TworzymyGłos Regionu

Obchody Święta Niepodległości w Sławie

Sobota, 11 listopada 2017 o 15:10, aktualizacja Poniedziałek, 20 listopada 2017 o 11:08, autor: 2 2453
Obchody Święta Niepodległości w Sławie

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sławie rozpoczęły się 11 listopada Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Z tego miejsca uczestnicy mszy przeszli ulicami Sławy pod pomnik na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego.

Narodowe Święto Niepodległości to jeden z tych dni w ciągu roku, kiedy Polacy z dumą noszą barwy narodowe, wywieszają flagi i chętnie biorą udział w uroczystościach upamietniających ważne wydarzenia w historii naszego narodu. Nie inaczej było w Sławie, gdzie mieszkańcy najpierw zgromadzili się na mszy świętej, a po niej przemaszerowali pod pomnik.

Na skwerze przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, przy pomniku upamiętniającym zwycięstwo nad faszyzmem niemieckim młodzież szkolna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych im. D. Chłapowskiego w Sławie zaprezentowała krótką lekcję historii. Następnie reprezentanci samorządów i jednostek samorządowych złożyły wieńce pod grobem.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych z tych uroczystości i galerii zdjęć.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Grzegorz grzybiaż
11.11.2017 21:05

Mojim skromnym zdaniem strzelcy wszysto zrobiły perfekcyjnie i więc nic nic ująć nic dodać

avatar
~Patriota
12.11.2017 08:42

Święto Niepodległości, to wydarzenie ponadczasowe, będzie z nami zawsze. Smutne jednak jest to, że czcimy je w tak skromnym wymiarze. Mam pytanie, kto był odpowiedzialny za scenariusz obchodów tego dnia. Kto przygotowywał uczennice. Przepraszam, ale poziom recytacji bardzo mierny.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1078
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl