Od dziś rusza nabór do nowej podstawówki

Środa, 19 kwietnia 2017 o 11:09, aktualizacja Piątek, 21 kwietnia 2017 o 16:05, autor: 22 4632
Od dziś rusza nabór do nowej podstawówki

Od dzisiaj, 19 kwietnia, rodzice mają możliwość złożyć wniosek o przyjęcie ich dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3, utworzonej po przekształceniu Gimnazjum nr 2. Wnioski przyjmowane będą do 9 maja.

Nowa szkoła podstawowa powstała decyzją Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 23 lutego tego roku. W związku z reformą oświaty wprowadzoną przez rząd i wygaszeniem gimnazjum, radni zadecydowali o przekształceniu obecnego Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 3. W granicach obwodu nowej szkoły znajdują się mieszkańcy ulic: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jodłowa, Konopnickiej, Kraszewskiego, Klonowa, Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Mała, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowe Ogrody, Obr. Warszawy (od miejscowości Przyczyna Górna do ulicy Ogrodowej), Orzechowa, Osiedle, Os. Jagiellonów, Paderewskiego, Prusa, Pusta, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza,  Słowackiego, Starowiejska, Sosnowa, Świerkowa, Tylna, Wesoła, Węgierska, Wierzbowa, Wiśniowa, Zacisze, Zygmunta Starego we Wschowie oraz mieszkańcy Przyczyny Górnej, Nowej Wsi i Buczyny. Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum nr 2 zapraszają wszystkich rodziców zainteresowanych naborem na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w szkole, 20 kwietnia o godzinie 18.00.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (22)

avatar
~Rodzic
26.04.2017 19:03

Nas rodzicow nie obchodza polityczne rozgrywki burmistrza jej fochy tupanie noga,my tez potrafimy tupnac!!! Po to jest burmistrzem zeby dzialac w naszym imieniu- a tu co? Jakies smieszne zenujace podchody- stawianie warunkow odwracanie kota ogonem- naprawde mawet wypowiedzi burmistrza na sesji mowia wiele... Motanie sie pietrzenie zawisc zacieklosc itp- to da cechy gospodarza miasta ? Pozostawiam kazdemu do przemyslenia:)

avatar
~Ojciec
26.04.2017 23:49

Gratuluję determinacji MATKOM i OJCOM, nie będę już pisał o smutnych nauczycielach przemykających korytarzami sp2 byle dyrektor nie spojrzał i coś chciał...ale zdanie o eKONOMII przez małe "e" o którym Danusia z Czopkiem w .... gabinecie rozprawiają... klasa w sp3 czy w sp2 kosztuje tyle samo, natomiast grzanie szkoły bez uczniów kosztuje trochę więcej... więc może lepiej ogrzewać budynek pełen zadowolonych dzieci i uśmiechniętych nauczycielekli niż przepełnionego budynku pachnącego potem (bo szatnia to żenada i uczniowie i tak kurtki noszą)... Chociaż pot wydzielany przez organizm też trochę ogrzewa - może to jest ta eKONOMIA..... Danka zlituj się-wróć z urlopu i zrób w końcu coś dla obywateli , a nie tylko Misiowi-Rysiowi czy innym Miłoszom....

avatar
~Do rodziców
27.04.2017 15:24

Skoro Wschowa wygrała i w sobotę będzie w naszym mieście RMF FM, to może warto by zadbać o reklamę urzędu i poprosić redaktorów o nagłośnienie sytuacji wschowskiej oświaty - że rodzicom odmawia się prawa do decydowania o tym, gdzie dziecko ma chodzić do szkoły, że pani burmistrz chce wbrew prawu tworzyć filie itd.

avatar
~wschowianka
27.04.2017 19:35

Oooo z tym RMF FM to bardzo dobry pomysł!

avatar
~dsb rodzic
27.04.2017 23:40

Decyzje, sposób argumentacji i metody dochodzenia swoich racji tercetu w postaci burmistrz, wiceburmistrza oraz dyrektora szkoły nr 2 budzą moje obrzydzenie. Manipulowanie społeczeństwem, (tu: uczniami i ich rodzicami) jest nieuczciwe, podłe. Próba stłoczenia uczniów w sp nr 2 działa na niekorzyść poziomu edukacji w naszym mieście. Ludzie, których zadaniem jest dbać o dobro społeczności i miasta czynnie przyczyniają się do jej skłócenia i degradacji niwecząc prawo do współdecydowania (jak to jest w systemach demokratycznych) i rozwoju wszelkich twórczych inicjatyw. Ich żałosne przepychanki, chciwość godne są tylko pogardy, na co z mojej strony mogą liczyć.

avatar
~eMIL
28.04.2017 12:59

W 100 procentach się zgadzam. Rodzic powinien decydować gdzie chce posyłać swoje dzieci. To skandal, że nowoczesny budynek może stać pusty, a w imię ... no czego ? chyba zajadłości iście piekielnej dzieci będą się dusić w SP2

avatar
~wyborca
15.05.2017 10:10

Podobno nasi włodarze juz wiedzą co będzie z budynkiem po gimnazjum - będzie prywatną szkołą pod patronatem vice burmistrza.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 316
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl