TworzymyGłos Regionu

Ogromne emocje i cenne zwycięstwo WSTK

Czwartek, 14 lutego 2019 o 15:30, aktualizacja Poniedziałek, 18 lutego 2019 o 12:22, autor: 3 551
Ogromne emocje i cenne zwycięstwo WSTK

WSTK Wschowa wygrało z WKK Wrocław 90:84 i umocniło się tym samym na drugim miejscu w tabeli. Mecz od samego początku był wyrównany ze wskazaniem na WSTK. Nasza drużyna utrzymywała przez cały mecz kilkupunktową przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną 49 do 44, druga połowa była jeszcze bardziej dramatyczna, bo ostatecznie zakończyła się wygraną 41 do 40, z czego ostatnią kwartę goście wygrali 21:17. Emocje więc były do samego końca.

13 lutego w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie WSTK rozegrało zaległe spotkanie 21 kolejki 3 ligi mężczyzn.

- Początek tego pojedynku był wyrównany. Pierwsze punkty w meczu za sprawą Łukasza Piotrowskiego zdobywa WKK. My jednak odpowiadamy celną "trójką" Bartosza Kina – mówi trener WSTK Jakub Chałupka - Następnie trwa walka kosz za kosz, a pierwsza kwarta kończy się naszą minimalną wygraną 21:19. Drugą cześć gry zaczynamy bardzo dobrze. Rzucamy 9 punktów w pierwszych minutach II kwarty, a przeciwnik ani jednego, co pozwala nam odskoczyć od rywala. Jednak w kolejnych minutach to goście również popisują się tym samym i wykorzystując nasze błędy, niwelują straty. W końcówce celne akcje Macieja Krówczyńskiego oraz Bartosza Kina pozwalają na uzyskanie do przerwy 5 punktowej przewagi (49:44)

Druga połowa meczu wyglądała podobnie, chociaż wraz z upływem czasu przynosiła coraz większe emocje.
- W trzeciej kwarcie ponownie to naszej drużynie udaje się odskoczyć momentami na 12 punktowe prowadzenie (66:54). Ostatecznie przed ostatnią kwartą prowadzimy 73:63 – relacjonuje przebieg meczu trener WSTK - W czwartej kwarcie staramy się utrzymywać bezpieczną przewagę. Niestety w ostatnich 3 minutach gry przez straty i nieprzemyślane akcje doprowadzamy do nerwowej końcówki. Za sprawą Mikołaja Sitnika goście zbliżają się na 6 punktów straty. Jednak po akcji Daniela Chałupki to my ponownie zwiększamy przewagę i kontrolując przebieg końcówki meczu wygrywamy 90:84

WSTK- WKK Wrocław 90:84 (21:19 28:25 24:19 17:21)
Punkty dla WSTK zdobywali: M. Krówczyński 27 K. Łukanus 15 B. Kin 13 D. Chałupka 10 J. Klan 6 M. Konieczny 5 M. Zgrzebnicki 5 M. Gliński 4 A. Łopiński 3 J. Krówczyński 2

(rak/foto: WSTK)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Kibic
14.02.2019 18:00

...to jest odpowiedz WSTK na zmniejszenie srodkow...w Komisji zasiadaja medrcy,ktorzy ze sportem ...nigdy nie mieli do czynienienia...i to jest tragedia tej ...przeszanownej Komisji

avatar
~Adams
14.02.2019 20:52

Każdy członek komisji powinien oglądnąć mecz wstk, korony, avii i pogoni a potem dzielić kasę.

avatar
~Sołtysina
18.02.2019 18:16

A ja bym im jeszcze obciał. Dla zasady.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 167
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl