TworzymyGłos Regionu

Orszak Trzech Króli we Wschowie i wspólne kolędowanie wiernych ze wszystkich parafii

Poniedziałek, 07 stycznia 2019 o 10:09, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:16, autor: 5 3070
Orszak Trzech Króli we Wschowie i wspólne kolędowanie wiernych ze wszystkich parafii

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się niedzielny Orszak Trzech Króli. Uczestnicy najpierw spotkali się pod klasztorem Franciszkanów, a następnie przemaszerowali ulicami Wschowy na rynek. Tam odbyła inscenizacja, związana ze świętem Trzech Króli oraz kolędowanie.

6 stycznia z klasztoru franciszkanów we Wschowie wyruszył tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wzięli w nim udział wierni ze wszystkich wschowskich parafii, wyróżniający się innym kolorem stroju.

Orszak prowadzi trzej mędrcy na koniach. Wspólnie śpiewając i wędrując ulicami Wschowy orszak dotarł na rynek, gdzie królowie złożyli Jezusowi dary w postaci mirry, kadzidła i złota.

Wspólny czas urozmaiciły schole, działające przy parafiach, dzięki którym wszyscy uczestnicy kolędowali.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Zawiedziona
07.01.2019 15:32

Dlaczego zabrakło w tym roku harcerzy, którzy rokrocznie tobawyszyli tej imrezie i dbali o bezpieczeństwo oraz prawidłowy przebieg trasy? Czyżby parafia organizująca dała ciała? Czy może to szefowie harcerscy odchodzą od chrześcijańskiej kultury? Czy na Drodze Krzyżowej również ich nie będzie ?

avatar
~Harcerz
07.01.2019 20:39

O ludzie... Zawsze zle. Są harcerze= czy harcerstwo jest organizacja katolicką że tylko w kościele ich widać? Nie ma harcerzy= gdzie są?? Jak mogli nie przyjść?? Dajcie spokój i zajmijcie się swoimi sprawami. Milego wieczoru życzę.

avatar
~Zofia
08.01.2019 00:10

Po co to czerwone harcerstwo.

avatar
~Do harcerza
07.01.2019 22:50

Ooo... Widać ktoś z góry nie wytrzymał i musiał dać upust emojcom. Czyli coś siędzieje we wschowskim harcerstwie. Rodziny klócą się o władzę ?

avatar
~tylko ja
08.01.2019 04:41

Latwo sie ocenia jak sie samemu nic nie robi i obrabia innym d . Zastanowcie sie co o kim piszcie bo prawda jest po srodku. Nie wolno oczerniac nikogo ze wzgledu na to kim jest i publicznie bo moze ta osoba poczuc sie pokrzywdzona nieprawidlowa wypowiedzia. Jak komus zle jest na swiecie to niech zmiany zaczyna od samego siebie. Milego dnia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl