TworzymyGłos Regionu

Odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe

Piątek, 19 października 2018 o 18:20, aktualizacja Wtorek, 30 października 2018 o 12:59, autor: 0 2594
Odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe

19 października w I Zespole Szkół im. St. Staszica we Wschowie odbyły się już po raz drugi Powiatowe Targi Zawodowe. Powiat zdobył dofinansowanie na projekt pod nazwą modernizacja szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wschowskiego. To z kolei ułatwia organizowanie targów, ale również praktyczną naukę uczniów w firmach na terenie wschowskiego powiatu.

Hasło tegorocznych Powiatowych Targów Zawodowych brzmi: Dobry zawód otwiera wiele drzwi. 

- Powiatowe targi to jeden z elementów modernizacji szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wschowskiego. Przypomnę też, że w projekcie biorą udział szkoły ze Wschowy i Sławy - mówi starosta Marek Boryczka - efekty Powiatowych Targów Zawodowych widać na przykład w tym, że mamy dwa nowe podpisane dzisiaj porozumienia z pracodawcami, którzy chcą współpracować w tym zakresie. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję odbywać praktyki, zajęcia praktyczne i staże, a sami nauczyciele zyskają kontakt z przedsiębiorstwami, które dysponują nowoczesną technologią. 

Jak przypominał starosta powiatu wschowskiego projekt związany z modernizacją szkolnictwa zawodowego będzie trwał jeszcze pięć lat. 

- Zakładaliśmy, że w tym długoletnim projekcie weźmie udział 400 uczniów. Do dzisiaj jest ich już 270. Zakładamy, że na koniec okaże się, że uczniów, którzy odbyli praktyki  i staże będzie dużo, dużo więcej - mówił Marek Boryczka. 

Zainteresowanie szkolnictwem zawodowym z roku na rok rośnie. 

- Widzę ten proces po naborze uczniów do naszej szkoły - mówi Damian Janowicz dyrektor I ZS we Wschowie - po raz pierwszy od dawna udało nam się utworzyć cztery klasy technikum. Takim pozytywnym przykładem u nas jest klasa Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Mamy pracownię, gdzie młodzież może ćwiczyć. Widzimy to po młodzieży, że interesują ich te zawody, do których szkoły są przygotowane praktycznie.

Andrzej Nowicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zwracał z kolei uwagi na edukacyjną rolę targów zawodowych. Zdaniem dyrektora tego rodzaju przedsięwzięcia są miejscem, gdzie młodzież ma okazję poznać przedsiębiorców, przedstawicieli firm, o istnieniu których do tej pory nie wiedziała. 

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 25
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 648

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl