Oddziały przedszkolne nie dla Śmieszkowa

Środa, 10 maja 2017 o 10:48, aktualizacja Wtorek, 16 maja 2017 o 09:42, autor: 4 1494
Oddziały przedszkolne nie dla Śmieszkowa
Radny Paweł Żygadło na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie przedstawił petycję rodziców ze Śmieszkowa, w której proszą oni o wstawiennictwo u burmistrza w sprawie utworzenia oddziałów przedszkolnych w swojej miejscowości. Danuta Pitrowska, sekretarz gminy, wyjaśniała, że oddziały nie zostaną utworzone z powodu braku chętnych.

Mieszkańcy Śmieszkowa zwrócili się do Pawła Żygadły z pismem, w którym proszą go o pomoc w sprawie utworzenia oddziałów przedszkolnych w ich miejscowości. Jak argumentują w piśmie, które radny odczytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej, budynek szkoły trzeba będzie ogrzewać i utrzymywać, a miejsca dla dzieci wystarczy.

- My niżej podpisani uprzejmie prośmy o wstawiennictwo u burmistrza Miasta i Gminy Sława, Cezarego Sadrakuły, w celu utworzenia oddziału przedszkolnego, w Szkole Podstawowej w Śmieszkowie, w roku szkolnym 2017/2018, dla dzieci 4 i 5 letnich. Prośbę swą motywujemy tym, że od września w budynku będzie się uczyła klasa trzecia, w związku z tym szkołę trzeba będzie jednakowo ogrzewać i sprzątać, więc nie widzimy przeszkód aby utworzyć oddział przedszkolny – odczytał radny. – Chciałbym się zapytać jaka jest sytuacja oddziałów przedszkolnych w Śmieszkowie? Zostaliśmy poinformowani, że będą tam przeprowadzone konsultacje, natomiast nie wiem czy miało to miejsce.

Odpowiedzi radnemu, a zarazem mieszkańcom Śmieszkowa, udzieliła sekretarz gminy Sława, Danuta Pitrowska. Jak zaznaczyła problem dotyczy dwóch różnych kwestii, pierwsza to zapewnienie edukacji dzieciom 6-ścio letnim, co jest obowiązkiem gminy i będzie realizowane, druga to oddziały dla młodszych dzieci. Tych w Śmieszkowie nie będzie.

- W piśmie przedstawionym przez pana zostały zawarte dwa problemy. Jeden to jest oddział przedszkolny dla sześciolatków, a drugi dotyczy młodszych dzieci. W Śmieszkowie w roku szkolnym 2017/2018 jest dziewięcioro dzieci sześcioletnich, z czego sześcioro dzieci już uczęszcza do przedszkoli w Sławie, a pozostała trójka będzie dowożona do przedszkoli w Sławie. Natomiast zespół wychowania przedszkolnego dla młodszych dzieci nie funkcjonuje w Śmieszkowie już od przynajmniej trzech lat, z uwagi na to, że brakowało chętnych – tłumaczy sekretarz. – Kilka dni temu pan burmistrz spotkał się z rodzicami i ustalono, że chęć uczęszczania do takich grup wyrazili rodzice siedmiorga dzieci, to trochę za mało, aby takie oddziały utworzyć.

Wydaje się więc, że pomimo petycji, rodzice, którzy chcieliby posłać swoje dzieci do przedszkoli, muszą poszukać dla nich miejsc w przedszkolach w Sławie. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(red./foto:Google Street View)

Komentarze (4)

avatar
~zenek
12.05.2017 11:03

Tylko popatrzcie na te miny i wszytko jasne .

avatar
~Mieszkanka Śmieszkowa
12.05.2017 12:43

Pani sekretarz powiedziała, że w Śmieszkowie, odział dzieci przedszkolnych nie jest utworzony od ok 3 lat. To są brednie! Moje dziecko obecnie na 5 lat a od dwóch lat, czyli w wieku 3 lat uczęszcza do szkoły z grupą dzieci 5-6 lat. Szkołę w Śmieszkowie gmina zawsze zaniedbywała. W sprawach finansowych o szkołę zawsze dbali rodzice, od strony gminy było zero wsparcia.

avatar
~srutututu
12.05.2017 15:11

Co ta Pani Pitrowska w ogóle robi w Gminie przecież ona jest już dawno na emeryturze i jak zwykle <...> bez sensu.

avatar
~Smutek
13.05.2017 21:06

Szanowna władzo : A nie lepiej być serdecznym i uczynnym . Jesteście wykształceni , światli, macie tyle czasu na ogarnianie spraw . Przecież sprawianie ludziom dobrych uczynków jest naprawdę wspaniałą sprawa i daje dużo - baaardzo dużo satysfakcji.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl