TworzymyGłos Regionu

Najlepsze filmy Oscarowe

Piątek, 04 czerwca 2021 o 14:31, autor: 0 80
Najlepsze filmy Oscarowe

Oscary to Nagrody Akademii Filmowej, które corocznie przyznawane są przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Pierwsze rozdanie rozpoczęło się w 1929 roku i trwa do dzisiaj. Wiele filmów, przez te kilkadziesiąt lat, zostało uhonorowanych Oscarem. Nagroda uznawana jest za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, pomimo że dotyczy ona głównie kinematografii amerykańskiej. Są jednak pewne perełki z innych krajów, które otrzymały nagrodę Oscara. Wybraliśmy kilka najlepszych produkcji, które otrzymały Oscara. Oto najlepsze filmy z Oscarem na koncie.

Milczenie owiec 

Film z 1991 roku, który opowiada o seryjnym mordercy i inteligentnej, ale nieco zagubionej agentki. Clarise Starling zostaje powierzona sprawa "Buffalo Billa". To seryjny morderca, który ma opracowany jeden motyw działania - kieruje się wyjątkowym okrucieństwem wobec swoich ofiar, którym odziera ze skóry. Idzie po pomoc do innego niebezpiecznego mordercy, który jest diabelsko inteligentny. Hannibal Lecter pomaga agentce, ale nie ma niczego za darmo... Czy uda im się dorwać winnego za odzieranie swoich ofiar ze skóry? Film zdobył 5 Oscarów.

Gladiator 

Film z 2000 roku, który opowiada o generale Maximusie, który jest najwybitniejszym dowódcą rzymskiej armii. Dowiaduje się on, że cesarz Marek Aureliusz, który w zasadzie stoi już nad grobem, chce go uczynić swoim zastępcą na tronie. Ale nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi. Zaczaja się na całą jego rodzinę, ale Maximusowi udaje się uciec. Trafia jednak do niewoli, a tam zostaje wyszkolony na gladiatora. Kiedyś sięgnie po zemstę... Film nagrodzony 5 Oscarami. 

Forrest Gump 

Film opowiada nam o nierozgarniętym i młodym człowieku, który ma ogromne serce, ale nieustannie jest obiektem drwin innych ludzi. Mężczyzna ma niesamowitą zdolność odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA. Udaje mu się być gwiazdą footballu, jest odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem. Ale ciągle walczy o jedno - o miłość swojej przyjaciółki, którą niegdyś spotkał na swojej drodze. Film zdobył 6 Oscarów. 

Titanic 

Film na którym nie da się nie płakać. Niesamowicie wzruszająca historia miłości w obliczu katastrofy. Poznali się całkiem przez przypadek, bo los wepchnął ich w swoje ramiona. 23-letni Jack Dawson wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. Tam spotyka się z bogatą, ale nieszczęśliwą Rose. Para szybko zaczyna pałać do siebie wielkim uczuciem. Niestety, wszyscy wiemy jak zakończył się ten rejs... Film jest jednym z najbardziej nagradzanych. "Titanic" uhonorowany został 11 Oscarami. 

Oczywiście to nie koniec listy filmów, które zdobyły Oscary. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze. Oprócz tego warto wyróżnić takie filmy jak "Casablanca", "Ojciec chrzestny" czy najnowszych zdobywców Oscara - "Nomadland" czy film "Ojciec". 

Które z tych produkcji oglądaliście i lubicie? 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl