TworzymyGłos Regionu

Ojciec Augustyn zachęca mieszkańców ziemi wschowskiej do pokuty w czasie Wielkiego Postu

Wtorek, 05 marca 2019 o 09:51, aktualizacja Czwartek, 07 marca 2019 o 14:37, autor: 2 1078
Ojciec Augustyn zachęca mieszkańców ziemi wschowskiej do pokuty w czasie Wielkiego Postu

W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, począwszy od środy popielcowej, wszystkie wschowskie parafie proponują ekspiację ziemi wschowskiej, czyli pokutę za grzechy własne i przodków. Ma w tym pomóc rozważanie dekalogu, czyli 10 przykazań.

- Chcemy przeżyć tę ekspiację (pokutę - przyp. red.) przyglądając się poszczególnym przykazaniom dekalogu i rozważając drogę krzyżową. Droga krzyżowa, to szczególne pochylenie się nad ludzką grzesznością i nad tym, co przez swoją drogę krzyżową i mękę pan Jezus dla nas wysłużył - mówi ojciec Augustyn, proboszcz parafii pw. św. Józefa we Wschowie - Zamiarem naszym jest, aby zwieńczeniem tej wielkiej ekspiacji mieszkańców ziemi wschowskiej było doprowadzenie nas przez Wielki Post do niedzieli Bożego miłosierdzia. To święto Bożego miłosierdzia będzie momentem kulminacyjnym.

- Chcemy, aby nasza ziemia wschowska została odnowiona przez Bożego Ducha. Pan Bóg chce nam błogosławić, ale błogosławieństwo jest o tyle możliwe, jeżeli człowiek uzna swoją grzeszność i zwróci się do miłosierdzia Bożego. A więc uznanie swoich grzechów, uświadomienie ich sobie, czyli to, co chcemy zrobić w czasie Wielkiego Postu, prowadzi nas do niedzieli miłosierdzia Bożego. Wtedy Bóg obiecuje, że jeśli ktoś przystąpi do jego miłosierdzia w tym dniu, otrzyma niesamowite łaski, niebo jest otwarte dla każdego grzesznika, nawet najbardziej zatwardziałego - tłumaczy ojciec Augustyn.

- Rozpoczynamy Wielki Post środą popielcową. I już w środę popielcową dokonujemy aktu przeproszenia pana Jezusa, samego Boga, za to pierwsze przykazanie, którego nie wypełniamy, nie realizujemy w swoim życiu. Kolejne przykazania będziemy już rozważać w poszczególne piątki Wielkiego Postu poprzez rozważanie drogi krzyżowej. I ta wielka ekspiacja ziemi wschowskiej ma być w miarę możliwości przeprowadzona w każdej parafii całego naszego dekanatu - dodaje ojciec Augustyn.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy prezesa stowarzyszenia Katolicka Wschowa, Arkadiusza Kuźniackiego z ojcem Augustynem na temat pokuty mieszkańców ziemi wschowskiej.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~aaaa
05.03.2019 10:09

Nikogo na ziemi nie nazywanie waszym ojcem, jeden jest bowiem Ojciec wasz, Ten w niebie.

avatar
~Niewierny
07.03.2019 10:28

Pokutą dla wschowy jest obecna władza i poziom rady miejskiej

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 162
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl