Oddziały przedszkolne nie dla Śmieszkowa

Środa, 10 maja 2017 o 10:48, aktualizacja Wtorek, 16 maja 2017 o 09:42, autor: 4 1795
Oddziały przedszkolne nie dla Śmieszkowa

Radny Paweł Żygadło na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie przedstawił petycję rodziców ze Śmieszkowa, w której proszą oni o wstawiennictwo u burmistrza w sprawie utworzenia oddziałów przedszkolnych w swojej miejscowości. Danuta Pitrowska, sekretarz gminy, wyjaśniała, że oddziały nie zostaną utworzone z powodu braku chętnych.

Mieszkańcy Śmieszkowa zwrócili się do Pawła Żygadły z pismem, w którym proszą go o pomoc w sprawie utworzenia oddziałów przedszkolnych w ich miejscowości. Jak argumentują w piśmie, które radny odczytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej, budynek szkoły trzeba będzie ogrzewać i utrzymywać, a miejsca dla dzieci wystarczy.

- My niżej podpisani uprzejmie prośmy o wstawiennictwo u burmistrza Miasta i Gminy Sława, Cezarego Sadrakuły, w celu utworzenia oddziału przedszkolnego, w Szkole Podstawowej w Śmieszkowie, w roku szkolnym 2017/2018, dla dzieci 4 i 5 letnich. Prośbę swą motywujemy tym, że od września w budynku będzie się uczyła klasa trzecia, w związku z tym szkołę trzeba będzie jednakowo ogrzewać i sprzątać, więc nie widzimy przeszkód aby utworzyć oddział przedszkolny – odczytał radny. – Chciałbym się zapytać jaka jest sytuacja oddziałów przedszkolnych w Śmieszkowie? Zostaliśmy poinformowani, że będą tam przeprowadzone konsultacje, natomiast nie wiem czy miało to miejsce.

Odpowiedzi radnemu, a zarazem mieszkańcom Śmieszkowa, udzieliła sekretarz gminy Sława, Danuta Pitrowska. Jak zaznaczyła problem dotyczy dwóch różnych kwestii, pierwsza to zapewnienie edukacji dzieciom 6-ścio letnim, co jest obowiązkiem gminy i będzie realizowane, druga to oddziały dla młodszych dzieci. Tych w Śmieszkowie nie będzie.

- W piśmie przedstawionym przez pana zostały zawarte dwa problemy. Jeden to jest oddział przedszkolny dla sześciolatków, a drugi dotyczy młodszych dzieci. W Śmieszkowie w roku szkolnym 2017/2018 jest dziewięcioro dzieci sześcioletnich, z czego sześcioro dzieci już uczęszcza do przedszkoli w Sławie, a pozostała trójka będzie dowożona do przedszkoli w Sławie. Natomiast zespół wychowania przedszkolnego dla młodszych dzieci nie funkcjonuje w Śmieszkowie już od przynajmniej trzech lat, z uwagi na to, że brakowało chętnych – tłumaczy sekretarz. – Kilka dni temu pan burmistrz spotkał się z rodzicami i ustalono, że chęć uczęszczania do takich grup wyrazili rodzice siedmiorga dzieci, to trochę za mało, aby takie oddziały utworzyć.

Wydaje się więc, że pomimo petycji, rodzice, którzy chcieliby posłać swoje dzieci do przedszkoli, muszą poszukać dla nich miejsc w przedszkolach w Sławie. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(red./foto:Google Street View)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~zenek
12.05.2017 11:03

Tylko popatrzcie na te miny i wszytko jasne .

avatar
~Mieszkanka Śmieszkowa
12.05.2017 12:43

Pani sekretarz powiedziała, że w Śmieszkowie, odział dzieci przedszkolnych nie jest utworzony od ok 3 lat. To są brednie! Moje dziecko obecnie na 5 lat a od dwóch lat, czyli w wieku 3 lat uczęszcza do szkoły z grupą dzieci 5-6 lat. Szkołę w Śmieszkowie gmina zawsze zaniedbywała. W sprawach finansowych o szkołę zawsze dbali rodzice, od strony gminy było zero wsparcia.

avatar
~zachłanna
14.05.2017 22:20

Rząd dał 500+, a samorząd nie chce zorganizować przedszkola ? Przecież dzieci to nasza przyszłość, a Pani sekretarz nie daje ze swoich, osobistych środków, tylko z naszych podatków !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaSukces zespołu Młodziczek WSTK i Mai Maćkowiak
25.04.20182 677
Trwający właśnie sezon może zdecydowanie należeć do zespołu Młodziczek WSTK. Drużyna odniosła wiele wysokich zwycięstw, a jedna z jej liderek, Maja Maćkowiak, została doceniona i powołan...
nazwa
Niepodległości 29
24.04.201837 4923

Ogłoszenia

praca
praca
Szukam
sprzedam
sprzedam
Części i akcesoria
SKUP POROZA
SKUP POROZA
Kupię
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl