Od poniedziałku rusza głosowanie na projekty Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego

Piątek, 06 października 2017 o 16:08, aktualizacja Wtorek, 10 października 2017 o 10:09, autor: 12 1180
Od poniedziałku rusza głosowanie na projekty Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego

Od 9 października rusza głosowanie na 33 projekty zgłoszone do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie zgłoszonych zostało 44 projekty, jednak ze względów formalnych 11 z nich zweryfikowano negatywnie. - W krótkiej historii nie zdarzył się jeszcze rok, aby zespół weryfikujący nie odrzucił jakichś projektów. W tym roku było ich trochę więcej. Szkoda, bo były ciekawe. Wyraźnie widać, że chyba o popełnionych błędach zdecydował pośpiech. Jeden błąd potrafił kosztować nie dopuszczenie do głosowania. Szkoda tym bardziej, bo i tak kluczem do ostatecznej oceny jest głosowanie mieszkańców. Zasady są jednak jasne i musimy ich przestrzegać  – mówi Dariusz Przybylski, naczelnik wydziału spraw organizacyjnych i obywatelskich z UMiG we Wschowie.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w III Wschowskim Budżecie  Obywatelskim na rok 2018 r.

1. „Psi Park” – wybieg i plac treningowy dla psów.

Uzasadnienie: Stworzenie bezpiecznego miejsca do zabaw i rekreacji  z psami w Parku „Nad Stawami” we Wschowie (działka nr 1323).

2. „Słoneczne – nowe mebelki dla przedszkolaków z Piątki”.

Uzasadnienie: Poprawa komfortu i wizerunku Przedszkola nr 5 we Wschowie poprzez zakup wyposażenia sal w nowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne.

3. „Lato przed Ratuszem – muzyczne weekendy”.

Uzasadnienie: Zapewnienie mieszkańcom Gminy Wschowa i turystom rozrywki i atrakcji poprzez organizację cyklicznych imprez muzycznych.

4. „Rozwijamy talenty”.

Uzasadnienie: Rozwijanie talentów dzieci i młodzieży tańczących w Zespole Mażoretek „Finezja” oraz grających w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej we Wschowie.

5. „Lepsza droga”.

Uzasadnienie: Poprawa infrastruktury drogowej (łącznik drogi ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Żwirki i Wigury we Wschowie).

6. „Szachy dla każdego i alternatywne pedagogiki”.

Uzasadnienie: Zachęcenie dzieci i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie do wspólnego spędzania wolnego czasu w sposób aktywny  i rozwijający wyobraźnię poprzez upowszechnianie gry w szachy, warcaby i inne gry planszowe.

7. „Zakątek rzemieślników. Utworzenie pracowni hobbystycznej  w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie”.

Uzasadnienie: Umożliwienie uczniom w SP nr 1 we Wschowie rozwijania hobby poprzez modernizację i wyposażenie pracowni celem finalizowania projektów artystycznych w zakresie garncarstwa, ceramiki i robotyki.

8. „Modernizacja boiska sportowego + zakup niezbędnego sprzętu”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowania boiska sportowego w Konradowie.

9. „Plac zabaw dla Kangurków”.

Uzasadnienie: Powstanie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca zabaw dla najmłodszych dzieci z Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” we Wschowie.

10. „Ogrodzenie boiska sportowego”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa użytkowników i oświetlenie boiska wielofunkcyjnego w Lginiu.

11. „Ścianka wspinaczkowa”.

Uzasadnienie: Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej poprzez budowę ścianki wspinaczkowej na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie.

12. „Wschowa Wita”.

Uzasadnienie: Promocja Wschowy poprzez ustawienie tzw. „witaczy” (banerów) przy wjazdach do miasta od strony Głogowa, Leszna, Wolsztyna  i Sławy.

13. „Światło dla Przyczyny Górnej”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Przyczyny Górnej zamieszkałych przy drogach gruntowych poprzez zainstalowanie oświetlenia.

14. „Bezpieczniejsza krajówka”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu przy  ul. Kazimierza Wielkiego we Wschowie, oraz stworzenie bezpiecznego zjazdu z drogi na plac parkingowy.

15. „Wymiana ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie”

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa uczniów i wizerunku Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie” poprzez dokończenie ogrodzenia od strony ul. Nowy Rynek.

16. „Przebudowa ulicy M. Kopernika – chodnik +parking”.

Uzasadnienie: Poprawa użytkowania drogi i ciągu pieszego na ul. M. Kopernika we Wschowie poprzez wymianę nawierzchni oraz stworzenie miejsc parkingowych dla okolicznych mieszkańców.

17. „Nowy chodnik na ul. Ks. Andrzeja Kostki – projekt II”.

Uzasadnienie: Podniesienie komfortu i bezpieczeństwa pieszych poprzez wymianę nawierzchni chodnika przy ul. Ks. Andrzeja Kostki we Wschowie po stronie parzystych numerów nieruchomości.

18. „Utwardzenie nawierzchni drogi gminnej dz. nr 207”

Uzasadnienie: Poprawa komfortu użytkowników drogi gminnej prowadzącej na cmentarz w Olbrachcicach.

19. „Zakup tłucznia na drogę gminną”.

Uzasadnienie: Wyrównanie i utwardzenie nawierzchni - poprawa komfortu użytkowania drogi (dotyczy drogi gminnej - wjazd od ul. Nowopolnej – dojazd do 8 posesji w Przyczynie Dolnej).

20. „Modernizacja poddasza Szkoły Podstawowej w Łysinach – I etap”.

Uzasadnienie: Przygotowanie dokumentacji i ekspertyzy technicznej celem modernizacji poddasza na sale lekcyjne oraz częściowy zakup materiałów budowlanych.

21. „Założenie oświetlenia elektrycznego na ulicy Aleja PCK”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa użytkowników Alei PCK we Wschowie poprzez założenie oświetlenia ulicznego.

22. „Tuba –instrument dęty największy i najgłośniejszy”.

Uzasadnienie: Rozwijanie pasji muzycznych poprzez wzbogacenie instrumentarium Państwowej Szkoły Muzycznej I st. we Wschowie o tubę.

23. „Od małego smyka do wielkiego muzyka” – muzyczny plac zabaw.

Uzasadnienie: Utworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca zabaw poprzez ogrodzenie placu z boiskiem do piłki plażowej na Osiedlu Przylesie we Wschowie oraz zakup i montaż wolnostojących instrumentów muzycznych.

24. „Rozwijanie turystyki rowerowej i kajakowej w Lginiu i okolicy”.

Uzasadnienie: Poprawa atrakcyjności turystycznej miejscowości poprzez wyposażenie Szkoły Podstawowej w Lginiu w rowery i kajaki do organizacji wycieczek rowerowych i spływów kajakowych.

25. „Łazienki dla przedszkolaków ze Słonecznej Piątki”.

Uzasadnienie: Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z Przedszkola nr 5 we Wschowie podczas korzystania z pomieszczeń sanitarnych oraz podniesienie standardu i estetyki łazienek.

26. „Budowa chodnika we wsi Przyczyna Dolna – ciąg dalszy”.

Uzasadnienie: Poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych poprzez budowę brakującego chodnika w tej miejscowości.

27.”Plac zabaw dla najmłodszych”.

Uzasadnienie: Powstanie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca zabaw i rekreacji dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 3 Wschowie (ul. Zacisze 1).

28. „Sala Doświadczania Świata miejscem poprawy zdrowia”.

Uzasadnienie: Utworzenie specjalistycznej sali terapii dla dzieci w Przedszkolu nr 1 we Wschowie, mającej na celu lepsze poznawanie świata i zapewnienie wyciszenia i wypoczynku dla dzieci z problemami emocjonalnymi.

29. „Mikroprzestrzenie edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie”.

Uzasadnienie: Przystosowanie korytarza (przyziemia) w SP nr 1 we Wschowie do pełnienia funkcji umożliwiających bezpieczne spędzanie przerw międzylekcyjnych dla uczniów, stworzenie kącików śniadaniowych i utworzenie otwartych  „zielonych klas” na świeżym powietrzu.

30. „Utwardzenie terenu zlokalizowanego w Dębowej Łęce – działki 216 i 217”.

Uzasadnienie: Poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników poprzez utwardzenie terenu przy kościele i przystanku autobusowym w Dębowej Łęce.

31. „Postawienie elementów dla dzieci na terenie sportowo-rekreacyjnym”.

Uzasadnienie: Podniesienie atrakcyjności boiska sportowego w Olbrachcicach poprzez  wyposażenia placu zabaw.

32. „Modernizacja boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Lginiu”.

Uzasadnienie: Poprawa komfortu i bezpieczeństwa uczniów poprzez wymianę nawierzchni boisk przy SP w Lginiu.

33.„Nowoczesny stadion sportowy”.

Uzasadnienie: Poprawa komfortu użytkowników i kibiców stadionu sportowego we Wschowie poprzez unowocześnienie infrastruktury.

REKLAMA

Komentarze (12)

avatar
~Adam
06.10.2017 17:03

O spotkaniu komisji weryfikującej wnioski do WBO mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie wiceburmistrz Miłosz Czopek. Zastępca burmistrza poinformował radnych, że na 44 wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego, pozytywnie zostało zweryfikowanych 40 projektów. Co się stało przez tydzień , że jest zostało 33 ?

avatar
~Janek
06.10.2017 22:04

Były zgłoszone i podpisane przez osobę nie z naszej gminy

avatar
~Adam
07.10.2017 12:57

Podpisy zostały złożone pomiędzy wypowiedzią pana Czopka a ogłoszeniem listy do głosowania ? Wyraźnie pan Czopek mówi że 40 wniosków zostało zweryfikowanych pozytywnie

avatar
~anka
07.10.2017 16:37

wcześniej nie zwrócili na to uwagi chyba

avatar
~ja
06.10.2017 20:46

A gdzie strzelnica?Niema w tym roku?

avatar
~Sławek
06.10.2017 22:49

Na szczęście nie

avatar
~Jan Kotwicki
09.10.2017 11:03

Nie tą to inną drogą ale będzie. To wstyd by w mieście powiatowym nie było przynajmniej jednej ogólnodostępnej strzelnicy!

avatar
~martyna
06.10.2017 22:02

Zapraszam do głosowania na projekt numer 1 :-) Wszystkie informacje o projekcie dostępne są na stronie fb https://www.facebook.com/wybiegwschowa/

avatar
~Krysia
07.10.2017 08:17

Większość projektów to dla "pięćsetek"ja zagłosuje na projekt numer 12.

avatar
~abba
07.10.2017 16:38

mozna rowniez na 1

avatar
~Asia
07.10.2017 14:04

Po co komu witacze miasta Wschowy ? . Starczy że witają wszystkich przejezdnych zarośnięte i obskurne ronda . One właśnie są " dobrą " wizytówką włodarzy i ich gospodarskie podejście do miasta . Przy takim podejściu do porządku pies z kulawą nogą nie zechce w cokolwiek zainwestować . Brawo służby miejskie i z Kożuchowa za opiekę nad piękną zielenią miejską .

avatar
~Anonymous
07.10.2017 17:13

Niech jeszcze wymysla postawienie pomnika 10 diany :) Jestem za projektem nr 1. W Lesznie sprawdza sie idealnie :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaOSP Konradowo wygrało Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej
16.07.20180 585
W sobotę (14 lipca) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Na stawach pojawiło się 7 jednostek. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl