TworzymyGłos Regionu

Obóz harcerski w Siamoszycach

Poniedziałek, 08 lipca 2019 o 17:27, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:56, autor: 3 2398
Obóz harcerski w Siamoszycach

24 czerwca zuchy i harcerze z Hufca ZHP Wschowa wyruszyli na obóz do Siamoszyc, który był zwieńczeniem całej pracy w roku harcerskim. W czasie jego trwania uczestnicy zajmowali się tematyką związaną z ekologią, ponieważ obóz nosił nazwę „Na zielonym szlaku”. Działania silnie nawiązywały do szóstego punktu prawa harcerskiego: Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać.

Jura Krakowsko-Częstochowska to piękne widoki, góry, a także jeziora. To właśnie tam zuchy spędziły 5 dni swojej kolonii, a harcerze 10 dni obozu. W tym czasie wyruszyli na górskie szlaki, kąpali się w pobliskim jeziorze, ale udali się również na wycieczkę do Krakowa. W dawnej stolicy Polski mieli okazję zwiedzić Wawel, Kazimierz, Stary Rynek oraz Kościół Mariacki. Poza tym harcerze wzięli udział w spływie pontonowym po rzece Białce, który mimo różnych trudności na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Na obozie program był bardzo intensywny i nawiązywał do przyrody. Harcerze uczyli się m.in. tworzyć kosmetyki z naturalnych produktów, filtrowali wodę, czerpali papier, tworzyli zielniki z roślin znajdujących się w okolicy. Nie zabrakło również typowo harcerskich zajęć takich jak konkurencje z majsterki obozowej, tworzenie totemów, budowanie ognisk i robienie podpłomyków.

Warto też wspomnieć, że każdy dzień kończył się harcerskim ogniskiem, na którym harcerze śpiewali wspólnie piosenki przy akompaniamencie ośmiu gitar, dwóch fletów i pary skrzypiec. Był to także czas na podsumowanie dnia, każdy mógł kogoś przeprosić, komuś podziękować lub po prostu powiedzieć co mu się tego dnia najbardziej podobało.
Obóz to czas pełen wrażeń i na pewno harcerze będą go długo wspominać.

Agnieszka Gertych

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~ela
08.07.2019 18:18

Obóz piekna sprawa uczy radzic sobie w skrajnych warunkach okolicznosciach jednoczy ludzi .Kazdy powinien uczestniczyc chociaz raz w życiu

avatar
~Justyś
08.07.2019 21:05

Mój zuszek zachwycony obozem. Dziękujemy wszystkim zaangazowanym za fantastyczną organizację i opiekę . Był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni obóz harcerski mojego dziecka ?

avatar
~kibic
09.07.2019 07:12

Gratulacje dla harcerzy! Jesteście wspaniali!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl