TworzymyGłos Regionu

Ogłoszono konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

Środa, 06 lutego 2019 o 09:42, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 09:19, autor: 7 658
Ogłoszono konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie w końcu lutego, nawet nie w połowie, ale w pierwszy wtorek miesiąca, ogłoszony został konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrona i promocja zdrowia, nauka i szkolnictwo wyższe, edukacja oświata i wychowanie, kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

O problemie braku ogłoszenia konkursu ofert na zadania związane z kulturą i nauką pisaliśmy po spotkaniu wspólnym komisji stałych Rady Miejskiej we Wschowie, które odbyło się we wtorek 29 stycznia. Na tym spotkaniu rada Katarzyna Owoc-Kochańska dopytywała naczelnika Wojciecha Kuryłło o termin ogłoszenia konkursu. Naczelnik poinformował, że planuje ogłosić konkurs pod koniec lutego, tłumacząc się dużą ilością pracy związaną z konkursem zadań dotyczącym sportu. Radna apelowała by postarać się przyśpieszyć ten termin, gdyż organizacje aplikują o środki z różnych źródeł. Naczelnik zapewnił, że postara się aby konkurs został ogłoszony jak najszybciej. I tak też się stało, konkurs ogłoszono wczoraj, a organizacje propozycje ofert składać mogą do końca miesiąca. Łącznie w trzech obszarach (ochrona i promocja zdrowia; nauka i szkolnictwo wyższe , edukacja oświata i wychowanie oraz kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego) gmina przeznacza 170 tysięcy złotych. Wśród wymogów formalnych jakie muszą spełniać oferty jest przedstawienie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, kopii statutu organizacji czy zapewnienia 10% finansowego wkładu własnego. Przy ocenie merytorycznej pod uwagę będą brane między innymi celowość i zasadność zadania, kwalifikacje osób realizujących zadanie, a także liczba odbiorców. Szczegóły dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Wschowa.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~Widz
06.02.2019 10:46

Brawo za skuteczność działań Pani Radno. Kłaniam się nisko.

avatar
~Beata
06.02.2019 11:25

Pani Kasiu - brawo :) i dziękuję.

avatar
~BEEEEata
06.02.2019 12:47

Pani Kasiu - brawo :) i dziękuję. A teraz proszę zająć się ukochanym kinem HEL. Rozumiem że to by ł wasz blef przedwyborczy .Koncepcja rozwoju Wschowy poprzez zmianę przeznaczenia ulicy Bohaterów Westerplatte. Układ urbanistyczny (Starego Miasta) mógłby stanowić podstawę rozwoju gospodarczego obszaru, jednakże wymaga działań prowadzących do jego odnowy oraz zapewnienia cyklicznych działań aktywizacyjnych. Należy podkreślić, iż obecnie na obszarze występuje znaczna koncentracja osób długotrwale wykluczonych społecznie, które wymagają działań w zakresie aktywizacji społecznej. Najważniejszym deficytem obszaru, który jednocześnie w największym stopniu ogranicza wykorzystanie jego potencjałów jest brak rozwiniętych, lokalnych działalności gospodarczych, które koncentrowałyby się w zakresie usług gastronomicznych. Wpływa to na brak możliwości rozwinięcia funkcji turystycznej, która pośrednio poprzez generowanie dodatkowych miejsc pracy, mogłaby doprowadzić do aktywizacji zawodowej osób wykluczonych. Ale kino HEL jest i to jest zabytkiem, więc obszar Pani aktywności wpisuje się w tej kwestii jest kontynuacją bajek przedwyborczych. Śmiało !

avatar
~Logik
06.02.2019 22:14

Ten tekst, wbrew pozorom, ma sens. ☺️

avatar
~wschowa
06.02.2019 13:07

Nie przesadzacie? Brawo za postawienie pytania panu Kurylle? To już nie jest obowiązkiem radnego?

avatar
~!@@@@
06.02.2019 13:26

Za co i komu dziękujecie???. Coś co jest normalne w innych Urzędach i Miastach u was URASTA do CUDU za co wszyscy dziękują...co za medialny cyrk!!!!!!!

avatar
~ojej
06.02.2019 14:19

Bardzo się cieszę, że jest osóbka która pilnuje to nowe grono i nie ugina się jak widać :D

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl