TworzymyGłos Regionu

Najmłodsi próbowali sił w sławskim triathlonie

Sobota, 20 lipca 2019 o 19:43, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:49, autor: 0 899
Najmłodsi próbowali sił w sławskim triathlonie

W sobotę (tj. 20.07) swoją przygodę z elitarnymi zawodami rozpoczęli najmłodsi uczestnicy XXII Sławskiego Festiwalu Triathlonu. Pierwszego dnia w ramach Aquathlonu w sportowej rywalizacji udział wzięły dzieci od 2 do 15 roku życia. Najmłodsi sportowcy pod opieką opiekunów stawiali pierwsze kroki w triathlonowym świecie, pokonując symboliczny dystans biegowy w wodzie i na lądzie. 

Nieco starsi pokonywali już trasy biegowe i pływackie samodzielnie. Wynik nie liczył się tak bardzo, jak dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Organizatorzy chcą zaszczepić w dzieciach sportowego ducha od najmłodszych lat stąd pomysł na Aquathlon. Najstarsza grupa „młodziki” do pokonania miała 400 metrów pływania i 2 kilometry biegu. W tej grupie odbyła się już bardzo zacięta rywalizacja, uczestnicy tej grupy niebawem wejdą już w wiek pozwalający na start w Pierwszym Kroku do Ironmana. Organizatorzy na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku przygotowali również miasteczko sportowe, w którym każdy chętny mógł na stacjonarnych maszynach spróbować swoich sił w poszczególnych etapach triathlonu.

(WG)


REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl