek, 14 września 2018 o 09:10, aktualizacja Piątek, 12 października 2018 o 15:33, autor: 10 2175
Otwarcie hali sportowej w Ciosańcu

W czwartek, 13 września o godzinie 11:00 w Ciosańcu odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, na który długo czekała cała lokalna społeczność z dziećmi i młodzieżą na czele. Tym obiektem jest oczywiście hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu. Gospodarzami uroczystości byli, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, Bogusława Olszewska oraz Cezary Sadrakuła, burmistrz Sławy.

32 x 24 x 7 to wymiary nowej, oficjalnie otwartej w czwartek hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu.

Uroczystość otwarcia obiektu o godzinie 11:00 rozpoczęła dyrektor szkoły, Bogusława Olszewska, która przywitała wszystkich zebranym. Podczas wydarzenia obecni byli, m. in. burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, starosta wschowski Marek Boryczka, przewodniczący Rady Gminy Sława Sławomir Mazur, dyrektor zielonogórskiej delegatury kuratorium oświaty Krzysztof Słopczyński czy radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska - Kola.

- To dla nas bardzo ważny dzień. Mieszkańcy obwodu naszej szkoły najlepiej wiedzą jak wielki to sukces i czym jest dla nas ta sala. Skoro najmniejszy sukces należy świętować to tak ogromny tym bardziej - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, Bogusława Olszewska.

Po oficjalnym powitaniu gości nastąpiła chwila modlitwy oraz poświęcenie hali, którego dokonał były proboszcz parafii Ciosaniec, ksiądz Dariusz Chmist.

Zaraz po modlitwie głos zabrał drugi z gospodarzy uroczystości, burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

- Ten rok jest szczególny dla miejscowości Ciosaniec ale także dla całej gminy, ponieważ wszystkie miejscowości, w których działa oświata mają w zapleczu sale gimnastyczne. To nie ustawa o reformie oświaty nas do tego zmusiła. My tą reformę wyprzedziliśmy. To dzięki decyzjom Rady Gminy możemy dziś mówić o spełnieniu marzenia w Ciosańcu - podkreślał Cezary Sadrakuła.

Część oficjalna to także przemówienia gości. Jako pierwsza głos zabrała radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska - Kola.

- Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w młodzież. Życzę tej młodzieży sukcesów większych niż wymiary tego obiektu i wierzę, że przy takim zaangażowaniu jakie tutaj widać te sukcesy przyjdą - zaznaczyła Małgorzata Gośniowska - Kola.

Starosta wschowski Marek Boryczka podkreślał, że każdy mądry samorząd inwestuje w oświatę i jako jeden z wielu zebranych zaznaczył, iż dużą rolę w powstaniu obiektu odegrał nauczyciel wychowania fizycznego oraz radny Zarządu Powiatu Wschowskiego Zdzisław Siemczyk.

- Wiem jak niezwykle ciężko jest podnieść standard życia w środowisku wiejskim i jak trudno pozyskać na to środki. Przez 20 lat staraliśmy się o tą halę. Dziękuję burmistrzowi Sławy oraz całej Radzie Gminy Sława, która podjęła stosowną uchwałę i odważyła się na stworzenie tego obiektu - mówił Zdzisław Siemczyk.

Podczas uroczystości podziękowano także wykonawcy inwestycji Januszowi Borowiakowi wielokrotnie podkreślając fachowość i zaangażowanie jakimi się wykazywał.

Jednym z ostatnich gości, którzy zabierali podczas uroczystości głos był przewodniczący Rady Gminy Sława Sławomir Mazur. W swoim wystąpieniu wspomniał on o problemach jakie stawały na drodze do realizacji tej inwestycji oraz podziękował radnym Gminy Sława za współpracę.

- Rzadko jestem tak szczęśliwy jak dzisiaj. Dziś zrealizowane jest coś do czego naprawdę dążyliśmy i co ma nam służyć - podkreślał Sławomir Mazur.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część (nazwijmy to) sportowo artystyczną, ale o tym już w następnym materiale.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału wideo z części oficjalnej otwarcia hali sportowej w Ciosańcu. Zachęcamy również do obejrzenia krótkich wywiadów, z których dowiecie się państwo dlaczego realizacja tej inwestycji była tak trudna i kto będzie mógł korzystać z hali w Ciosańcu.

(Iks / foto: Julka)

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar
~Lilianna
14.09.2018 09:43

Widzę, że w blasku fleszy ogrzewa się nawet radny, który głosował przeciwko przekazaniu środków na budowę tej sali. Ale kto by to pamiętał, kiedy zbliżają się wybory samorządowe i ma się chrapkę na stołek szefa gminy.

avatar
~Antek
14.09.2018 11:31

Jako uczestnik imprezy jestem zniesmaczony zachowaniem organizatorów którzy obecnego proboszcza potraktowali bardzo nietaktownie dopuszczając do świecenia byłego proboszcza .Wstyd bo to są ludzie którzy poniekąd maja wpływ na wychowanie naszych dzieci a aplauz dla byłego proboszcza to bardzo nieładnie wyszło !!!!

avatar
~Zdziwiony
14.09.2018 13:02

Antek ja ci napisze tylko jedno, że aktualny proboszcz powinien się zastanowić dlaczego doszło do tak kuriozalnej sytuacji .

avatar
~pod prąd
14.09.2018 13:51

nieaktualny proboszcz był bardzo popularny w kręgach nauczycieli w Ciosańcu , Panie zdziwiony nauczycielu .

avatar
~Mieszkaniec
14.09.2018 16:41

Ksiądz Dariusz swoją zlosliwoscią obniżył jakość tej uroczystości. Brzydko z jego strony, że na tak ważnej dla dzieci, grona pedagogicznego i mieszkańców nie potrafił sobie podarować kąśliwosci.

avatar
~Mieszkaniec Ciosańca
05.10.2018 09:54

O rany kłócicie się o proboszcza? Czy Ciosaniec to jakieś średniowiecze, że ksiądz jest ważna osobą na wsi? XXI wiek i wiara w niewidzialnego przyjaciela wciąż na topie...

avatar
~Zdziwiony
14.09.2018 16:32

Teraz jestem jeszcze bardziej zdziwiony, że zrobiłeś ze mnie nauczyciela, ponieważ w szkole nie przepracowałem ani jednej godziny i nie mam nawet takich planów. A jeśli chodzi o wcześniejszy komentarz to czas pokaże czy aktualny proboszcz będzie lubiany czy też nie bo na wszystko trzeba sobie samemu zapracować. Pozdrawiam.

avatar
~Szkoła
14.09.2018 17:44

Jestem zdumiona, że w takim ważnym dniu dla mnie Wy zajmujecie się środowiskiem duchownych???, Jestem zniesmaczona tym, iż niby wykształceni ludzie na czele z kandydatka do Sejmiku, a kwiaty i prezenty trzymają na podłodze przy nodze!!!, A, fe.....!

avatar
~Sportowiec
14.09.2018 19:04

Kiedyś żeby komuś dokuczyc brało się kredę i pisało na płocie. Wracało się do domu w poczuciu ..."Ale się wykazałem!"W dobie Internetu ten sam poziom "inteligencji" można prezentować z poziomu klawiatury.Tylko po co? Lżej na sercu? Dokonałem,jestem super.. smutne.Nie zauważyć pięknej sali,pięknej atmosfery,a doszukiwać się"problemu" który kapłan się modlił,a który swiecił. (Święcił ten, którego poproszono. )Pozdrawiam tych , którzy widzieli dobro,a nie zajmowali się dociekaniami "co poeta miał na myśli ".

avatar
~Antek
14.09.2018 21:20

Sala jest piękna i jestem wdzięczny wszystkim którzy przyczynili się do jej powstania chodzi o to że źle czułem się w tej dziwnej sytuacji i jak widać to nie tylko moje odczucie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl