Odbył się XIV Virtus Volley Cup

Sobota, 09 czerwca 2018 o 19:05, aktualizacja Piątek, 15 czerwca 2018 o 19:47, autor: 2 2249
Odbył się XIV Virtus Volley Cup

9 czerwca w Szlichtyngowej i Wschowie odbyła się 14 edycja Virtus Volley Cup. Tym razem turniej trwał jeden dzień, a drużyny przyjechały z Polski zachodniej i centralnej. W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej odbyła się tradycyjna już, olimpijska ceremonia otwarcia turnieju.

Do tej pory turniej trwał dwa dni. w tym roku organizatorzy postanowili rozegrać Virtus Volley Cup o jeden dzień krócej.

- W Szlichtyngowej prowadzimy tylko siatkarki, młodziczki - mówi Radosław Wasielewski, trener Virtus Cool Comfort Szlichtyngowa - i w związku z tym, patrząc na wymiar szkoleniowy, zdecydowaliśmy się na turniej o trochę mniejszym zasięgu. 

Jak mówi Radosław Wasielewski w turnieju biorą udział drużyny z Polski centralnej i zachodniej. W latach ubiegłych ze względu między innymi na dwudniową formułę turnieju do Szlichtyngowej przyjeżdżały również zawodniczki z terenów wschodniej Polski.

 

W turnieju wzięły udział również dwie drużyny z terenu powiatu wschowskiego: Virtus Cool Comfort Szlichtyngowa i Zahir Volley.

- Zahir Volley zagra w Szlichtyngowej w czwórkach, a dziewczyny ze Szlichtyngowej zagrają we Wschowie. Stworzyliśmy z Zahirem wspólny team, ponieważ dziewczyny ze Szlichtyngowej zasilają Zahir, a dziewczyny z Zahira zasilają drużynę Virtusa.

Otwarcie 14 Turnieju Virtus Volley Cup miał w tym roku wyjątkową oprawę. Honorowymi gośćmi turnieju byli uznani sportowcy ze Szlichtyngowej.

- Stwierdziliśmy, że po 15 latach działalności możemy uhonorować wybitnych sportowców ze Szlichtyngowej, a dokładnie wychowanki naszego klubu - mówi Radosław Wasielewski - są to Ola Skwarczyńska, libero w Energetyku Poznań, Oliwia Wiśniewska, juniorka, zawodniczka Energetyka Poznań. Świetne plażowiczki - Daria Składowska i Nikola Markiewicz, które w Volleyu Głogów i Trzynastce Zielona Góra robią bardzo dobrą robotę. I nasza wybitna zawodniczka, najmłodsza z wymienionych, która w tym roku została MVP (najbardziej wartościowym graczem) ligi wielkopolskiej, mistrzyni Polski w Turnieju Nadziei Olimpijskich - Maja Olszewska.

Wyniki turnieju podamy w późniejszym terminie.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Marek
11.06.2018 21:17

Najlepsza impreza w powiecie. Szkoda, że w tym roku nie dwa dni. Pozdrowionka!

avatar
~leszczyniak
09.07.2018 22:55

Szkoda że szalony dyrek wszystko w pył obraca.....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl