TworzymyGłos Regionu

Niedzielne zabawy w Muzeum i spacer śladami dawnych wschowian

Piątek, 20 września 2019 o 11:48, aktualizacja Czwartek, 26 września 2019 o 23:48, autor: 0 398
Niedzielne zabawy w Muzeum i spacer śladami dawnych wschowian

W niedzielę (22.09.) o godz. 14:00 odbędą sie kolejne warsztaty dla dzieci w ramach Niedzielnych Zabaw w Muzeum. Uczestnicy spotkają się na wystawie „Od Marcina Rożka do Ivana Meštrovicia. Utracone i niezaistniałe projekty w przededniu II wojny światowej”. Interesujące makiety można oglądać do końca września. Podczas spotkania usłyszymy o monumentalnych projektach, na których przetrwaniu lub realizacji zaważył wybuch II wojny światowej. Po zabawach w Muzeum warto wybrać się ze Stowarzyszeniem Czas A.R.T. na spacer ulicami Wschowy. Usłyszymy opowieści o osobach, których los przywiódł do Wschowy.

Jak powiedziała nam Magdalena Birut - specjalista ds edukacji w MZW, część twórcza spotkania będzie kręciła się wokół pomników pokazywanych na wystawie. Dodała, że warto przyjść do kamieniczek mieszczańskich przy pl. Zamkowym 2 - 22 września o godz. 14:00.

Stowarzyszenie Czas A.R.T zaprasza o 15:30 na spacer śladami dawnych mieszkańców, który rozpocznie się na pl. Farnym 3. Poprowadzi go historyk sztuki Przemysław Wojciech. Opowie nam o wybitnych postaciach, których losy splotły się ze Wschową. Usłyszymy o pastorze Janie Lehmann'ie, poecie Andreasie Gryphiusie. Przy kamienicy na ul. Kilińskiego 11 dowiemy się o działalności Marii Scheligi. Spacer zakończy się w kościele klasztornym p.w. św. Józefa.

(Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej, Stowarzyszenie Czas A.R.T.)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl