TworzymyGłos Regionu

Nowy Strażnik Miejski złożył uroczyste ślubowanie

Czwartek, 04 kwietnia 2019 o 16:52, aktualizacja Wtorek, 09 kwietnia 2019 o 11:52, autor: 38 5035
Nowy Strażnik Miejski złożył uroczyste ślubowanie

Służba Państwu i lokalnej wspólnocie, to pierwsze słowa uroczystego ślubowania, które wypowiedział dzisiaj nowy Strażnik Miejski Robert Derengowski.

Uroczystość ślubowania odbyła się 4 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa.

- Ślubuję uroczyście służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo ludzi, przestrzegać porządku prawnego i dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby – mówił nowy funkcjonariusz Straży Miejskiej we Wschowie.

Jak informuje Aleksander Ziemek, specjalista ds. mediów w UMiG Wschowa, Robert Derengowski, pełnił funkcję strażnika miejskiego przez dwa lata w leszczyńskiej jednostce.

- Po ślubowaniu burmistrz Konrad Antkowiak życzył nowemu funkcjonariuszowi spokojnej służby, wiele satysfakcji z pełnionych obowiązków i dobrego kontaktu z mieszkańcami naszej gminy – dodaje Aleksander Ziemek.

Warto też dodać, że od dzisiaj, czyli 4 kwietnia Aleksander Ziemek objął funkcję pełniącego obowiązki rzecznika prasowego.

(rak/foto: UMiG)

REKLAMA

Komentarze (38)

avatar

avatar
~Wschowiak
04.04.2019 17:05

Z całym szacunkiem do nowego strażnika, czy w straży miejskiej robione są testy sprawnościowe nowych funkcjonariuszy??

avatar
~mała
04.04.2019 18:00

Najwidoczniej są jeżeli pracuje...

avatar
~Karolina
04.04.2019 19:22

Pan strażnik pewnie jest sprawniejszy niż niejeden młody.

avatar
~Gekon
04.04.2019 21:35

Jest, jest! Tak tęskniłem! Burmistrzu o wodzu, prowadź! PS. A już myślałem, że go nam porwali...

avatar
~Wschowianin
04.04.2019 17:26

To nie ma bezrobotnych we Wschowie, że aż zatrudnia się ludzi na tak błache stanowisko z Leszna...?. To jest takie nadzwyczajne wydarzenie we Wschowie, iż sam burmistrz raczył się pokazać po długiej nieobecności w lokalnych mediach ?.

avatar
~kolo
04.04.2019 18:49

A czy wszyscy mieszkańcy Wschowy pracują w gminie?

avatar
~Joanna
04.04.2019 17:43

A ten pan w sweterku to kto?

avatar
~Yupi
04.04.2019 21:01

Hmm,trudno wyczuć...może woźny?

avatar
~Gekon
05.04.2019 10:35

A może zrobimy zbiórkę marynarek i garniturów dla woźnego? Taka społeczna akcja! Ubrania należy dostarczyć do ratusza!

avatar
~Aaa
04.04.2019 17:53

Już widzę jak kogoś goni ????po 20metrach dajcie mu butlę z tlenem

avatar
~bbbbb
04.04.2019 17:58

A czy strażnik jest od gonienia kogoś???!!! Masz rację daj butle, ulży ci ćwoku, a on się dotleni...

avatar
~Realista
04.04.2019 18:52

Wow! To burmistrz jeszcze żyje poza Facebookiem? Myślałem że to taka wirtualna osobowość stworzona na okoliczność kampanii a tu się okazuje że tak bardzo się myliłem bo nawet raz na pół roku potrafi ubrać sweter i zapozować do zdjęcia. Co za tytaniczny nakład pracy! Nagrodę mu dajmy!

avatar
~Do Mieszkańców
04.04.2019 18:59

I jak slyszymy od takich zadań jest Ziemek za około 4000 zl.Nasza gmina jest bogata. Jak szelec to na bogato. Prawda panie Antkowiak Teraz czekamy na pana obietnice wyborcze.

avatar
~Bajka
04.04.2019 21:13

Jakie obietnice wyborcze? Czego wy chcecie jeszcze? Póki co tworzy się nowe etaty, aby na maksa zadłużyć miasto. Oburzenie wyborców rośnie i już zaczyna się mówić o referendum. A może lepiej od razu zaorać Wschowę...

avatar
~Co to ma być?
04.04.2019 20:11

Służba, która powinna być niezwłocznie, ale to niezwłocznie rozwiązana ten pan w sweterku przyjmuje do niej nowego "gościa" i to z Leszna jakby zapomniał, że jest burmistrzem Wschowy i robi sobie z tego SHOW w mediach !!!. Wyimaginowana służba ma się dobrze JAK WIDAĆ za rządów nowego burmistrza /........!

avatar
~DO-Karoliny
04.04.2019 20:15

Waw !!!!Czy twoja ocena wynika z tego, iż byłaś - jesteś jego osobistą trenerką kondycyjną...?.

avatar
~wschowa
04.04.2019 21:24

różni włodarze pokazują się w mediach. Widzieliście któregoś w sweterku? Brak słów.

avatar
~Granda
04.04.2019 21:39

To jest piękny obraz lekceważenia tego ślubowania i tego urzędu. Nic dodać nic ująć. Oczy widzą!!

avatar
~cep
05.04.2019 06:43

Nasz burmistrz stylizuje się na "wielkiego" tego gminnego świata. Wszak "wielki" Steve Jobs też najczęściej chodził w sweterkach. Jaka gmina=taki Jobs.

avatar
~Rychu
05.04.2019 09:08

Widziałem stał obok drugiego strażnika spisujacego obywatela który źle zaparkowal .....WIDAĆ - uczy SIĘ zawodu.

avatar
~Emerytka
05.04.2019 09:11

Mój wnuczek o wdzięcznym przezwisku Cypisek pyta się, czy może być przyjęty do tej wirtualnej służby tak mu się spodobał ten pan który przypomina tzw. "Rumcajsa" - może nie będzie bezpieczniej w naszym mieście, ale na pewno zabawnie .....!. Burmistrz w sweterku to jak młodsza kopia Pana Czarzastego .....!. Brawo impreza na poziomie bajki o "Cypisku i Rumcajsie"...... O by tak dalej .....! (po wpisach jak wyżej można zauważyć, iż zw.pl na siłę cenzuruje wpisy mówiące o prawdzie dot, tej instytucji jakim jest SM i i ich burmistrz...?). Pytanie: - w jakim celu zw.pl publikuje takie dziwaczne imprezy organizowane przez te instytucje jak następnie je sama cenzuruje ......?.

avatar
~mieszkaniec
05.04.2019 09:21

Brawo dla tych którzy wybrali burmistrza, brawo brawo dla kolejnego zbędnego strażnika z leszna, oby wypisał dużo mandatów tym którzy wybrali obecne władze. Skandalem jest to że nasze miasto utrzymuje te persony z Leszna na czele z szefem tej śmiesznej instytucji

avatar
~ja
05.04.2019 09:59

a komendant to gdzie jest? zdjecie robi: ?;)

avatar
~Df
05.04.2019 10:23

Fajny sweterek taki ala Krzysztof Kononowicz.

avatar
~wschowa
05.04.2019 11:47

wiecie jakie były pierwsze decyzje nowego burmistrza w Szprotawie? Nie powoływanie zastępcy oraz rozwiązanie straży miejskiej. Okazało się, że gmina funkcjonuje coraz lepiej.

avatar
~Mania
05.04.2019 11:48

Może nie w temacie, ale przerażające jest dla mnie to, co obecna "Władza" robi z naszym miastem i ludźmi. To, jak traktuje się pracowników urzędu woła o pomstę. Terror, mobbing i niepewność jutra towarzyszą im każdego dnia od ponad 4 miesięcy. Ilu jeszcze "swoich" trzeba upchnąć na stanowiskach? To okaże się zapewne niedługo. Żal mi bardzo pracowników, którzy wykonują swoją pracę rzetelnie, traktują mieszkańców poważnie i starają się im pomagać. Bo tacy ludzie pracują w Ratuszu. Większość z nich wie, co należy do ich obowiązków. I nie strajkują, mimo że od wielu lat nie było w Urzędzie podwyżek (dla wybrańców były wyłącznie) a zarabiają niewiele ponad najniższą krajową. Mimo, że co 4 lata (obecnie niestety 5) drżą o swoje stanowisko pracy, gdyż nie wiedzą, jak duże "zobowiązania" z kampanii przedwyborczej będzie miał ich nowy Szef. A widoczne jest to gołym okiem- zatrudnianie w Ratuszu oraz jednostkach podległych ludzi, którzy puszczali baloniki do nieba...oraz tych, którzy to filmowali. Smutne, bo głosowałam na to, co obecnie się dzieje we Wschowie. I żałuję bardzo. Można zamydlić Ludziom oczy - wrocławski Koń trojański został wprowadzony do naszego miasta. Strach się bać, co jeszcze zniszczą swoimi działaniami. Trzeba szukać innego miejsca, żeby spokojnie żyć... A Burmistrzowi życzę spokojnych Świąt, o ile sumienie mu na to pozwala. Pani Dyrektor również. I aby żeby ten jakże wymuszony uśmiech był w końcu szczery. Ludzkiego podejścia do Człowieka!

avatar
~do Mani
05.04.2019 19:58

Ot i cała prawda!! A od pani dyrektor nie oczekuj ludzkiego podejścia, powiadają, że ona tego nie zna!

avatar
~ZIOMEK
05.04.2019 11:59

Nie wstyd wam publikować tego typu KOMPROMITUJĄCE informacje i fotki samego burmistrza i ta znienawidzoną przez naszych mieszkańców tzw. służbę mundurową...?. To że Aleksander Z jest prasowym UMiG to nie znaczy, że mu wszystko wolno .....!?

avatar
~Adaś
05.04.2019 13:28

Może i Pan burmistrz w swojej kampanii przedwyborczej tego nie przyobiecał ( nie pamiętam?), że SM podlegać będzie rozwiązaniu ale też na pewno milczał Pan co do zamysłu poszerzania struktury owej instytucji i samego urzędu miasta. Czy kolejny strażnik miejski jest nam w ogóle potrzebny …… to powinno być już tylko pytaniem retorycznym, podobnie jak etat rzecznika prasowego dla miasta Wschowy (p. Ziemek) to dwa zbędne etaty w kosztach rocznych ok. 120-130tys./rok. Nie jestem fatalistą, nie jestem gorącokrwistym cholerykiem aby już dzisiaj mówić o referendum ?….. to są tylko "zdziczałe" iluzje dla problematyki samorządowej. Uważam, że ci "normalni" zdawali sobie doskonale sprawę, że ten kandydat a obecny burmistrz nie jest tym ojcem reformistą za którego się przedstawiał ale za to był tym, co my sami w nim żeśmy tak bezkrytycznie chcieli widzieć - bystrzakiem medialnym. Był zmianą tamtej władzy o znaczeniu kumoterstwa i pobłażliwości dla beznadziei np. SK. Do tego olbrzymi brak pieniędzy, brak doświadczenia, tak na szybko dwie spadkowe inwestycje po p. Patalas ( CKiR i termomodernizacja szkół ) które już "trzeba" dokończyć za dodatkową srogą dopłatą ( ok. 1mln?) powinno zmusić naszego burmistrza do bardzo surowej dyscypliny budżetowej . Powinno , a tak nie jest . Mnie się wydaje, że Pan bezkrytycznie nadbudowuje swoje możliwości chcąc tych mieszkańców jeszcze uspokajać "pawim piórkiem" ale czas i poirytowanie mieszkańców może się p. Antkowiak skończyć nieoczekiwanie dla Pana ? Proszę nie napinać tej "cięciwy zaufania " do granic absurdalnej "rozdymy" ….. to koniec, proszę samemu zakasać rękawy i pokazać nam swoją wartość a wtedy wielu Panu pomorze. Adaś

avatar
~DO-pani Moni
05.04.2019 13:55

Szanowna Pani jak widać po pani jakże rozpaczliwym wyznaniu co do oceny obecnej władzy należ się zastanowić, kto tak w rzec rzeczywistości G Ł O S O W A Ł na tego p. z Wrocławia...?, a po drugie gdzie są ci panowie przywódcy tych partii, które go wypromowały na to stanowisko....?. Co teraz robią szefowie tych koalicyjnych partii, jak: PO. PSL. SLD. Nowoczesnej ...???. Czy są w stanie spojrzeć w oczy takim jak Pani i pani podobnych którzy zawierzyli tej jakże fałszywej i obłudnej przedwyborczej kampanii, która doprowadziła do takiego stanu rzeczy, iż " Zamienił Stryjek Siekierkę na Kijek "...... !!!!. Słuchając Pani i Pani podobnych uwag można się tylko pomału przygotowywać do kampanii referendalnej - innej rady z tak wybujałą pazernością tego pan nie da się inaczej wytrzymać !!!!. Zarzucano poprzednikom, że przyjmują ludzi z po za terenu Wschowy, a obecny nie tylko, że w bezczelny sposób to w dalszym ciągu kontynuuje to jeszcze się z tym obnosi na forum lokalnych mediów.....!!!!. Uważam, że niezadowolenie - takich jak pani - będzie ciągle wobec tego burmistrza narastać ponieważ do tego człowieka nic nie dociera - buta, obłuda i lekceważenie mieszkańców to jego motto obecnego działania !!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl