TworzymyGłos Regionu

Orszak Trzech Króli we Wschowie i wspólne kolędowanie wiernych ze wszystkich parafii

Poniedziałek, 07 stycznia 2019 o 10:09, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:16, autor: 5 2855
Orszak Trzech Króli we Wschowie i wspólne kolędowanie wiernych ze wszystkich parafii

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się niedzielny Orszak Trzech Króli. Uczestnicy najpierw spotkali się pod klasztorem Franciszkanów, a następnie przemaszerowali ulicami Wschowy na rynek. Tam odbyła inscenizacja, związana ze świętem Trzech Króli oraz kolędowanie.

6 stycznia z klasztoru franciszkanów we Wschowie wyruszył tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wzięli w nim udział wierni ze wszystkich wschowskich parafii, wyróżniający się innym kolorem stroju.

Orszak prowadzi trzej mędrcy na koniach. Wspólnie śpiewając i wędrując ulicami Wschowy orszak dotarł na rynek, gdzie królowie złożyli Jezusowi dary w postaci mirry, kadzidła i złota.

Wspólny czas urozmaiciły schole, działające przy parafiach, dzięki którym wszyscy uczestnicy kolędowali.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Zawiedziona
07.01.2019 15:32

Dlaczego zabrakło w tym roku harcerzy, którzy rokrocznie tobawyszyli tej imrezie i dbali o bezpieczeństwo oraz prawidłowy przebieg trasy? Czyżby parafia organizująca dała ciała? Czy może to szefowie harcerscy odchodzą od chrześcijańskiej kultury? Czy na Drodze Krzyżowej również ich nie będzie ?

avatar
~Harcerz
07.01.2019 20:39

O ludzie... Zawsze zle. Są harcerze= czy harcerstwo jest organizacja katolicką że tylko w kościele ich widać? Nie ma harcerzy= gdzie są?? Jak mogli nie przyjść?? Dajcie spokój i zajmijcie się swoimi sprawami. Milego wieczoru życzę.

avatar
~Zofia
08.01.2019 00:10

Po co to czerwone harcerstwo.

avatar
~Do harcerza
07.01.2019 22:50

Ooo... Widać ktoś z góry nie wytrzymał i musiał dać upust emojcom. Czyli coś siędzieje we wschowskim harcerstwie. Rodziny klócą się o władzę ?

avatar
~tylko ja
08.01.2019 04:41

Latwo sie ocenia jak sie samemu nic nie robi i obrabia innym d . Zastanowcie sie co o kim piszcie bo prawda jest po srodku. Nie wolno oczerniac nikogo ze wzgledu na to kim jest i publicznie bo moze ta osoba poczuc sie pokrzywdzona nieprawidlowa wypowiedzia. Jak komus zle jest na swiecie to niech zmiany zaczyna od samego siebie. Milego dnia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 664
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 382

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl