TworzymyGłos Regionu

O tym, dlaczego wizyta u adwokata to doskonały pomysł

Piątek, 07 lutego 2020 o 21:40, aktualizacja Piątek, 07 lutego 2020 o 21:45, autor: 0 265
O tym, dlaczego wizyta u adwokata to doskonały pomysł

Czasem przydarzają się nam sytuacje, których zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć. Niektóre z nich, szczególnie te związane z kwestiami prawnymi, powodują ogromny stres. Możemy samodzielnie postarać się wyjść z kłopotów, ale nie jest to łatwe bez odpowiedniej wiedzy. Dlatego najlepszym pomysłem jest pójście do kancelarii adwokackiej.

Czy to konieczne?

Wizyta u adwokata niektórych może przerażać. Jednak nie ma co wpadać w panikę, przecież idziemy do specjalisty po to, by rozwiązać swój problem.

Do rozmowy należy się solidnie przygotować. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wszelkie materiały, mające związek z naszą sprawą, nawet te, które wydają się mało istotne – pozwólmy prawdziwemu profesjonaliście ocenić, co może mieć znaczenie. Warto również spisać na kartce pytania, jakie chcemy zadać, ponieważ podczas rozmowy, w natłoku myśli możemy o nich zapomnieć.

Adwokat m.in. oceni naszą sytuację, zaproponuje rozwiązania, zaplanuje strategię działania, pomoże uniknąć podjęcia nieodpowiednich decyzji, sporządzić różnego rodzaju pisma, wskaże argumenty przydatne w procesie negocjacji, powie, jakie mamy prawa.

Lepiej wcześniej…

Bywa, że zgłaszamy się do adwokata, gdy problem jest już dość skomplikowany. To znacznie utrudnia sprawę. Pojawiamy się w kancelarii np. z wątpliwościami po podpisaniu danej umowy lub gdy mieliśmy szansę na odszkodowanie i ją straciliśmy. Liczymy na pomoc, ale wtedy nie tak łatwo o nią. Owszem, adwokat, jako profesjonalista zapewne znajdzie rozwiązanie, ale może to kosztować wiele więcej zaangażowania, czasu i pieniędzy. Oczywiście nie wszystko możemy przewidzieć, ale często sami doprowadzamy do tego, że nasza sytuacja staje się zawiła. Dlatego zawsze, kiedy pojawiają się jakiekolwiek niejasności w kwestiach prawnych, lepiej skierujmy swe kroki do adwokata.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Katarzyny Kozieł-Kozłowskiej w Kielcach
www.adwokat-kielce.com

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl