TworzymyGłos Regionu

Narodowe Czytanie w Szlichtyngowej

Czwartek, 05 września 2019 o 09:39, aktualizacja Niedziela, 08 września 2019 o 02:18, autor: 0 399
Narodowe Czytanie w Szlichtyngowej

Szlichtyngowa również bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". 7 września chętni do udziału w akcji, spotkają się w budynku byłego gimnazjum. Akcja potrwa do godz. 12:00. Jakie utwory wybrała Para Prezydencka?

Akcja "Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Parę Prezydencką w 2012 roku. Okazją było 200-lecie Drugiej Wojny Polskiej i Najazdu Napoleona na Rosję. Podczas niego miał miejsce "Ostatni zajazd na Litwie", który opisał Adam Mickiewicz w "Panu Tadeuszu".

Kolejna edycja akcji odbędzie się w Szlichtyngowej w budynku, gdzie do tej pory było gimnazjum. Czytanie rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 12:00. Jakie usłyszymy utwory? Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Nowele polskie". Z ponad 100 nadesłanych propozycji wybrali utwory: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą"), "Orka" Władysława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza, "Sawa" Henryka Rzewuskiego (z cyklu "Pamiątki Soplicy"). 

Zapraszamy.

(Foto: UMiG Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl