Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Piątek, 01 września 2017 o 15:10, aktualizacja Piątek, 15 września 2017 o 16:41, autor: 25 2698
Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września przy Pomniku Upamiętniającym Walkę Bohaterów Ojczyzny na Frontach II Wojny Światowej odbyły się uroczystości, związane z 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej. W obchodach wzięli udział przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, przedstawiciele szkół, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, a także harcerze, kombatanci, Związek Strzelecki ,,Strzelec", przedstawiciele PiS, mieszkańcy Wschowy.

Uroczystości rozpoczęły się równo o godzinie 12:00. Wszystkich przybyłych gości przywitał Jan Koniuszko dowódca Związku Strzeleckiego ,,Strzelec" OSW JS 4047.

- Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy - ten pierwszy wers naszego hymnu zawiera wszystko, co jest istotą naszego narodowego trwania - mówił podczas uroczystości zastępca burmistrza Miłosz Czopek - przez wiele lata ta przekazywana z nadzieją i mocą myśl i dziś łączy nas w tym miejscu. Kiedy Józef Wybicki przeniósł ją na papier, wielu Polaków było na wygnaniu, wielu na przymusowej, politycznej emigracji, państwo polskie praktycznie nie istniało. Tliła się jednak nadzieja na jego odzyskanie. Wybicki napisał, że kiedy my żyjemy, kiedy żyją Polacy, to Polska żyje.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (25)

avatar
~Witas
01.09.2017 15:43

A pani burmistrz gdzie?

avatar
~psl
01.09.2017 16:21

Czy nasza gmina jest takim skończonym dziadostwem że nie stać na wynajem namiotu bez reklam , no chyba że to już koniec tej Władzy i w pakiecie za "złomowanie" dostali obsługę imprez do końca kadencji. Firmy złomiarskia idealnie wpisuje się w charakterystykę minionych 3 lat na stanowisku burmistrza.

avatar
~Piksi
01.09.2017 16:38

Normalna gmina powinna mieć na wyposażeniu taki namiocik, a nie reklamować cudzą działalność gospodarczą.

avatar
~Megi
01.09.2017 17:35

Moją uwagę zwróciła dziewczynka, która pięknie zaśpiewała hymn.

avatar
~patriota
01.09.2017 20:34

....jeszcze Polska nie zginęła...trzeba wiedziec o czym się mówi...za rządów tego paj.....zginie za chwilę....nawet nie chce się tego słuchać panie czopek...

avatar
~Poparzony władzą
01.09.2017 21:17

Rocznica doniosła. W tej kwestii nie ma o czym dyskutować. Ale jak się nie śmiać. Wicestarosta z parasolem z którego woda leje się dokładnie na głowę starosty, namiocik z reklamą zlomiarzy, brak burmistrzowej i wiceburmistrz, który, tu mówię z wielką troską, robi się coraz większy ☺️

avatar
~Iga
01.09.2017 21:23

Pan prowadzący i władza pod namiotem stała a dzieci w strugach deszczu....wstyd...może nastepnym razem zamiana?

avatar
~Jan
02.09.2017 09:54

Płonę ze wstydu, że ustawiono mi mikrofon pod namiotem Pani Igo. Mogłem go przecież ustawić przed nim i stanąć solidarnie z innymi, moknącymi w strugach deszczu. Czy to by Panią zadowoliło?

avatar
~Zen
02.09.2017 11:21

Do Jana - może nie zadowoliło ale zrównało , bo to że jesteś duży i sprytny nie znaczy , że lotny.

avatar
~obserwator
02.09.2017 11:06

Wstyd i hańba dla ratusza ! Wystawili tą ze S.K w poczet honorowy do złożenia hołdu . Przecież ten osobnik pluje jadem i ma za nic honoru i ogłady dla ludzi pracujących w tej firmie . To trzeba mieć parcie na szkło .

avatar
~Jan
02.09.2017 12:32

Do Zen - to znaczy, że nie widział Pan (Pani?) mojego helikoptera :)

avatar
~ehh
02.09.2017 14:28

Tym młodszym harcerzom było zapewnić w taką pogodę pałatki lub " kangurki", a jak nie dało rady to funkcyjni solidarnie powinni zdjąć swoje.

avatar
~-do ehh
04.09.2017 23:05

Po 1 nikt nie kazał dzieciom przychodzić w samych mundurach każdy jest człowiekiem i potrafi chyba się ubrać lub swoje dziecko podczas takiej pogody. Po 2 dla twojej informacji funkcyjni nie mieli ani płatek ani "kangurów" które nie są używane w harcerstwie. Więc jeżeli już próbujesz wymądrzać się w sprawach funkcyjnych spraw lepiej definicję tego słowa lub strukturę ZHP. Po 3 powinieneś być dumny że harcerze z naszego miasta w tak licznym gronie zawsze pojawiają się na tego typu imprezach.

avatar
~A.K
02.09.2017 15:09

Panie Czopek co pan bredzisz że " ta myśl łączy polaków " . Niby co mnie z panem łączy ? . Nieczyste zagrywki personalne czy chęć zrewanżowania się swoim wyimaginowanym wrogom ? . Brzydzę się takimi ludźmi i proszę nie opowiadać głupstw uderzając w strunę patriotyczną . A tak na marginesie patriotą należy być co dzień a nie od wielkiego dzwonu , lub rocznicy narodowej . Widać doskonale na tych zdjęciach ilu jest tutaj " patriotów " na pokaz a w rzeczywistości (...)

avatar
~ext7
02.09.2017 18:36

Eee..tam Znowu głowy zawracanie.. Przecież w tym przypadku nie chodziło o suchość Jan-owego „zadka” , a o te zapewniające nagłośnienie „rupiecie”(mikrofon ,wzmacniacz, głośniki - one deszczu nie tolerują ) Hmm.. Komuś też tam przeszkadzało logo na tym nieszczęsnym namiocie, ale to wina aury, bo gdyby ta bardziej litościwa była, namiot byłby zbędny. Bardzo cieszy mnie, że po raz kolejny Wschowianie niezależnie od poglądów, wspólnie uczestniczyli w obchodach ,tej jakże ważnej ROCZNICY. Czasami zastanawiam się na jakiej płaszczyźnie usytuowany jest ten NASZ wschowskiej ,społeczności podział? O co tak naprawdę ta kłótnia? Mam nadzieję ,że nie o złotówki!!! Oczywiście ktoś może powiedzieć: Ot naiwny dureń, ale tak już zemną jest ,że ja lubię ludzi i wierzę w ich przyzwoitość.

avatar
~Adaś
05.09.2017 12:57

Witaj Krzychu ! - a właśnie chodzi o złotówki , ........ nie zobaczysz już żadnego radnego , burmistrza , komendanta , prezesa czy dyrektora na takiej uroczystości, ..... na żadnej nie zobaczysz, jak już nie są te osoby funkcyjnymi ! ..... więc użyję Twojego sformułowania - naiwny dureń . Przyzwoitość to masz Ty i paru innych tu piszących ....... kropka . Adaś

avatar
~Odi
02.09.2017 21:56

Za każdym razem widzę te same twarze, aż do znudzenia. To jest najlepszy dowód na to,że z tego miasta wszystkich zdrowo myślących wymiotło i została tylko stagnacja.

avatar
~Fws
03.09.2017 10:43

A co tam robiła (...)? Trzeba nie mieć wstydu i za grosz honoru aby się do pocztu ustawiać a jednocześnie w swoim środowisku pracy uprawiać mobbing i poniżać pracowników.

avatar
~do Fws
04.09.2017 08:28

Może i honoru nie miała a wstyd było widać po jej opuszczonej głowie . A może tylko liczyła płyty chodnikowe , kto wie ? . Jedno jest bezsprzeczne , widać było gołym okiem że ten " ktoś " ma świadomość tego co robi i jak ludzie postrzegają takie coś w społeczeństwie .

avatar
~Skandal
03.09.2017 12:17

We Wschowie od czasu zmiany władzy nie działa monitoring miejski. Wszystkie kamery są na dzień dzisiejszy atrapami. Najpierw grube pieniądze pakuje się w system monitoringu a później oszczędzając na bezpieczeństwie wyłącza się wszystko. Czego jeszcze nie wiemy a co jeszcze ukrywa władza z Ratusza?

avatar
~do AK
04.09.2017 09:22

A przypomnijcie sobie czy swego czasu tak samo nie był potraktowany p Czopek? Przez poprzednią władzę, która pcha się na nowo, dla nie poznaki, tylnymi drzwiami.

avatar
~@ do AK
04.09.2017 09:54

Jak był potraktowany? Nie był lojalny w stosunku do swojego pracodawcy to dostał wypowiedzenie umowy. Zgodnie z prawem. Nie było dyscyplinarki, mobbingu i prób poniżania. Nie było spraw sądowych, zastraszania i wielkich odszkodowań. To jest jest właśnie elementarna kultura w polityce i ta różnica.

avatar
~jeszcze ja
04.09.2017 11:28

Masz na myśli to, że powiedział o starcie w wyborach na burmistrza? A co to monopol miał właśnie urzędujący? Nie jest to funkcja dożywotnia, o czym przyszło się niebawem przekonać. Czyli o elementarnej kulturze mowy być nie może. Oczywiście odbyło się to zgodnie z przepisami i w tym miejscu masz rację.

avatar
~do jeszcze ja
04.09.2017 19:41

Oczywiście że nie miał monopolu urzędujący , ale nie pozwolił sobie żeby pod jego nosem i na jego garbie doktorek dorabiał jemu swoją ideologie i wił swoje gniazdko na swoją modłę i na przyszłość . Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoli sobie żeby ktoś zatrudniony uprawiał propagandę . Jednym słowem nie pluje się lub kąsa rękę która go karmi . Teraz doktorek robi to samo czyli kala w gniazdko które uwiła mu burmistrz i pozwoliła mu pracować .

avatar
~Pani Burmiszcz
05.09.2017 08:53

Co tam w radio RMF słychać?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl