TworzymyGłos Regionu

Nie będzie Kina we Wschowie? Poznaliśmy dofinansowanie na realizację zadań Gminy Wschowa

Czwartek, 01 lutego 2018 o 15:43, aktualizacja Piątek, 09 lutego 2018 o 19:40, autor: 42 3504
Nie będzie Kina we Wschowie? Poznaliśmy dofinansowanie na realizację zadań Gminy Wschowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa wydała zarządzenie w sprawie zatwierdzenia dofinansowania realizacji zadań gminy przez organizacje pozarządowe. Dofinansowano łącznie 47 projektów, odrzucono 12, w tym popularny we Wschowie projekt Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty The Kino.

Konkurs ofert na realizację zdań gminy przez organizacje pozarządowe organizowany jest rok rocznie. W tym roku o dofinansowanie organizacje starać mogły się w czterech kategoriach: nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania; wspierania i upowszechniania kultury fizycznej; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz ochrony i promocji zdrowia. Łącznie w tym roku gmina Wschowa na realizację tych zadań przeznaczyła 470 tysięcy złotych, najwięcej na zadanie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej – 300 tysięcy złotych. I właśnie realizujący to zadanie mogą liczyć na największe dofinansowanie. W tym roku najwięcej pieniędzy popłynie do Wschowsko – Sławskiego Towarzystwa Koszykówki WSTK – 70 tysięcy złotych. Ponad 50 tysięcy przyznano LLKS Osowa Sień, a 43 tysiące złotych przeznaczono dla Wschowskiego Klubu Motorowego.

W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100 tysięcy złotych gmina przeznaczyła na realizację zadania kultury, sztyki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Najwięcej środków z tego tytułu otrzyma Wschowskie Stowarzyszenie Strzeleckie im. Batalionu Parasol, łącznie 47 tysięcy złotych na realizację dwóch zdań: „II Wschowskie spotkania historyczne- żywa lekcja historii, inscenizacja wypadu na Wschowę w 1939” i  „Niepodległa jest w nas – obchody 100-lecia Niepodległości”. Na dwa zadania 31 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty. W tym roku nie zabraknie kolejnych spotkań z podróżnikiem oraz spotkań z filmowcem. Uznania w oczach komisji nie uzyskała natomiast inicjatywa The Kino, która w tym roku dofinansowania nie dostała. Wśród odrzuconych projektów znajdziemy również trzy złożone przez Stowarzyszenie Czas A.R.T., które kolejny rok nie uzyska w ogóle dofinansowania z gminy Wschowa. Pełną listę dofinansowanych i odrzuconych projektów zamieszczamy poniżej.

(olek)

Pobierz załączony plik: zarzadzenie_nr_18_z_2018.pdf

REKLAMA

Komentarze (42)

avatar
~Jacek
01.02.2018 17:15

Jak co roku... wstyd Pani Danuto.

avatar
~Zen
01.02.2018 17:38

Prawdziwy skandal !! żebyśmy, my dorośli raz w tygodniu nie mogli pójść do kina na dobry film

avatar
~psl około 4%
01.02.2018 18:17

Jeśli chcecie kina głosujcie na PSL. http://www.fronda.pl/a/kosiniak-kamysz-kino-w-kazdej-gminie-pis-sie-nas-boi,105692.html

avatar
~Zenek
01.02.2018 18:38

Taka gmina.

avatar
~Wschowianka
01.02.2018 18:54

Po co kino,lepiej pseudo galerię postawić...

avatar
~Mieszkaniec
02.02.2018 07:34

I dodatkowo sprzedać kilka arów Czechom :)

avatar
~Do Zen
01.02.2018 19:05

Możecie ale za własne pieniądze to nie jest socjalizm

avatar
~Smutne...
01.02.2018 19:36

... i dlatego możecie sobie co najwyżej pooglądać, jaj dorośli bawią się w wojnę - za nie swoje pieniądze :(

avatar
~Kotwicki Jan
01.02.2018 19:13

Mam pełną satysfakcję będąc poza tym zamieszaniem walki o forsę. Żadne fundusze nie zdławią wyświetlenia filmu Brauna 15 lutego we Wschowie - "Luter i rewolucja protestancka"!

avatar
~do powyżej piszącego
02.02.2018 12:37

Już ten reżyser pokazał prawdę o katastrofie samolotu w Smoleńsku . Myślę że to ta trzecia prawda .

avatar
~Jan Kotwicki
02.02.2018 21:21

Smoleńsk zostaw w spokoju. Wytrzymaj ok 2 miesiące.

avatar
~do Kotwickiego
03.02.2018 08:58

Jeżeli ten reżyser pojmuje taką prawdę jaką pokazał na filmie Smoleńsk to i " prawda " pokazana w tym filmie " Luter i rewolucja protestancka " będzie tylko rozbujaną jaźnią tego reżysera . Nic wspólnego z rzeczywistością nie będzie miała . A zatem można będzie ten film zakwalifikować jako gatunek filmowy rozrywka dla tępych umysłowo i intelektualnie .

avatar
~Jan Kotwicki
03.02.2018 13:49

Film Brauna o Smoleńsku jednoznacznie zaprzecza tezie że reżyser jest ruskim agentem. Od tego czasu środowiska rzekomo prawicowe i rzekomo chcące wyjaśnić co się stało, nabrały wody w usta i milczą jak zaklęte. Inna sprawa to komputerowe złożenie wraku na odległość z pomocą tysięcy zdjęć różnych części. Wracając do Brauna: opanował on rzadką umiejętność widzenia i prawidłowego wnioskowania tego czego inni nie widzą. Na czym to polega wyjaśnia Fryderyk Bastiat w swojej ksiaążce p.t. "Co widać a czego nie widać", która gorąco polecam. Natomiast jeżeli chodzi o film na temat rewolucji Lutra to Braun nic nie wymyśla tylko objeżdża Europe, jest w 9 państwach gdzie luteranizm doprowadził do najwiekszych tragedii i pozyskał ok 20 wywiadów. Wypowiadaja się wybitni naukowcy, duchowni, pastorzy a nawet jedna kobieta-biskup. Opinia Ks.prof. Tadeusza Guza: "To dzieło jest drugą enigmą w dziejach świata. Tylko że ta enigma jest duchowo-religijno-kulturową.Bez rozkodowania tego kodu XVI wieku, zasadniczo nie rozumiemy pięciu wieków." Czy znajdzie się jakiś belfer od historii zdolny porwać się na tak postawioną opinię?

avatar
~do Kotwickiego
03.02.2018 16:46

Panie Kotwicki punkt widzenia tego pańskiego " reżysera " jest owszem inny a to z tego powodu że on widzi dokładnie co sobie założył i co chce widzieć . Może przykład taki on widzi małpę w klatce i udawadnia nam że małpa jest wolna tylko my jesteśmy zamknięci bo tak widzi nas małpa za kratami . To jest tak samo jak z prawdą , jest prawda i gówno prawda . A co do Smoleńska i katastrofy to już jest dawno to wyjaśnione i co do tego nie mam już żadnej wątpliwości . Nie chcę dyskutować z ludźmi którzy tylko wszędzie i zawsze widzą agentów , wichrzycieli i bug wie co jeszcze . Takim ludziom niestety takie przypadłości przesłaniają zdrowy rozsądek lub po prostu są chorzy .

avatar
~Rebus
07.02.2018 10:10

Panie Janie,film jest doskonały. Wszystkie źródła podane na talerzu.Oczywiście, że przyjedziemy obejrzeć jeszcze raz.Kropla drąży skałę. Kłamstwo luterańskie doczekało się rozliczenia.Przyjdzie i czas na takie jak Jedwabne,akcja Czulent itd. Itd.Spokojnie .Historia mimo,że skrzętnie jest rozmazywana i tak zawsze kiedyś wychodzi na jaw.Jeszcze nie jedno zadziwi.

avatar
~capella
01.02.2018 19:19

To jest skandal!! brakuje slow !, co się dzieje-- miasteczko umiera ! Jacy ludzie sprawują rządy w tym mieście?!

avatar
~OLDIES
01.02.2018 21:05

Na pohybel RATUSZ!!!

avatar
~Baśka !
01.02.2018 22:08

Po co to biadolenie ? - tak jest już od przeszło trzech lat !!!. Tzw. "Wschowskie Dziadostwo" inwestycyjno-gospodarcze i rozwoju infrastruktury to specjalizacja tej ekipy, zarówno w obiecankach przedwyborczych jak i ich realizacji w ramach merostwa. Co tam "wizytówka" Wschowy w postaci kina, co tam "wizytówka" w postaci ruiny dawnej Spółdzielni Mleczarskiej, co tam "wizytówka" w postaci budynku po dawnej Przychodni nie mówiąc już o super reformie Spółki Komunalnej na wzór i podobieństwo "brutto-netto" i przychodzenia do pracy pani Prezes według "widzi mi się" - TO PRZECIEŻ TAKIE ICH REFORMATORSKIE PODEJŚCIE, TAKIE WSPÓŁCZESNE, że każdy już bierze to na poważnie po jednym głębszym - to takie nasze regionalne - "DZIADOWSKIE", ale normalne i nasze. Kino ?, w dobie internety, płytek, itp. - NO po co Wam to KINO???. Biorąc pod uwagę, że zostało sprzedane i kupione przez ten sam PODMIOT!!!. Podmiot na usługach SUWERENA - to prawie tak jak by suweren był winny, że to "dziadostwo" ma się i traw w tej naszej Wschowie, to SUWEREN wybrał i opłaca swoich wybranych/poddanych i w czy problem, do kogo pretensje ???. SUWERENIE!. Kino Wschowskie to jak punkt sprzedaż odzieży używanej tylko w postaci używanego budynku - starość to dzisiaj MODA w wydaniu Wschowy i tych rządzących.......... Brawo - tak dalej, idzie nowe.......

avatar
~Sportowiec
01.02.2018 22:17

Jestem bardzo zza tym, na co komu kino? Dzieki różnym sportom mozemy reprezentowac Wschowe, a po kinie to co? NIC.. zawsze mozna pojechac do Leszna lub Głogowa

avatar
~sd
02.02.2018 08:58

Brak kasy dla czas na żArt - zawsze cieszy.

avatar
~Do sportowca.
02.02.2018 11:52

Napisz proszę ,że Twój wpis to prowokacja .

avatar
~Hej
02.02.2018 13:12

Przepraszam, ale czy inne projekty nie zasługuję na dofinansowanie? Tylko The Kino? Czy inne stowarzyszenia są gorsze, że redakcja nadała taki a nie inny tytuł news?

avatar
~Adaś
02.02.2018 16:24

Ad. - "Hej" - forumowiczu, ..... nikt tak nie powinien twierdzić , że inni są gorsi , podobny mamy teraz spór z środowiskiem żydowskim , tam też jest wątek kto jest "gorszy" - ale zostawmy to na inny wieczór ? Mając tak mało pieniędzy (470tys.) rzeczywiście należy być bardzo "sprawiedliwym" aby podzielić w zgodzie dla każdego ........ ale tu zauważam pewną grę, nie fair ze strony burmistrzów . Od czasu kiedy kierownictwo dwóch stowarzyszeń , Czas Art i TH , nie służy ramieniem wsparcia i solidaryzowania się z władzą na jedną nutę , z ich strony nastąpił wyrażny reważynżyzm . Osobowość p. burmistrz jest znana, już nie raz swoją decyzją wprowadzała spore wrzenie ,.... tym razem dotknęło to miłośników kina. Ponieważ sam bywałem więc śledziłem działanie Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty The Kino dlatego ja jestem wielkim zwolennikiem tej formy kultury, tych ludzi i tego co Oni nam serwowali . Tomasz Sz. jest miłośnikiem obrazu w ruchu, bo to ma swoją przestrzeń i wymowę , swój charakter i formę wyrazu itd. ale też jest świetnym organizatorem , ma wysublimowany gust , był skłonny pogodzić każdego upodobania. Raptem ktoś to nam zabiera, a tym "ktoś" jest p. Patalas więc chyba zdecydowanie można zapytać się, dlaczego sport i to co wokół niego zabiera aż 65% budżetu ..... nie twierdzę , że nie mają dostać ale czy Oni są lepsi od nas "starych " ? Ktoś napisał , cyt. - " .... ale za własne pieniądze " - ok, mnie stać , ale nie każdego . Idąc tym tokiem myślenia to i wyczynowcu - trenuj za swoje - a dlaczego by nie ? Nie zawsze też i o pieniądze idzie, ..... Ci ludzie z TH mieli dostęp i wiedzę co należało zapodać, zobaczyć , co jest w klasie premium a co tylko lekką rozrywką , ..... Oni robili gotowy projekt, Oni społecznie, kosztem swojego prywatnego czasu, w piątki przyciągali do CKiR bez przymusu tą dobrą część mieszkańców, którym nie znane było słowo - biadolenie . Oni , My , ja ...... żądamy przywrócenia cyklicznego , piątkowego The Kino. Uważam , że wschowscy miłośnicy kina nie muszą jeżdzić do innych na komercyjny "magiel" skoro do nie dawna , na miejscu Tomek serwował nam "torty" . Pani Patalas, Pani ma (my je mamy ) w swym mieście trzy wybitne Stowarzyszenia , znakomicie już "ugniecione" marki , ...... Czas Art, TH i UTW , ...... proszę je tylko od czasu , do czasu "podlewać", jak uschnie od korzenia to się już nigdy nie reaktywuje . Adaś

avatar
~do -Adaś-
02.02.2018 16:53

UTW nie jest stowarzyszeniem ....jednak wszystkiego Pan nie wie....a jak Pan nie wie, to proszę się nie wypowiadać. !!!!

avatar
~Wyborca
03.02.2018 13:10

Do - "do-Adaś" - powiedż jak można kogoś takiego jak ty , nazwać , .. "ciućmok"

avatar
~ext7
02.02.2018 19:13

ad „Adaś” Witam Adam!! Wspomniałeś o lepszych, gorszych i o tym sporze ze ŚRODOWISKIEM żydowskim! Powiedz mi proszę ,co ja, jako Polak mam myśleć, czytając wpis jakiegoś cynicznego skur......a: ‘Polish death camp” a druga wersja „ Nazi death camp ??? Nie....... to nie były były: Polish, ani też Nazi death camp!!!! To były: GERMAN DEATH CAMPs in Poland”!!!!!! Dziwić może fakt, że środowiska żydowskie nie dały świadectwa PRAWDZIE?? A może w tym całym sporze niekoniecznie o historyczną prawdę chodzi??? Osobiście uważam ,że w tym przypadku ŻYDOM historyczna prawda zwisa jak nie przymierzając kilo kitu – oni chcą coś wytargować (wszak nadarzyła się okazja)Przecież nie tylko na terenie Polski były NIEMIECKIE FABRYKI SMIERCI, te były w różnych innych „EUROPEJKICH krainach”.(oczywiście ,te na ten czas chciałyby o tym "ZAPOMNIEĆ") Np. mojego wujka NIEMCY zamordowali w AUSTRYJACKIM MAUTHAUSEN!!! Jak go aresztowano i wywieziono, to miał niespełna piętnaście lat A za co ??Ano za to ,że podał kawałek chleba zbiegowi z kolejowego transportu.Tak oto postępowali ” kulturalni” NIEMCY ,jak uznali kogoś za wroga niemieckiej ,trzeciej rzeszy. Niemcy idąc na wschód wprowadzali tzw „dojcze kulturę” - mordując wszystkich ,których uznali za wrogów niemieckiego, hitlerowskiego obłędu!! Pojąć nie mogę ,że nacja, która splugawiła, sponiewierała właściwie wszelkie humanistyczne ideały ,ma czelność pouczać NAS-„DZIKUSÓW Z NAD WISŁY”

avatar
~Yyy
02.02.2018 23:08

Szkoda ogromna,ze nie będzie kina :(. Zaczynam żałować, ze się stad noe wyprowadzilam :(. Tu juz tylko czas poszeszac cmentarze...

avatar
~ ???
03.02.2018 10:01

Przepraszam, a jak ta wypowiedź ma się do wyników konkursu we Wschowie ??? To fakt, niektórzy piszą tylko po to zęby pisać. Chyba z nudów :)

avatar
~aaaa
03.02.2018 02:43

A tak zupełnie z innej beczki. Czy w tym roku będzie festiwal podróżników?

avatar
~do redakci
03.02.2018 08:44

A może w ramach staranności jednak podać ile stowarzyszenie prowadzone przez Szwarca otrzymało miejskich pieniędzy? Powiem krótko, że bardzo dużo. Ale cóż, jak trzeba mącić, to proszę dalej mącić.

avatar
~Sos
03.02.2018 10:42

Do kina to się jedzie do galerii gdzie można z kulturą zobaczyć film zjeść coś niecodziennego a we Wschowie gdzie po co może po seansie filmowym możemy zwiedzić ciucholand!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl