TworzymyGłos Regionu

Odbył się XIV Virtus Volley Cup

Sobota, 09 czerwca 2018 o 19:05, aktualizacja Piątek, 15 czerwca 2018 o 19:47, autor: 2 2707
Odbył się XIV Virtus Volley Cup

9 czerwca w Szlichtyngowej i Wschowie odbyła się 14 edycja Virtus Volley Cup. Tym razem turniej trwał jeden dzień, a drużyny przyjechały z Polski zachodniej i centralnej. W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej odbyła się tradycyjna już, olimpijska ceremonia otwarcia turnieju.

Do tej pory turniej trwał dwa dni. w tym roku organizatorzy postanowili rozegrać Virtus Volley Cup o jeden dzień krócej.

- W Szlichtyngowej prowadzimy tylko siatkarki, młodziczki - mówi Radosław Wasielewski, trener Virtus Cool Comfort Szlichtyngowa - i w związku z tym, patrząc na wymiar szkoleniowy, zdecydowaliśmy się na turniej o trochę mniejszym zasięgu. 

Jak mówi Radosław Wasielewski w turnieju biorą udział drużyny z Polski centralnej i zachodniej. W latach ubiegłych ze względu między innymi na dwudniową formułę turnieju do Szlichtyngowej przyjeżdżały również zawodniczki z terenów wschodniej Polski.

 

W turnieju wzięły udział również dwie drużyny z terenu powiatu wschowskiego: Virtus Cool Comfort Szlichtyngowa i Zahir Volley.

- Zahir Volley zagra w Szlichtyngowej w czwórkach, a dziewczyny ze Szlichtyngowej zagrają we Wschowie. Stworzyliśmy z Zahirem wspólny team, ponieważ dziewczyny ze Szlichtyngowej zasilają Zahir, a dziewczyny z Zahira zasilają drużynę Virtusa.

Otwarcie 14 Turnieju Virtus Volley Cup miał w tym roku wyjątkową oprawę. Honorowymi gośćmi turnieju byli uznani sportowcy ze Szlichtyngowej.

- Stwierdziliśmy, że po 15 latach działalności możemy uhonorować wybitnych sportowców ze Szlichtyngowej, a dokładnie wychowanki naszego klubu - mówi Radosław Wasielewski - są to Ola Skwarczyńska, libero w Energetyku Poznań, Oliwia Wiśniewska, juniorka, zawodniczka Energetyka Poznań. Świetne plażowiczki - Daria Składowska i Nikola Markiewicz, które w Volleyu Głogów i Trzynastce Zielona Góra robią bardzo dobrą robotę. I nasza wybitna zawodniczka, najmłodsza z wymienionych, która w tym roku została MVP (najbardziej wartościowym graczem) ligi wielkopolskiej, mistrzyni Polski w Turnieju Nadziei Olimpijskich - Maja Olszewska.

Wyniki turnieju podamy w późniejszym terminie.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Marek
11.06.2018 21:17

Najlepsza impreza w powiecie. Szkoda, że w tym roku nie dwa dni. Pozdrowionka!

avatar
~leszczyniak
09.07.2018 22:55

Szkoda że szalony dyrek wszystko w pył obraca.....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl